Atvirukų parodos autorė planuoja parašyti knygą apie patyčias

Kybartų miesto bibliotekoje ką tik pasibaigė Živilės VAICEKAUSKAITĖ atvirukų paroda „Meilė nugali viską“. Parodos autorę kalbino bibliotekininkė Roma Bruzbartienė.

– Šioje gražioje atvirukų parodoje – 26 tavo darbeliai. Kokia technika jie atlikti?

– Juos piešiau ant paprasto popieriaus su įvairių spalvų geliniais tušinukais. Negirdėjau, kad kas nors taip pieštų, tad noriu būti išskirtinė ir kurti ką nors nauja.

Dirbau dvi su puse savaitės. Iš pradžių visus 26 atvirukus nusipiešiau pieštuku, vėliau paryškinau juodu geliniu tušinuku, o galiausiai nuspalvinau.

– Pačios sugalvotas parodos pavadinimas – „Meilė nugali viską“. Kaip jis atitinka tematiką?

– Visuose atvirukuose bandžiau panaudoti svarbiausią meilės simbolį – širdelę.

– Be širdelių, darbeliuose dominuoja rožė. Kodėl?

– Šaltaisiais metų mėnesiais rožės nežydi, o dovanodami atviruką, dovanojame ir gėlę.

Kadangi naktimis minčių srovė stipriausia, tai stengiuosi dirbti būtent tada, nors yra ir „dieninių“ piešinukų.

Man tavieji darbeliai – nedideli paveikslai su giliu turiniu. Žiūrint galima medituoti, analizuoti… Kas įkvepia tokiems darbams?

– Toli dairytis nereikia. Visos svarbiausios linijos – gamtoje. Tik daugelis dairosi į tolį, o tikrasis grožis – mums po kojomis…

– Iš ko paveldėjai menininkės gyslelę?

– Visos mūsų šeimos moterys yra „prie meno“: močiutė Teresė – mezgėja, teta Vida – savamokslė dailininkė, mama Birutė – labai gera siuvėja, dar kita teta Gražina – skiautininkė, vadovaujanti Kauno skiautininkių klubui „Skiaučių menas“.

– Papasakok trumpai apie save.

– Man dabar 26-eri. Gimiau ir mokiausi Kybartuose. Svarbiausias dalykas, ko siekiu, parašyti knygą paaugliams apie užgauliojimus ir patyčias mokykloje, nes šiuo metu tai aktuali tema.

Tai bus pusiau biografinė knyga, nes gyvendama mažame miestelyje ne kartą tapau žiaurių patyčių tarp vaikų liudininke.

– Žinau, jog vieną knygą jau esi parašiusi.

– Taip, esu parašiusi fantastinio žanro knygą, bet jos nespausdino. Tai buvo kaip pabandymas…

– Esi talentinga jauna mergina, kuri ne vien gamina atvirukus, bet ir žaislus, tapo paveikslus, neria, siuvinėja, lipdo iš plastilino, domisi kūno menu… Gal priklausai kokiai kūrėjų organizacijai?

– Nesidomėjau tokiomis organizacijomis, bet manau, jog menininkai turėtų vienytis. Juk šiuo metu vienam sunku eksponuoti, parduoti savo darbus.

– Tai ir palinkėsiu, kad greičiau priklausytum, na, kad ir Kybartų kultūros namuose egzistuojančiam klubui „Smiltys“. Su nekantrumu lauksiu tavo pirmosios personalinės kūrybos parodos.

– O aš linkiu visiems menininkams nebijoti naujovių, drąsos eksperimentuoti kūryboje ir, aišku, visada siekti turbūt tos nepasiekiamos tobulybės.

Autorės nuotr.  Atvirukai – tik viena iš Živiles Vaicekauskaitės kūrybos sričių.

Publikuota: „Santaka”, 2015-03-17.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba