Miesto pirmenybėse triumfavo „Gudkaimio“ krepšininkai

Jau 44 metai Kybartuose rengiamos miesto krepšinio pirmenybės. Šiemet trisdešimtą kartą jos vyko buvusio mokyklos direktoriaus A. Žako atminimo taurei laimėti. Taurę iškovojo „Gudkaimio“ krepšininkai.

Šių metų pirmenybėse dalyvavo penkios komandos. Visos ekipos tarpusavyje sužaidė po vienas rungtynes

Pusfinalių kovos tarp „Simedvos“ ir „Mėgėjų“ bei „Gudkaimio“ ir „Keturkaimio“ vyko labai atkakliai. Pirmoje poroje kiek netikėtai „Mėgėjai“ rezultatu 93:86 palaužė „Simedvą“. Fantastiškas rungtynes sužaidė jauniausias (16 metų) pirmenybių dalyvis Rokas Dailidavičius. Jis „Mėgėjams“ pelnė 22 taškus (įmetė net 6 tritaškius). Kitame pusfinalyje „Gudkaimis“ 84:82 pranoko „Keturkaimį“. Vasario 22 d. Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje palaikomos žiūrovų dėl trečios vietos žaidė „Keturkaimio“ ir „Simedvos“ komandos. Nuo pirmų susitikimo akimirkų vyko atkakli lygių varžovų kova. Tik paskutinėmis rungtynių minutėmis sėkmingai V. Morkevičiaus realizuoti aštuoni baudos metimai lėmė „Keturkaimio“ pergalę rezultatu 88:78. Nugalėtojams 20 taškų pelnė V. Morkevičius, pralaimėjusiesiems 22 taškus surinko M. Kijauskas.

Finalinės rungtynės taip pat vyko labai įdomiai.

Pirmąjį kėlinį 23:20 laimėjo „Mėgėjų“ krepšininkai, tačiau po antrojo visas jėgas sutelkęs „Gudkaimis“ lenkė varžovus 49:37. Vėliau žaidimo sąlygas jau diktavo būtent „Gudkaimio“ krepšininkai. Nesulaikomas jų gretose buvo E. Masaitis, pelnęs 39 taškus. „Mėgėjai“ pradėjo skubėti, mesti nepasiruošę ir komanda patyrė skaudų pralaimėjimą 69:101. Pralaimėjusiųjų gretose rezultatyviausias buvo D. Galinaitis. Jis pelnė 20 taškų.

Pirmenybių uždaryme sveikinimo žodžius komandoms tarė Kybartų seniūnas R. Šunokas, Pasaulio kybartiečių draugijos narys A. Vaičaitis, AB „Rokiškio sūris“ atstovė R. Dailidavičienė. A. Žako atminimas pagerbtas tylos minute, prisiminta Kybartų miesto krepšinio pirmenybių istorija. Pirmos vietos medaliais, pereinamąja A. Žako atminimo taure ir piniginiu prizu po metų pertraukos apdovanota „Gudkaimio“ komanda. Antros vietos medaliai ir piniginis prizas atiteko „Mėgėjų“ komandai, trečios vietos apdovanojimai – „Keturkaimio“ krepšininkams. Piniginius prizus komandoms skyrė buvęs kybartietis verslininkas V. Baltrušaitis.

Kybartų miesto seniūnija (seniūnas R. Šunokas), rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius (vyriausiasis specialistas A. Žemaitaitis) įsteigė prizus geriausiems pirmenybių žaidėjams. Jais pripažinti gynėjas T. Žvirblis, puolėjas D. Galinaitis, vidurio puolėjas K. Mikutis. Visi šie krepšininkai – iš „Mėgėjų“ komandos.

Buvo apdovanoti ir kiekvienos komandos geriausi žaidėjai. Kybartų seniūnijos įsteigti prizai atiteko M. Kijauskui („Simedva“), K. Burauskui („Gudkaimis“), E. Račkauskui („Mėgėjai“), L. Biskiui („Tūzas“), V. Morkevičiui („Keturkaimis“).

AB „Rokiškio sūris“ atstovė R. Dailidavičienė įteikė prizus jauniausiam ir vyriausiam pirmenybių žaidėjams – R. Dailidavičiui ir E. Baltrušaičiui.

Prizą naudingiausiam žaidėjui įsteigė buvęs kybartietis, ilgametis šių pirmenybių dalyvis A. Neščiokas. Apdovanojimas atiteko E. Masaičiui („Gudkaimis“).

Perspektyviausio pirmenybių žaidėjo prizu, kurį įsteigė Kybartų notaras ir krepšininkas R. Kivylius, apdovanotas „Keturkaimio“ komandos žaidėjas B. Brazauskas.

Korektiškiausia pripažinta ir Pasaulio kybartiečių draugijos piniginiu prizu apdovanota „Tūzo“ komanda. Prizą įteikė draugijos atstovas A. Vaičaitis.

Prie šių tradicinių varžybų surengimo prisidėjo teisėjai A. Karalius, R. Linkevičius, T. Vencius, K. Burauskas, V. Valiokas ir V. Jegorovas.

Juozas MURINAS
Varžybų vyr. teisėjas

Autoriaus nuotr. Po metų pertraukos A. Žako atminimo taurė vėl grįžo į „Gudkaimio“ komandos krepšininkų rankas.

Publikuota: „Santaka”, 2020-02-28.