Atostogos – puikus metas ilsėtis, keliauti, pažinti, mokytis

Kybartų „Saulės“ progimnazijos aštuntokai kartu su būreliu mokytojų spalio 30 dieną keliavo į Vilnių. Jie lankėsi parodose, dalyvavo edukacinėse programose, klausėsi paskaitos, pasivaikščiojo Vilniaus senamiesčio gatvelėmis.

8a klasės mokiniai Vilniaus paveikslų galerijoje apžiūrėjo čia veikiančią Luvro muziejaus parodą ir susipažino su prancūzų tapytojo, graverio, piešinio meistro Žano Antuano Vato kūrybos palikimu. Anksti miręs dailininkas, kaip rokoko stiliaus pradininkas, paliko Europos mene ryškų pėdsaką. Ž. A. Vato buvo novatorius, sukūręs labai savitą tapybos žanrą, tradiciškai vadinamą fêtes galantes – galantiškomis šventėmis. Kaip tikras XVIII a. visuomenės metraštininkas, jis vaizdavo ne tik elegantiškos publikos pokylius bei pramogas nuostabios gamtos apsuptyje, bet ir žanrines scenas su realiais tipažais: elgetomis, klajojančiais muzikantais, teatro artistais, amatininkais.

Praktinėje edukacinės programos dalyje aštuntokai išbandė trijų kreidelių techniką. Įkvėpti Ž. A. Vato kūrybos, jie bandė atvaizduoti ekspozicijoje pristatomų kūrinių detales.

8b klasės mokiniai lankėsi Radvilų rūmų muziejuje. Vaikus sužavėjo čia eksponuojama paroda „Renesanso spindesys“.

Aštuntokai apžiūrėjo prabangias Italijos renesanso laikų princų ir princesių drabužių rekonstrukcijas, meistriškai sukurtas Italijos amatininkų ir įmonių pagal to laikotarpio šaltinius. Labiausiai patiko princų puotos scena – padengtas stalas ir prie jo sėdintys puotos svečiai, parodant, kaip prabangiai ir įspūdingai būdavo sutinkami didikai, atvykę į rūmus dalyvauti ypatingose šventėse, apie kurias vėliau su nuostaba kalbėdavo visa Europa. Mokiniai sužinojo, kokias įspūdingas šventes surengdavo Italijoje renesanso laikų didikai. Jie paskirdavo dvaro menininką (o dvaro menininkais būdavo tokios asmenybės, kaip Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Rafaelis) sukurti alegorinius pasirodymus ir jais nustebinti svečius per rūmuose rengiamas puotas.

Apžiūrėję parodą mokiniai buvo pakviesti į meno dirbtuves, kur dalyvavo edukacinėje programoje. Parodų salėje nupieštus eskizus jie panaudojo kurdami kvietimus į didikų šventę. Moksleiviai dirbo naudodami įvairias priemones: popierių, markerius, akrilinius dažus.

Vėliau visi džiaugėsi nuostabiu oru ir sostinės vaizdais. Mokiniai grožėjosi Vilniaus arkikatedra, tolumoje stūksančia Gedimino pilimi, galvojo norus, sukdamiesi ant stebuklingos plytelės.

Keliautojai apsilankė ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje. Klimatologijos skyriaus vedėja dr. Audronė Galvonaitė, demonstruodama skaidres, papasakojo apie šiuolaikinius klimato tyrimus, ekstremalius meteorologinius reiškinius pasaulyje ir Lietuvoje, supažindino su galimais sprendimo būdais užklupus ekstremaliam reiškiniui.

Po paskaitos mokiniai buvo pakviesti į sinoptikų darbo kabinetą. Sinoptikė papasakojo, kaip tvarkomi meteorologiniai duomenys, kaip prognozuojami orai ir pan. Aštuntokai buvo nustebę, koks atsakingas šios tarnybos specialistų darbas, kuris vyksta 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Po praktinės veiklos, įdomių ir naudingų paskaitų mokiniai pailsėjo žiūrėdami 3D filmą.

Kartu su vaikais pasidžiaugėme, kad šios mokinių atostogos buvo kitokios – pilnos įspūdžių, atradimų ir naujų potyrių. Todėl dar nespėję grįžti namo jau planavome kitą kelionę.

Aldona MATEIKIENĖ
8a klasės auklėtoja
Kristina ANTANAVIČIENĖ
8b klasės auklėtoja

Ievos ANTANAVIČIŪTĖS nuotr. Grožimės Vilniumi.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Lapkričio 9 d. Šeštadienis

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba