Gimnazistės džiugina puikiais pasiekimais

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija visuomet garsėjo itin glaudžiais santykiais su savo buvusiais mokiniais. Šiais metais vykusiame šalies jaunųjų filologų konkurse pirmos gimnazijos klasės ugdytinės Martina Saukaitytė ir Emilija Bruožytė, atlikdamos tautosakinę užduotį, į pagalbą pasitelkė prieš daugiau nei 40 metų gimnaziją baigusias Zitą Kuzmenskienę bei Eleną Bruožytę.

Merginų darbas respublikiniame konkurse buvo įvertintas trečiąja vieta.

M. Saukaitytei ir E. Bruožytei dalyvauti jaunųjų filologų konkurse pasiūlė jų lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černiauskienė. Merginoms reikėjo surinkti ir įrašyti kuo daugiau tautosakos pavyzdžių. Tai padaryti nebuvo itin sunku. Emilija nuo mažens augo dainingoje aplinkoje. Jos teta Elena nuolat dainuodavo įvairias karo, tremties, partizanų dainas. Dar būdama maža Emilija suko galvą, kaip šias gana retas dainas įrašyti, išsaugoti bei palikti ateičiai. Nusprendusi dalyvauti jaunųjų filologų konkurse, mergina atrado unikalią galimybę tai padaryti.

Kartu su bendraklase Martina ji paprašė savo tetos Elenos ir jos draugės Zitos, kad šios padėtų atlikti konkurso užduotį. Iš viso buvo įrašytos net 35 moterų sudainuotos senovinės dainos.

Įdomu tai, kad abi moterys prieš daugiau nei 40 metų baigė tą pačią Kybartų Kristijono Donelaičio gimnaziją. Be to, 1964 m. ir Z. Kuzmenskienė, ir E. Bruožytė su mokyklos vaikų choru dalyvavo Lietuvos moksleivių dainų šventėje ir tapo laureatėmis. N. Černiauskienė džiaugėsi, kad jaunųjų filologų konkursui pateiktas gimnazisčių darbas yra tarsi mokyklos istorijos tąsa.

„Vaikystėje dainavau Kybartų kapeloje „Žemyna“, dabar groju orkestre „Kybartai“ ir dainuoju mokyklos ansamblyje. Atliekame visiškai kitokias dainas nei teko išgirsti ruošiant konkurso užduotį. Tai buvo be galo įdomu“, – teigė M. Saukaitytė.

Norėdamos įrašyti konkursui dainas, sužinoti atlikėjų biografiją ir paimti iš jų interviu, kybartietės moksleivės dirbo daugiau nei du mėnesius. Per tą laiką merginos jau buvo mąsčiusios viską mesti, tačiau ryžtas ir užsispyrimas nugalėjo. Galiausiai jų pastangos buvo įvertintos. Respublikiniame konkurse merginos pelnė trečią vietą.

Gimnazija turi ir daugiau mokinių, kuriais gali didžiuotis. Viena iš jų – trečios gimnazijos klasės ugdytinė septyniolikmetė Rūta Vaičelionytė. Šiais metais mergina jau antrą kartą dalyvavo konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorijos“. Pernai šalyje jaunoji istorikė užėmė trečią vietą, šiemet – antrą. Beje, Rūta vienintelė iš visų konkurso dalyvių pelnė krašto apsaugos ministro padėkos raštą.

Kita gimnazistė Gerda Šalčiūnaitė jau antrą kartą dalyvavo dainuojamosios poezijos konkurse. Pernai zoniniame etape ji buvo įvertinta kaip išskirtinio balso atlikėja. Siekti aukštesnio įvertinimo gimnazistei sutrukdė tai, kad ji neturėjo savo kūrybos dainos. Šiais metais į konkursą septyniolikmetė mergina vyko jau turėdama pačios sukurtą dainą. Nei rajoniniame, nei zoniniame etapuose solistei nebuvo lygių ir ji pateko į baigiamąjį šalies turą. Jame atlikėja taip pat pasirodė labai sėkmingai ir užėmė trečią vietą.

Penkiolikmetė Geda Murinaitė iš šalies technologijų olimpiados grįžo su pagyrimo raštu. Neoficialiai tai vertinama kaip ketvirtoji vieta. Tekstilės konkursui mergaitė pateikė pačios sukurtą galvos apdangalą – raištį. Kadangi olimpiadai buvo pristatyti beveik dvidešimties mokinių iš visos šalies darbai, Gedos užimta ketvirtoji vieta yra išties aukštas pasiekimas.

Autoriaus nuotr. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos auklėtinės (iš kairės) Emilija Bruožytė, Martina Saukaitytė, Geda Murinaitė, Rūta Vaičelionytė ir Gerda Šalčiūnaitė puikiai pasirodė šiais metais vykusiuose įvairiuose šalies konkursuose bei olimpiadose.

 Andrius GRYGELAITIS

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Birželio 1 d. Šeštadienis

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba