„Vaikus mokome drąsos patys būdami drąsūs, o sąžiningumo – patys būdami sąžiningi. Nebijodami imtis ko nors naujo, parodome jiems, kaip gera išbandyti tai, apie ką anksčiau neišmanėme“ (J. Cameron, Kaip ugdyti vaikų kūrybingumą).

Kai 2016 m. rudenį  Kybartų lopšelis-darželis „Kregždutė“ teikė paraišką Lietuvos futbolo federacijai  projektui „Futboliukas“, didelio entuziazmo nejautėme. Juk neturime sporto specialisto, mūsų salė tam nepritaikyta,  inventorius netinkamas ir specialios lauko aikštelės nėra. Tačiau, sužinojus, kad projekto veikla pritaikyta uždaroms patalpoms, skatina ugdyti fizinius gebėjimus, komandinio darbo įgūdžius, stiprina draugystę ir sportinį bendradarbiavimą su kitomis įstaigomis, ilgai nesvarstėme. Ir nepasigailėjome.

Dvi dienas Kaune vykusiame seminare sužinojome, kad  „Futboliukas“ – tai ne tik bėgti ir spirti kamuolį. Tai labai įdomi ir naudinga fizinė veikla ne tik vaikams, bet ir pedagogams. Visą sausio mėnesį Kybartų lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ aktyvios ugdomosios veiklos metu vaikai ir auklėtojos tobulino savo fizinius įgūdžius. Mankštinosi, dalyvavo estafetėse, žaidė judrius žaidimus su kamuoliu ir be jo. Sužinojo, kuo skiriasi futbolo ir krepšinio kamuoliai, piešė plakatus, mokėsi laikytis sportinės disciplinos, žaisti komandoje, gerbti priešininką.

Kybartai garsėja senomis futbolo tradicijomis, ir mūsų įstaiga sudariusi bendradarbiavimo sutartį su Kybartų sporto klubu „Sveikata“. Šio klubo geranoriško dėmesio visada sulaukiame lopšelio-darželio sporto švenčių metu. Ne išimtis buvo ir „Futboliuko“ projektas. Mus aplankydavo futbolo treneris H. Katilius. Jis mokė vaikus futbolo elementų, organizavo estafetes ir varžybas.

Sausio 27 d. „Kregždutėje“ vyko didysis „Futboliuko“ renginys. Sulaukėme svečių. Tai Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektų vadovas Ignas Marcinkevičius, Kybartų sporto klubo „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius, treneriai Henrikas Katilius bei Liutauras Savickas. Šventė vyko sklandžiai, aktyviai ir triukšmingai. Sportavo vaikai, pedagogai  ir svečiai. Niekas nesitikėjo, kad vaikai, lydimi didžiulio jaudulio bei azarto, taip entuziastingai varžysis ir palaikys vienas kitą. O gauti suvenyrai ir padėkos dar labiau sustiprino didžiulės laimės ir džiaugsmo pojūtį. Baigiantis renginiui direktorė Lina Mačiulienė pasakė, jog „šias varžybas laimėjo vaikai“, nes kompetencijų įgijo ne tik visi vaikai, bet ir visi pedagogai.

Įsitikinome, kad netiesa, jog šiuolaikiniai vaikai domisi tik išmaniosiomis technologijomis, yra nejudrūs ir abejingi sportui. Reikia tik jiems parodyti, pamokyti ir kartu dalyvauti. O pabandžius „Futboliuką“ kyla noras niekada nesustoti. Vienas iš projekto tikslų yra skatinti sporto kultūros kilimą bendruomenėje. Matydami didelį vaikų susidomėjimą, nusprendėme ieškoti galimybių toliau tęsti užsiėmimus. Nes, pasak žinomo pediatro, „Laimingas vaikas – tai visų pirma sveikas vaikas ir tik po to jau skaitantis ir griežiantis smuiku“.

 

Kybartų vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ socialinė pedagogė Ilona Mikalainienė