Krepšininkai varžėsi dėl A. Žako atminimo taurės

Jau 40 metų Kybartuose rengiamos miesto krepšinio pirmenybės. Dvidešimt šeštą kartą jos vyko buvusio mokyklos direktoriaus Antano Žako atminimo taurei laimėti.

Šių metų pirmenybėse dalyvavo aštuonios komandos. Jos žaidė viename pogrupyje. Kadangi visų ekipų jėgos buvo gana lygios, dauguma rungtynių vyko įtemptai ir kovingai. Per visas pirmenybes Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje susirinkdavo daug sirgalių.

Po rungtynių pogrupyje paaiškėjo keturios stipriausios komandos. Pirmame pusfinalyje susitiko „Gudkaimio“ ir „Keturkaimio“ krepšininkai. Ši dvikova buvo verta finalo. Rungtynės vyko labai kovingai ir atkakliai, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Vis dėlto ketvirtame kėlinyje keturkaimiečiai, vedami P. Liepinaičio ir V. Morkevičiaus (abu pelnė po 34 taškus), palaužė „Gudkaimio“ pasipriešinimą ir nugalėjo 92:80. Pastarosios ekipos žaidėjas A. Bujauskas surinko 32 taškus, K. Linkevičius – 19 taškų.

Kitame pusfinalyje „Robeda“ susitiko su „Mėgėjais“. Šios rungtynės taip pat pasižymėjo atkaklumu. Nors taškų pelnyta mažiau nei ankstesniame pusfinalyje, įtampos netrūko. Po trijų kėlinių vos vieno taško persvarą 43:42 turėjo „Mėgėjai“. Jie daugiausia E. Račkausko (44 tšk.) ir R. Kivyliaus (10 tšk.) pastangomis ketvirtame kėlinyje padidino persvarą ir nugalėjo 66:59. „Robedai“ R. Baliūnas pelnė 20 taškų, R. Mačiulaitis – 14 taškų.

Kovo 12 dieną pilnoje žiūrovų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje dėl III vietos kovojo „Gudkaimio“ ir „Robedos“ komandos. Jau nuo pirmų žaidimo minučių buvo akivaizdus geresnis „Gudkaimio“ krepšininkų nusiteikimas rungtynėms. Jie gana nesunkiai 81:46 įveikė gerokai vyresnius „Robedos“ sportininkus. Nugalėtojų gretose, kaip ir visada, rezultatyviai žaidė A. Bujauskas (31 tšk.) ir D. Kivyta (18 tšk.). Pralaimėjusios ekipos žaidėjai R. Mačiulaitis bei R. Dailidavičius pelnė po 14 taškų.

Finalinės rungtynės tarp „Keturkaimio“ ir „Mėgėjų“ komandų apylygiai vyko tik du kėlinius. Trečiame kėlinyje iniciatyvos vėl ėmėsi nesulaikomi P. Liepinaitis bei V. Morkevičius ir keturkaimiečiai persvarą padidino iki 30 taškų (72:42). Ketvirtame kėlinyje „Mėgėjams“ pavyko tik truputį sumažinti atsilikimą. Galutinis rungtynių rezultatas – 86:61 „Keturkaimio“ naudai.

Varžybų uždaryme sveikinimo žodžius tarė Kybartų seniūnas R. Šunokas, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininko pavaduotojas R. Vaičaitis. A. Žako atminimas buvo pagerbtas tylos minute, prisiminta Kybartų miesto krepšinio pirmenybių istorija ir paskelbti rezultatai. Pirmosios vietos diplomu, pereinamąja taure ir piniginiu prizu apdovanota „Keturkaimio“ komanda. Antrosios vietos diplomas ir piniginis prizas teko „Mėgėjų“ ekipai, trečiosios vietos diplomas ir piniginis prizas – „Gudkaimiui“. Žaidėjai apdovanoti atitinkamos spalvos medaliais. Piniginius prizus, kaip ir visada, skyrė buvęs kybartietis V. Baltrušaitis.

Miesto seniūnijos bei rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigtais prizais apdovanoti geriausi pirmenybių žaidėjai: gynėjas A. Bujauskas („Gudkaimis“), puolėjas R. Kivylius („Mėgėjai“), vidurio puolėjas V. Morkevičius („Keturkaimis“).

Kybartų seniūnijos prizai įteikti kiekvienos komandos geriausiems žaidėjams: R. Mačiulaičiui („Robeda“), S. Pavelčikui („Matlaukys“), M. Kliučnikui („Simedva“), D. Kivytai („Gudkaimis“), L. Liepinaičiui („Keturkaimis“), P. Katiliui („Žaibas“), E. Račkauskui („Mėgėjai“) ir A. Bagušinskui („TNT“). Naudingiausio žaidėjo prizą įsteigė buvęs kybartietis, ilgametis šių pirmenybių dalyvis A. Neščiokas. Jį steigėjas įteikė „Keturkaimio“ krepšininkui P. Liepinaičiui. Perspektyviausio pirmenybių žaidėjo prizą įsteigė Kybartų notaras, krepšininkas R. Kivylius. Šiuo prizu apdovanotas „Robedos“ žaidėjas L. Baliūnas. Pasaulio kybartiečių draugija piniginį prizą skyrė korektiškiausiai pripažintai „Robedos“ komandai. Jį įteikė draugijos pirmininko pavaduotojas R. Vaičaitis.

Juozas MURINAS
Varžybų vyr. teisėjas

G. MURINAITĖS nuotr. Pirmenybių nugalėtojų taurė ir medaliai – „Keturkaimio“ krepšininkų rankose.

Publikuota: „Santaka”, 2016-03-17.