Apie istoriją ir kultūros paveldą

Šiemet Lietuvoje minint Sūduvos metus Vinco Kudirkos muziejus kviečia gyventojus vasaros ir rudens sandūros dienas prasmingai praleisti Sūduvos pasienio miesteliuose. Viena iš numatytų keturių ekskursijų sekmadienį organizuojama Kybartuose.

Rugpjūčio 28 d., 13 val., prasidės nemokama ekskursija, pagal projektą „Pasienio Sūduva“ dalinai finansuojama Kultūros paveldo departamento. Norintieji dalyvauti kviečiami susirinkti prie miesto autobusų stoties (J. Basanavičiaus g. 17). 

Ekskursantai turės progą susipažinti su Kybartų istorija ir kultūros paveldo objektais. 

Kartu su Kybartų bendruomenės pirmininku Vitu Katkevičiumi atvykusieji aplankys senąją muitinę, Aleksandro Neviškio cerkvę, nuo miesto pėsčiųjų tilto pažvelgs į Kybartų geležinkelio stoties pastatus ir tolumoje pamatys vokiečių evangelikų bažnyčios griuvėsius, menančius, kad kadaise ,,už sienos“ buvo Vokietija. Maršrutas taip pat nuves ir į garsiuosius Kybartų geležinkelio stoties požemius bei kitus įdomius miesto objektus. 

Daugiau informacijos apie organizuojamus projekto „Pasienio Sūduva“ renginius galima gauti el. paštu v.kudirkos.muziejus@lnm.lt, tel. (8 345) 57 451. Išankstinė registracija į ekskursiją nebūtina. Rekomenduojama į ekskursiją atvykti automobiliu. 

„Santakos“ inf. 

Publikuota: „Santaka“, 2022-08-26.

lt_LTLietuvių kalba