Naujoji vadovė paisys pacientų pageidavimų

Jau daugiau kaip mėnuo Kybartų pirminės sveikatos priežiūros centras turi naują vadovę. Nuo liepos 5-osios šias pareigas eina Dženita Sabašinskienė.

Pasiilgo medicinos

Kybartų poliklinikos kolektyvas nekantriai laukė naujojo vadovo, mat dar praėjusių metų gale iš pareigų nutarus pasitraukti 13 metų įstaigai vadovavusiai Janinai Elenai Povilaikienei niekas iš vietinių medikų perimti įstaigos vairo nenorėjo. O šias pareigas sutikęs eiti odontologas Feliksas Bieliauskas iškart kolektyvą patikino, kad vadovaus tik laikinai – tol, kol konkurso būdu bus atrinktas naujas vadovas.

Tad konkursas įvyko, o jį laimėjo septynerius metus valdininkės darbą rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriuje krimtusi, o paskutiniu metu šiam skyriui laikinai ir vadovavusi D. Sabašinskienė.

Naujoji Kybartų PSPC vadovė juokauja, jog septyneri metai vienoje darbovietėje – kaip tik signalas, kad reikia ją keisti. Tačiau iš tiesų D. Sabašinskienė sako tiesiog pasiilgusi tikros medicinos.

Panašus kolektyvas

Į Savivaldybę ji atėjo iš Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro, kur 18 metų dirbo greitosios medicinos pagalbos (GMP) felčere. Nors darbas Savivaldybėje suteikė puikios patirties, naujų žinių ir kitokio darbo įgūdžių, felčerio darbe patiriamo adrenalino specialistė labai ilgėjosi. Tad jei mūsų rajone būtų atskira GMP tarnybos įstaiga, labai norėtų save išbandyti jos vadovės kėdėje.

Tačiau rajono GMP tarnyba – sudedamoji Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro dalis. Ir nors į šios įstaigos vadovo postą taip pat tuoj bus skelbiamas konkursas, D. Sabašinskienė jame dalyvauti nesiryžo: ji nutarė, jog paprasčiau savo jėgas ir patirtį pritaikyti mažesniame kolektyve.

– Kybartų PSPC kolektyvas panašaus dydžio į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus. Kol laikinai ėjau jo vadovės pareigas, įgijau vadovavimo tokiam kolektyvui patirties, – sakė D. Sabašinskienė.

Nauja Kybartų poliklinikos vadovė teigė negalinti skųstis, kad valdininkės kėdė jai buvo kieta. Savivaldybėje įgyta patirtis pravers rengiant medicinos įstaigos teisės aktus, ruošiant įvairius dokumentus, organizuojant viešuosius pirkimus ir kt.

Galima sutaupyti

Pareigas perėmusi D. Sabašinskienė sako radusi visai neblogą ankstesnės vadovės palikimą: specialistų provincijos įstaigai kol kas netrūksta, finansinė padėtis stabili. Tačiau, kaip ir kiekvienas naujas vadovas, pirmiausia vyriausioji gydytoja valdas peržvelgė „šviežia“ akimi: aplankė Kybartų PSPC priklausančias Vištyčio ir Virbalio ambulatorijas, Matlaukio ir Gudkaimio medicinos punktus, susipažino su darbuotojais, materialine baze.

Prie Kybartų PSPC prisirašę per 6 tūkst. pacientų, juos aptarnauja 40 darbuotojų, kurie „telpa“ į 28,5 etato. Dirba bendra šeimos, vidaus ligų gydytojų, pediatrų, odontologų ir bendrosios praktikos slaugytojų komanda. Kelis kartus per savaitę iš Vilkaviškio atvyksta chirurgas Dainius Jurevičius ir ginekologė Nida Lukoševičienė.

Anot vadovės, pagal prie PSPC prisirašiusių gyventojų skaičių medicinos įstaigos kolektyvas kiek per didelis. Sumažinus etatų būtų galima sutaupyti ir lėšų skirti kitoms reikmėms.

– Paskaičiavome, kad patiems išlaikyti akredituotą laboratoriją finansiškai neapsimoka. Nors turime 3 laborantes (dvi Kybartuose ir 1 Virbalyje), dalį laboratorijos paslaugų vis tiek perkame. Jeigu pirktume visas laboratorijos paslaugas, galėtume sutaupyti, – perspektyvas aiškino D. Sabašinskienė.

Pacientų patogumui

Įstaigos vadovė planuoja įsigyti naujos įrangos. Labiausiai reikėtų licencijos echoskopijoms, mat pacientai išreiškė pageidavimą, jog tokie tyrimai būtų atliekami vietoje ir nereikėtų vykti į Vilkaviškį.

Kai kurioms patalpoms, ypač Vištyčio ambulatorijai, jau reikia remonto, o ir darbuotojų atlyginimai tikrai nėra dideli. Bet artimiausi planai – pacientų patogumui prailginti poliklinikos darbo laiką ir įdiegti spartesnį internetą, nes dabartinis per lėtas būtiniausioms funkcijoms atlikti. Juk Sveikatos apsaugos ministerijai įdiegus programą „e.sveikata“, visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie elektroninių receptų, internetinės registracijos, į kompiuterines programas suvesti pacientų duomenis, atsinaujinti interneto svetaines ir t. t.

Vadovė labai patenkinta darniu ir draugišku kolektyvu, kuris ją priėmė labai šiltai. Nors šiuo metu specialistų pakanka, verta pagalvoti apie ateitį, mat gydymo įstaigoje dirba trys pensinio amžiaus gydytojai. Kompiuterizuojant darbą teks pereiti prie naujųjų technologijų, tad perversmo nenorintys vyresnio amžiaus medikai gali bet kuriuo metu pranešti, jog išeina į užtarnautą poilsį.

Mažins eiles

– Turime tris gydytojus, į Kybartus važinėjančius iš Kauno. Juos labai branginame ir nerimaujame, kad jie nepersigalvotų ir nesusirastų darbo arčiau namų. Tuomet prisikalbinti naujų specialistų būtų sunku, – provincijos perspektyvas dėstė D. Sabašinskienė.

Siekdama išsiaiškinti, ko pageidauja kybartiečiai pacientai, vyriausioji gydytoja suorganizavo apklausą. Vadovę nudžiugino tai, jog žmonės geros nuomonės apie savo gydymo įstaigą. Vienas iš pagrindinių pacientų pageidavimų, kurį, anot D. Sabašinskienės, tikrai pavyks įgyvendinti, – panaikinti gyvas eiles prie gydytojų kabinetų. Dabar kybartiečiai vis dar nelinkę laikytis talonėlyje nurodyto laiko ir pas gydytoją bando patekti tada, kai jiems patogiau.

Naujoji vadovė visas problemas vertina optimistiškai ir tiki, kad, padedama puikaus kolektyvo, jas išspręs.

Eglė KVIESULAITIENĖ

Autorės nuotr. Dženita Sabašinskienė problemas vertina optimistiškai ir viliasi jas išspręsti.

Publikuota: „Santaka”, 2017-08-31

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba