Ąžuolynas oš lietuvių literatūros pradininkui

Minint 300-ąsias lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio gimimo metines, šalia Virbalgirio, tarp Virbalio ir Pajevonio, buvo pasodinta 300 ąžuoliukų.

Į medelių sodinimo akciją susirinko 44 žmonės. Didžioji jų dalis – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos pedagogai. Medelius sodino keletas Pasaulio kybartiečių draugijos narių, rajono meras Algirdas Neiberka, Kybartų seniūnas Romas Šunokas.

„Šiais metais norėjome pasodinti būtent tris šimtus ąžuoliukų – tiek, kiek sukanka Kristijonui Donelaičiui metų. Džiaugiamės įgyvendinę savo tikslus“, – sakė vienintelės Lietuvoje Kristijono Donelaičio vardu pavadintos gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.

Įkasę paskutinį medelį į žemę, gimnazijos pedagogai įsipareigojo saugoti ir puoselėti naują ąžuolyną, o reikalui esant – jį atsodinti.

„Manau, jog ateityje čia medelių tik daugės. Aišku, tokių kiekių vienu kartu daugiau jau nesodinsime, tačiau tam tikromis progomis atvyksime čia ir tęsime ąžuolų sodinimo tradicijas“, – kalbėjo S. Spangevičius.

Prieš ąžuolyno sodinimo akciją gimnazijos pedagogai turėjo sutvarkyti beveik vieno hektaro plotą. Jame buvo daug kelmų, išlūžusių šakų, įvairių šiukšlių. Tvarkant teritoriją labai daug padėjo UAB „Kybartų darna“ darbuotojai. Jie su reikiama įranga atliko pačius sunkiausius darbus. Mokytojai taip pat dirbo negailėdami nei savo laiko, nei jėgų: grėbė senus lapus, juos degino, rinko šakas.

Tiek žemės plotą, tiek pačius ąžuoliukus padovanojo privatūs asmenys. Žemės savininkas netgi pažadėjo ąžuoliukais apsodintą plotą padovanoti gimnazijai, tad ši turėtų tapti visateise ąžuolyno savininke.

Kol kas ąžuolynas neturi skiriamųjų ženklų. Ateityje prie įėjimo į jį turėtų būti pastatyta iškaba, skelbianti, jog šis medelynas skirtas lietuvių grožinės literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui.

„Galbūt prie įėjimo pakabinsime ir lentelę, kurioje parašysime tam tikrų istorinių faktų, taip pat – kokiu tikslu pasodintas šis ąžuolynas. Manau, kad dalį iškabos per technologijų pamokas galėtų pagaminti mūsų mokiniai“, – svarstė gimnazijos direktorius.

Ąžuolyno sodinimas buvo vienas iš daugybės poetui skirtų renginių mokykloje. Balandžio 26 d. numatomas žygis į Tolminkiemį, kur palaidotas lietuvių grožinės literatūros tėvas. Ten kybartiečiai žada pastatyti keturis gimnazijos ugdytinių pagamintus koplytstulpius ir įrengti „Metų alėją“.
Buvo planuojamas ir simbolinis bėgimas iš Tolminkiemio į Kybartus, tačiau dėl iškilusių problemų su vizomis šio sumanymo teko atsisakyti.

 Andrius GRYGELAITIS

Noutr. Sodindami ąžuoliukus beveik vieno hektaro plote dirbo 44 asmenys.

Publikuota: „Santaka”, 2014 m. Balandžio 17 d. Ketvirtadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba