Daugiabučių namų gyventojams neramu dėl atliktų darbų kokybės

Vis daugiau sovietmečiu statytų daugiabučių gyventojų svarsto atnaujinti ir modernizuoti savo namus. Vieni aiškiai pabrėžia renovacijos privalumas, kiti žūtbūt siekia jos išvengti.

Prastai atlikti darbai 

Į „Santakos“ redakciją kreipėsi Darvino gatvės 28-o namo gyventoja. Moteris piktinosi, kad prieš keletą metų prasidėjusi Kybartų daugiabučių namų renovacija neduoda tokių gerų rezultatų, kokių buvo tikėtasi. 

„Nepraėjo nė keletas metų, o pradėjo byrėti atnaujintų sienų tinkas. Šalia esančio namo fasadas atrodo tarsi išbertas žalsvomis dėmėmis. Toks vaizdas tikrai nepuošia namo sienos. Nejaugi taip turi atrodyti prieš kelerius metus renovuotas daugiabutis?“ – piktinosi moteris. 

Daugiabučių namų renovacija turėjo sumažinti šildymo sąskaitas, pagerinti namo kokybę, tačiau moteris skundėsi, kad pradėjo kauptis drėgmė, o namą administruojanti UAB „Kybartų darna“ nemato akivaizdaus renovaciją atlikusios bendrovės broko. 

„Butas, kuriame gyvenu, tarsi užkonservuotas. Ant palangių laikau drėgmės surinktuvus. Bijau, kad kambariuose gali įsiveisti pelėsis. Ką tada reikės daryti? Pamatę, kaip prastai ir nekokybiškai atliekami atnaujinimo darbai, kiti miesto gyventojai svarsto renovacijos atsisakyti“, – teigė kybartietė 

Apgadino darbininkas 

Daugiabučius administruojančios UAB „Kybartų darna“ vadovas Egidijus Ausiejus žurnalistams tvirtino, kad situacija dėl apgadintos namo sienos jam tikrai žinoma. 

„Pjaudamas žolę darbininkas netyčia įrankiu užkabino ir sieną apgadino. Užsakėme struktūrinio tinko ir netrukus siena atrodys kaip anksčiau. Žmonės be reikalo skleidžia gandus“, – teigė E. Ausiejus. 

Jis aiškino, kad siena pažaliavo dėl nuo medžių krentančių žiedadulkių arba nuo vėjo keliamų dulkių. 

„Žiedadulkės nusėda ant fasadų ir taip pakeičia sienos spalvą. Jeigu namas nudažytas šviesiai, dėmės išryškėja greičiau. Tai natūralūs gamtos procesai, kurių išvengti neįmanoma“, – kalbėjo E. Ausiejus. 

Netinkama temperatūra 

UAB „Kybartų darna“ vadovas pasakojo, kad yra gavęs gyventojų skundų dėl perteklinės drėgmės kambariuose. Norėdamas išspręsti šią problemą bendrovės direktorius kreipėsi į specialistus, kurie su termoreguliatoriais norėjo nustatyti tinkamą temperatūrą, bet kybartiečiai šio pasiūlymo atsisakė. 

„Nevėdinamose patalpose oras nesikeičia, ima kauptis drėgmė. Gyventojai privalo nuolat vėdinti kambarius, laikyti tinkamą temperatūrą. Tačiau kai kurie kambariuose palaiko vos 16–17 laipsnių šilumą, o tokia temperatūra – per maža“, – akcentavo E. Ausiejus. 

Atsisako renovacijos 

Netrukus Kybartuose prasidės dar kelių daugiaaukščių atnaujinimo darbai. Tiems, kurie sutiko savo namus renovuoti, pasak E. Ausiejaus, situacija dabar labai palanki. Gyventojams bus kompensuojama per 40 proc. sąnaudų. 

Kybartuose modernizuoti namus atsisako dviejų daugiaaukščių gyventojai. 

„Negalime surengti balsavimo dėl namo renovacijos. Yra grupė iniciatyvių žmonių, kurie neleidžia kitiems išsakyti savo nuomonės. Atsiranda kurstytojų, kurie nepagrįstai gąsdina kitus, formuoja neigiamą nuomonę apie namų renovaciją. Kybartiečiai, kurie atsisako atnaujinti daugiabučius namus, praranda nemažas kompensacijas. Niekas negali pasakyti, ar vėliau valstybė suteiks tokią didelę paramą“, – sakė E. Ausiejus. 

Pasak kybartiečių, renovacijos jie atsisako dėl to, kad jų gyvenamieji namai sandarūs ir šilti, o vamzdynai yra geros būklės. Tačiau daugiabučius administruojančios įmonės vadovas E. Ausiejus laikosi priešingos nuomonės. „Ir karšto, ir šalto vandens, o taip pat ir nuotekų vamzdynai yra tikrai prastos būklės, nekeisti daugelį metų, bet niekaip neįtikiname žmonių atlikti remonto darbų ir gyventi saugiai bei tvarkingai. 

Kantrybės turime, dar palauksime, gal jų nuomonė pasikeis“, – teigė E. Ausiejus.

Toma BIRŠTONĖ

Nuotr. Žolę pjovęs darbininkas apgadino daugiabučio namo sieną, tačiau netrukus ji turėtų būti sutvarkyta.

Publikuota: „Santaka”, 2020-06-05.

lt_LTLietuvių kalba