Visų problemų komunalininkai neišspręs

Antradienį UAB „Kybartų darna“ organizavo daugiabučių namų savininkų susirinkimą, mat žmonės buvo pradėję priekaištauti, kad su jais nebendraujama, jie nežino, už ką ir kiek moka, pageidavo sužinoti, kaip bus sprendžiamos įsisenėjusios problemos. 

Į susirinkimą atėjęs bendrovės direktorius Egidijus Ausiejus aiškino, kokius darbus UAB „Kybartų darna“, kaip namo bendrojo naudojimo objektų administratorius, turi atlikti, už kokius reikėtų mokėti atskirai, pasakojo, kas yra bendroji dalinė nuosavybė. Vadovas bandė aiškinti, kas daroma, siekiant likviduoti daugiabučius seniai kamuojančias problemas.

Pasak direktoriaus, dar nėra nė metų, kai bendrovė administruoja miesto daugiabučius, tad ir pinigų dideliems darbams nėra sukaupta. Todėl kol kas atliekamas tik smulkus remontas tuose namuose, kur labiausiai reikia. E. Ausiejus jau turbūt ne pirmą kartą žmonėms aiškino, kodėl jų butų čiaupuose vietoje vandens dažnai šnypščia oras, o skaitiklis vis vien sukasi. Kybartiečiai sakė jau seniai žinantys šitą „giesmelę“, kad „kažkas kažkada neįrengė vandens baseino“, kuriame vanduo nusistovėtų ir tik tada būtų tiekiamas į butus. Kybartiečiams buvo keista, kodėl niekas neišsiaiškina, kas dėl to kaltas ir kodėl galų gale niekas neima jo ir neįrengia.

E. Ausiejus teisinosi, kad tai – ne komunalininkų kompetencija. Pasak jo, kai kuriuose namuose jau sumontuoti brangūs oro išleidikliai, kurie irgi nelabai ką padeda. Kaip žinia, ne itin efektyvūs buvo ir „Litesko“ pigesnieji prietaisai…

Susirinkimas vyko darbo valandų metu, tad į salę susirinko nedaug žmonių. Tačiau tie, kas atėjo, suprato, jog ne UAB „Kybartų darna“ kalta dėl to, kad kybartiečiai brangiai moka už šildymą dujomis, nors jų katilinė kūrenama drožlėmis, kad vietoje vandens iš čiaupo teka oras, kad jų namai – šalti ir perlyjami. Susirinkusieji pripažino, jog nuo tada, kai karšto vandens ir šilumos tinklų priežiūrą perėmė bendrovės darbuotojai, daugiabučiuose bent jau kaip pridera prapučiami ir išplaunami radiatoriai.

Žmonės pyko, kodėl į susirinkimą neatvyko net ir Kybartuose išrinkti rajono Savivaldybės tarybos nariai, kurie turėtų ginti jų interesus. Daugiabučių namų savininkai reikalavo, kad pas juos atvažiuotų pats premjeras A. Butkevičius ir paaiškintų, kodėl nepadaro tvarkos, nors mato tokią neteisybę jau ne pirmus metus.

Kybartiečiai sakė norintys mokėti už tai, ką faktiškai naudoja, o ne už orą. Žmonės piktinosi, jog už jų surinktus pinigus statomi kažkokie oro išleidikliai, nors tiekiamo vandens kokybe turėtų rūpintis jo tiekėjai.

– Tiekėjų reikalas, kaip jie mums vandenį „pristatys“ iki mūsų butų. Mes norime mokėti už gaunamą prekę, o ne primokėti už tai, kas yra jau ne mūsų reikalas. Ir kodėl mūsų pinigai naudojami be mūsų žinios? – klausė vienas iš susirinkimo dalyvių.
E. Ausiejus aiškino, kad niekas be žmonių pritarimo nedaroma. Aišku, būna, kai išklijuoti skelbimai tuoj pat nuplėšiami ir į susirinkimus niekas neateina. Tačiau žmonės turi suprasti, kad bendrą nuosavybę reikia prižiūrėti, nes laikui bėgant viskas dėvisi ir griūva.

Jeigu komunalininkų paslaugos gyventojams nepatinka, jie savo bendram turtui valdyti gali pasirinkti kitą bendrosios dalinės nuosavybės valdymo formą: daugiabučio namo savininkų bendriją arba daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų jungtinės veiklos sutartį.

– Atsisakę daugiabučių namų administratoriaus paslaugų ir kartu su kitais namo gyventojais sudarę jungtinės veiklos sutartį, jūs patys pinigus rinktumėte į savo namo sąskaitą ir galėtumėte darbus užsakyti bei name įvykusias avarijas likviduoti samdydami jums patinkančią firmą.Tuomet nereikėtų nieko kaltinti dėl nepagrįstų sąskaitų. Patys viską spręstumėte ir dėl namų, kuriuos dabar ketinama mieste tvarkyti, renovacijos,– kybartiečiams aiškino E. Ausiejus.

Bet paprastai daugiabučiuose namuose neatsiranda veiklių gyventojų, galinčių ir norinčių prisiimti visą atsakomybę.
Pakeiksnoję valdžią ir mokesčius, gyventojai skirstėsi namo. Vis dėlto praeidami pro UAB „Kybartų darna“ direktorių nepamiršo jo paprašyti, kad komunalininkai atvažiuotų apgenėti gyvatvorę, pataisyti elektros įvadą ar dar ką nors sutvarkyti.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Autorės nuotr. Į susirinkimą atėję gyventojai buvo iš esmės nepatenkinti daugiabučių namų savininkų prievolėmis ir visus priekaištus reiškė UAB „Kybartų darna“ direktoriui Egidijui Ausiejui.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Liepos 27 d. Šeštadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba