Automobilių stovėjimo aikštelės padangos nepuošia

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet iki lapkričio vidurio vairuotojai turėjo automobilių padangas pakeisti žieminėmis. Gaila, kad sudėvėtus ir nebetinkamus automobilių „batus“ kybartiečiai veža ne į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (DGASA), bet „sandėliuoja“ prie kapinių.

Toliau nuo akių 

Senos padangos, kaip ir bet kuris kitas nebereikalingas daiktas, niekur nedingsta. Vieni elgiasi pagal reikalavimus ir atiduoda jas surinkėjams, kiti palieka prie bendrų buitinių atliekų konteinerių nė nepagalvodami, jog tai nėra paprastos atliekos, jų į sąvartynus niekas neveža. 

Kybartietė redakcijai atsiuntė kelias nuotraukas, kuriose užfiksuota daugybė automobilių padangų. Jos visos sukrautos automobilių stovėjimo aikštelėje prie kapinių, Darvino gatvėje. Kaip teigia redakcijai parašiusi moteris, prie pat stovi metalinių garažų masyvai, kuriuose veikia automobilių servisai, vadinamieji garažiukai. Pasak skaitytojos, ten dirbantys ar padangas pasikeisti atvykstantys žmonės senųjų nenuveža į specialią surinkimo aikštelę, o tiesiog palieka prie kapinių. 

Turbūt teršėjai nežino, jog toks jų elgesys gali užtraukti dideles baudas. Už bet kokių atliekų išmetimą ne vietoje būtų taikomas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 140 eurų, antrą kartą – nuo 140 iki 600 eurų. Vis dėlto kiekvienais metais atsiranda žmonių, nebijančių, kad bus sučiupti už rankos. Nors šalia yra informacinė lentelė, kurioje parašyta, jog padangų šioje vietoje palikti negalima, daugeliui turbūt tai nė motais. 

Amžina problema 

Kybartų seniūnas Romas Šunokas teigė, kad su šia problema susiduria jau ne pirmą kartą. 

„Dažniausiai padangos „išdygsta“ iš po nakties. Šį kartą jos turi specifinių skiriamųjų ženklų, pagal tai bandysime atsekti, kas taip galėjo pasielgti. Planuojame įsigyti mobiliąją kamerą arba statyti papildomų kamerų mieste, nes išspręsti šios problemos kitaip neįmanoma. Jau keleri metai Kybartuose veikia speciali surinkimo aikštelė, bet vis tiek žmonės padangas palieka ten, kur negalima“, – kalbėjo seniūnas. 

Anot R. Šunoko, kaltinti dėl to vietinių autoservisų darbuotojų nereikėtų, nes dauguma užsiima automobilių variklių bei važiuoklės remonto darbais, o vietiniai padangų montuotojai tiek daug „turto“ palikti negalėjo. 

Primename, kad senas padangas kybartiečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai gali nuvežti į surinkimo aikštelę J. Biliūno gatvėje. Kybartų DGASA dirba pirmadieniais–penktadieniais, nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais – nuo 9 iki 13 val. Vienas asmuo per metus gali priduoti iki 10 padangų.

Nuotr. Daugybė automobilių padangų prie miesto konteinerių „išdygo“ jau ne pirmą kartą.

Toma BIRŠTONĖ

Publikuota: „Santaka”, 2020-11-20.

lt_LTLietuvių kalba