Po sep­ty­nerių metų pertraukos A. Žako taurė vėl atiteko „Robedai“

Jau 39 metai Kybartuose rengiamos miesto krepšinio pirmenybės. Dvidešimt penktą kartą jos vyko buvusio mokyklos direktoriaus Antano Žako atminimo taurei laimėti.

Šių metų pirmenybėse dalyvavo penkios komandos. Jos žaidė viename pogrupyje dviem ratais. Šiemet ekipos pasižymėjo gana vienodu pajėgumu, todėl dauguma rungtynių buvo įtemptos ir kovingos. Per visas varžybas, vykusias Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje, komandas palaikė daug sirgalių.

Po rungtynių pogrupyje pirmame pusfinalyje susitiko „Gudkaimio“ ir„Bartninkų“ krepšininkai. Nors favoritais buvo laikomi gudkaimiečiai, tačiau kovingai žaisdami jų varžovai tik vieną kartą trečiame kėlinyje leido išlyginti rezultatą 47:47. Toliau bartninkiečiai vėl kontroliavo rungtynių eigą ir laimėjo rungtynes 86:76. Nugalėtojams daugiausia taškų pelnė M. Kliučnikas (29 tšk.) ir N. Štaraitis (19 tšk.). Pralaimėjusiai komandai A. Bujauskas pelnė 20 taškų, L. Žemaitis – 16. Kitame pusfinalyje „Robeda“, vedama savo lyderių R. Kivyliaus (19 tšk.) ir R. Baliūno (17 tšk.), palaužė „Matlaukį“ 61:53. Pastarosios ekipos atstovas G. Jegorovas pelnė 29 taškus.

Vasario 21 dieną pilnoje žiūrovų Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje dėl III vietos kovojo „Gudkaimio“ ir „Matlaukio“ komandos. Jaunuo pirmų žaidimo minučių pastebimai geriau rungtynėms nusiteikę „Gudkaimio“ žaidėjai kovojo sėkmingiau ir gana nesunkiai 86:53 įveikė traumų išretintą „Matlaukio“ ekipą. Nugalėtojų gretose kaip ir visada rezultatyviai žaidė A. Bujauskas (31 tšk.) bei K. Burauskas (17 tšk.). Pralaimėjusiesiems daugiausia taškų (17) surinko M. Mančekas.

Finalinės rungtynės vyko įdomiai ir įtemptai. „Robeda“ nuo pat rungtynių pradžios pirmavo keletu taškų. Po dviejų kėlinių rezultatas buvo 39:36. Trečiame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi R. Baliūnas (26 tšk.) ir padidino komandos persvarą iki 64:47. Ketvirtajame bartninkiečiams buvo pavykę truputį sumažinti atsilikimą, tačiau jau nuo kėlinio vidurio „Robedos“ sirgaliai skandavo: „Mes laimėjom!“ Galutinis rungtynių rezultatas – 77:61 „Robedos“ naudai.

Perpirmenybių uždarymą sveikinimo žodžius tarė Kybartų seniūnas R. Šunokas, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininkas R. Vaičaitis. Tylos minute buvo pagerbtas A. Žako atminimas, prisiminta Kybartų miesto pirmenybių istorija, paskelbti šiemetinių varžybų rezultatai.

Pirmosios vietos diplomu, pereinamąja A. Žako taure ir piniginiu prizu apdovanota „Robedos“ komanda. Antrosios vietos diplomas ir piniginis prizas įteiktas „Bartninkų“ komandai, trečiosios – „Gudkaimio“ ekipai. Visi komandų prizininkių žaidėjai apdovanoti atitinkamos spalvos medaliais. Piniginius prizus kaip ir visada skyrė buvęs kybartietis V. Baltrušaitis.

Miesto seniūnija, rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius įsteigė prizus geriausiems pirmenybių žaidėjams. Jais pripažinti gynėjas M. Kliučnikas („Bartninkai“), puolėjas R. Dailidavičius („Robeda“), vidurio puolėjas T. Kriugžda („Bartninkai“).

Kybartų seniūnijos prizais buvo apdovanoti kiekvienos komandos geriausi žaidėjai: R. Kivylius („Robeda“), M. Mančekas („Matlaukys“), M. Vaičiūnas („Bartninkai“), L. Žemaitis („Gudkaimis“), P. Liepinaitis („Keturkaimis“). Naudingiausio žaidėjo prizą įsteigė buvęs kybartietis, ilgametis šių pirmenybių dalyvis A. Neščiokas. Šis apdovanojimas buvo įteiktas R. Baliūnui („Robeda“). Perspektyviausio pirmenybių žaidėjo prizas, įsteigtas Kybartų notaro ir krepšininko R. Kivyliaus, atiteko „Matlaukio“ žaidėjui G. Jegorovui. Korektiškiausia pripažinta ir piniginiu prizu apdovanota „Matlaukio“ komanda. Jį skyrė Pasaulio kybartiečių draugija, o įteikė draugijos pirmininkas R. Vaičaitis.