Jubiliejų švenčiantis aktorius R. Vilkaitis kai kada aplanko ir gimtinę

Iš mūsų krašto kilęs aktorius, pedagogas, buvęs kultūros ministras Remigijus Vilkaitis gegužę atšventė gražų jubiliejų – 70-ies metų sukaktį. Ta proga jį pakalbino LRT.lt portalo žurnalistai.


Vaikystę ir jaunystę Kybartuose leidęs R. Vilkaitis išsamiame interviu pasidalijo mintimis apie kūrybinį kelią, savo svarbiausius vaidmenis didžiojoje teatro scenoje, kalbėjo apie karantino įtaką aktoriaus profesijai. 

Vienas garsiausių Lietuvos scenos menininkų prisiminė ir savo politinę karjerą. Paklaustas, kaip vertina gyvenimo tarpsnį, kai dalyvavo politikoje ir ėjo kultūros ministro pareigas, R. Vilkaitis teigė, jog to laikotarpio nesigaili ir vertina įgytą patirtį. Tačiau jis mano, jog kartais anuomet elgėsi pernelyg švelniai ir etiškai. „Būna situacijų, kai reikia rėžti tiesiai kakton. Nes mano, kad tu gal ko nors nesupranti, gal tave galima apmauti, gal ko nors nematai… Su žvėrimi reikia elgtis kaip su žvėrimi“, – kalbėjo eksministras. 

Priminsime, kad 1993 metais R. Vilkaitis buvo įsteigęs „Duonos valgytojų“ partiją ir per rinkimus balotiravosi į šalies prezidento postą, tačiau rimtai kovai dar neprasidėjus savo kandidatūrą atsiėmė. 2008 m. „Tautos prisikėlimo partijos“ teikimu jis buvo paskirtas kultūros ministru. 

R. Vilkaitis gimė 1950 m. gegužės 24 d. Meiliūnų kaime, kuriame gyveno neilgai. Vėliau mokėsi Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1967 metais. Po keleto tarnybos sovietinėje armijoje metų Remigijus išvyko studijuoti į Vilnių, kur gyvena lig šiolei. 

Kartu su legendiniu Dalios Tamulevičiūtės aktorių dešimtuku R. Vilkaitis baigė vaidybos studijas tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, dirbo Jaunimo ir Oskaro Koršunovo teatruose, penketą metų dėstytojavo Lietuvos muzikos akademijoje ir Vilniaus konservatorijoje. 

Paklaustas, ar kartais sugrįžta į Vilkaviškį, savo gimtuosius Meiliūnus, suvalkietišką tarmę išlaikęs kūrėjas atsakė: „Na, iš Meiliūnų mane išvežė, kai buvau dvejų. Tėvas buvo mokytojas ir jį tiesiog perkėlė į kitą mokyklą. Buvome aplankę, ten tame name gyvena žmonės. O šiaip su seseria ant kapų nuvažiuojame.“ 

Šiuo metu R. Vilkaitis eina Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus vyriausiojo muziejininko pareigas, yra Auksinių scenos kryžių komisijos narys. Taip pat jis vaidina keliuose spektakliuose, kurie koronaviruso pandemijos metu yra sustabdyti. 

R. Vilkaitis yra sukūręs daug ryškių vaidmenų teatre ir kine. Apie porą dešimtmečių jis užsiėmė ir įvairiais televizijos projektais, taip pat yra daugelio publikacijų ir kritinių straipsnių autorius. 

„Santakos“ inf.

delfi.lt nuotr. Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinę mokyklą baigęs Remigijus Vilkaitis pasirinko aktoriaus profesiją.

Publikuota: „Santaka“, 2020-06-05.

lt_LTLietuvių kalba