Kybartiečiai sulaukė svečių iš Suvalkų

Penktadienį kybartiečius aplankė apie pusšimtis svečių iš Lenkijos.

Ta proga mieste, baigiamoje rekonstruoti I. Levitano aikštėje, surengta Aktyvių kaimynų diena, prasidėjusi draugiškomis krepšinio varžybomis.

Ši nedidelė šventė – bendro su lenkais projekto „Veiklios kaimynystės viešosios paskirties erdvių modernizavimas“ dalis.

Pasinaudodami šiuo projektu, lenkai sutvarkė kelią nuo Vižainio iki Sidorų, o kybartiečiai gavo finansavimą miesto parkui rekonstruoti. Pažymėdami šiuos įvykius, lenkai ir lietuviai įsipareigojo susitikti ir pabendrauti Kybartuose. 40 lenkų iki Vištyčio atvyko dviračiais. Pusė jų toliau su savo transporto priemonėmis mynė iki Kybartų. Kiti sėdo į juos lydėjusį autobusą ir išvažiavo ruoštis varžyboms. Dalis šių dviratininkų – Vižainio mokyklos mokiniai. Jie dviračiais numynė apie 30 km.

Į Kybartus atvykusių lenkų laukė improvizuota krepšinio aikštelė, kurioje jie su vietiniu jaunimu sužaidė draugiškas krepšinio varžybas.

Beveik porą valandų varžęsi po krepšiu, visi dalyviai buvo apdovanoti marškinėliais su projekto logotipu ir atminimo medaliais. Juos įteikė Vilkaviškio rajono meras Algimantas Antanas Greimas.

Projektą pristatė ir visus atvykusiuosius sveikino Kybartų seniūno pavaduotoja Nijolė Karnickienė. Išversti į lenkų kalbą oficialias kalbas padėjo Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita.
Po rungtynių ir pagerbimo ceremonijos visi buvo pakviesti pasiklausyti grupės „Tiks“ atliekamų dainų, vaišinosi lauke išvirta grikių koše. Vakare svečiai autobusu išvyko atgal į Vižainį.

„Santakos“ inf.

Kristinos VAITKEVIČIENĖS nuotr. Krepšinio aikštelėje draugiškai varžėsi lenkai ir lietuviai

Publikuota: „Santaka“, 2013 m. Rugsėjo 10 d. Antradienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba