Kviečia pažinti miestą pėsčiomis

Ši vasara – jau trečia, kai Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius kviečia kartu pasivaikščioti po miestą ir pasiklausyti jo istorijos fragmentų.

Atvyksta net iš užsienio 

Kiekvienais metais Kybartai sulaukia vis daugiau turistų, besidominčių Lietuvos istorija. Bendruomenės pirmininkas ir miestelio gidas Vitas Katkevičius pripažįsta, jog atvykėliams smalsu nuvykti prie Kybartų pakraštyje esančio Lieponos upelio, aplankyti miesto parką bei geležinkelio stotį, pereiti pėsčiųjų viaduku, užsukti į cerkvę ar kitas miesto bažnyčias. Labiausiai turistai domisi miesto požemiais. 

„Matydamas, kad žmonės domisi Kybartais, negalėjau likti abejingas. Kreipiausi į Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą, įvairias kelionių agentūras, prašydamas supažindinti žmones su Kybartuose rengiamomis ekskursijomis. Centro atstovai pareklamavo prieš porą metų išleistą lankstinuką, kuriame trumpai aprašomos įvairios lankytinos vietos ir objektai. Nuo to laiko sulaukiame nemažai turistų“, – sakė V. Katkevičius. 

Susipažinti su Kybartais pastaruoju metu atvyksta keliauninkų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Pernai V. Katkevičius lydėjo 44 ekskursijas. Šiais metais veiklą pristabdė karantinas, tačiau viskas iš lėto grįžta į senas vėžes. 

„Nesenai miestą aplankė Amerikos lietuviai. Esame sulaukę svečių iš Vokietijos, o pastaruoju metu dažnai atvyksta latviai. Kitą savaitę jie viešės net du kartus. Iš viso liepos mėnesį suplanuota dešimt ekskursijų. Liepos 25 d. planuoju vesti nemokamą ekskursiją visiems norintiesiems. Tai tradicija, kuri tęsiasi jau keleri metai „, – pasakojo bendruomenės pirmininkas. 

Daug lankytinų objektų 

Pirmiausiai V. Katkevičius turistus veda prie Lieponos upelio. Lankytojai labiausiai nori pamatyti tą vietą, kur 1940 metais iš Lietuvos pasitraukė prezidentas Antanas Smetona. 

Norėdama įamžinti šią istorinę vietą Kybartų miesto bendruomenė sutvarkė apleistą teritoriją, vedančią Lieponos upelio link. O prie pat valstybių sieną skiriančios tvoros prieš kelerius metus iš akmenų sudėliojo simbolinius Lietuvos kontūrus. Buvo pastatytas ir paminklinis akmuo, kuriuo pažymėta A. Smetonos išvykimo vieta, įrengtas prezidento vardu pavadintas takas. 

„Kelerius metus žmonės vežė įvairias statybines atliekas, kad susidarytų tvirtesnis tako pagrindas. Miesto seniūno bei „Kybartų Darnos“ darbininkų dėka turime laiptelius, turėklus ir galime patogiai prieiti prie šios istorinės vietos“, – sakė V. Katkevičius. 

Turistams gilų įspūdį palieka ir Dievo namai: Kybartų Eucharistinio Išganytojo, Naujoji apaštalų ir Jungtinė metodistų bažnyčios bei Šv. Aleksandro Neviškio cerkvė. 

Atvykusieji dažnai nori pereiti pėsčiųjų tiltu, kuris eina virš geležinkelio bėgių. Nuo jo atsiveria graži miesto panorama. Bet didžiausią įspūdį, pasak bendruomenės pirmininko, miesto svečiams palieka Kybartų geležinkelio stoties skliautuoti rūsiai. 

Ekskursija pėsčiomis po miestą užtrunka apie keturias valandas. Jeigu turistai pageidauja, jie gali apsilankyti Kybartų pasienio užkardoje bei Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio poste. 

„Kybartų pasieniečiai lankytojus supažindina su savo darbu, aprodo muziejų. Taip pat galime pasirūpinti turistų maitinimu – galime užsakyti dienos pietus kavinėje“, – pasakojo V. Katkevičius. 

Išmaniosios ekskursijos 

Tie, kas mėgsta keliauti savarankiškai, bet nori gauti įvairios informacijos apie lankytinus objektus Kybartuose, turi puikią galimybę. Net aštuoni turistų lankomi objektai turi savo QR kodą, kurio dėka galima sužinoti informaciją apie juos. 

„Savo išmaniuoju telefonu miesto svečiai gali nufotografuoti QR kodą, kuris tuoj pat nukreipia į svetainę su objekto aprašymu. Tuomet turistams nereikia gido, ir miestą jie gali pažinti savarankiškai. Beje, būtų galima padaryti ir daugiau QR kodų, bet jų laikymas internete kainuoja“, – teigė Kybartų bendruomenės aktyvistas. 

Bendruomenės pirmininkas užsiminė apie tai, jog galvoja padaryti interaktyvų Kybartų žemėlapį, kuris telefone rodytų lankytinus objektus bei kelią iki jų. Taip pat jo neapleidžia mintis lazeriniu projektoriumi turistams požemiuose rodyti įvairius trumpus filmus, susijusius su Kybartais. 

„Visi šie projektai kainuoja nemažus pinigus, todėl tik laikas parodys, kiek jų pavyks įgyvendinti“, – sakė V. Katkevičius.

Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Kybartų bendruomenės pirmininko Vitas Katkevičiaus sako, kad naudodamiesi QR kodais turistai gali savarankiškai susipažinti su miestu.

Publikuota: „Santaka”, 2020-07-03.

lt_LTLietuvių kalba