„Atviras ratas“ atveža premjerą „BRANGIOJI MOKYTOJA“

„Atviras ratas“ atveža premjerą „BRANGIOJI MOKYTOJA“

Kategorija : Kultūra

Teatro laboratorija „Atviras ratas“ lapkričio 28 d. 15 val. į KYBARTUS atveža 2012 m. savo premjerą – 1 dalies spektaklį pagal L. Razumovskajos to paties pavadinimo pjesę „BRANGIOJI MOKYTOJA“ – kurioje pirmąkart profesionaliojoje scenoje debiutavo režisieriaus, Vaidybos ir režisūros katedros vedėjo doc. Aido Giniočio vadovaujamo IV kurso studentai.

Teatro kritikas Ridas Viskauskas sako:  „Prieš spektaklį baiminausi, kad pjesė gal bus senstelėjusi, o tarybinės mokyklos realijos – neaktualios. Nieko panašaus. Jaunuolių godumas ir plėšrumas, siekiant „geresnio gyvenimo“, lyderių reikšmė ir įtaka žmonių protams, manipuliacijos mechanizmai, principas „tikslas pateisina priemones“ niekur nedingo. Prisiminkime rinkimus, o ir kasdienį verslo gyvenimą, įvairių konkurencijų sukeliamas įtampas, klampius darbo santykius… Žiūrėdami šį spektaklį, scenoje išvystame virš laiko ir erdvės pakibusį santykių veidrodį, atspindintį skaudžiai trapų ir šiek tiek pavojingą mokytojos ir jos mokinių bendravimą, kuris pamažu virsta nevaldomu mokinių manipuliavimu ir žiauriu psichologiniu teroru. Kaip toli galima eiti ant kortos statant žmogiškąsias vertybes? Ar tikslas visada pateisina priemones? Ką slepia drama, pulsuojanti jaunatvišku „dabar ir niekada, viską arba nieko“ ir ar galima joje ieškoti kaltų? “

Bilietai jau parduodami. Isigykite bilietus į šį spektaklį galima Kybartų kultūros centro kasoje ne vėliau kaip prieš savaitę iki jo rodymo dienos, t. y. lapkričio 21-osios.

Spektaklis skirtas ir vyresnių klasių moksleiviams, ir jų pedagogams ir jų tėvams.

Nepraleiskite progos

Kybartų gimnazijos mokytoja Nijolė Černauskienė.

Iš Iš žiūrovų atsiliepimų:

Puikus spektaklis! Šaunuoliai! Tokį spektaklį rekomenduočiau pažiūrėti ne moksleiviams, o jų tėvams, nes dauguma nenutuokia apie atžalų veiksmus už namų sienų.Ačiū už Jūsų darbą ir už tai, kad kiekvienas ATVIRO RATO spektaklis yra mažytė šventė. Sėkmės!

Rekomenduoju peržiūrėti spektaklį vyresnių klasių moksleiviams. Spektaklis priverčia susimastyti ką patiria mokytojas, kokią aplinką kuriame mokykloje… valio Atviram ratui: Dėkoju už įtaigų ir susimąstyti priverčiantį spektaklį.
Spektaklis – sunkus, “neskanus”. Momentais norisi pabėgti iš salės į savo ramų gyvenimą, bet… didėjanti įtampa intriguoja ir muistydamasis lauki sprogimo.Išeini kaip po savotiškos terapijos – išvargęs ir morališkai apsivalęs.
Aplodismentai jaunajai aktorių kartai už gerą vaidybą


Palikite atsiliepimą

lt_LTLithuanian
lt_LTLithuanian