Daugiabučio teritoriją papuošęs kybartietis privertė šviesas „šokti“

Trečius metus iš eilės artėjant šventiniam laikotarpiui jaunasis kybartietis Gražvydas Kivylius šviečiančiomis dekoracijomis išpuošė visą savo gyvenamąją teritoriją. Šiemet vaikinas netgi surengė įspūdingą šviesų įžiebimo ceremoniją.

Daro dėl žmonių 

„10, 9, 8, 7…“ – skandavo didžiulis būrys į Kybartų Darvino gatvės 30 numeriu pažymėto daugiabučio kiemą susirinkusių žmonių. Jiems pabaigus skaičiuoti iki tol buvusi tamsi ir niūri teritorija staiga nušvito įvairiausiomis spalvomis, pasigirdo muzika, o ant daugiabučio sukabintos girliandos reaguodamos į miestelėnų girdimus garsus ėmė ritmingai žybsėti, tarsi sukurdamos šviesų šokį. Po kiekvieno muzikinio kūrinio pasigirsdavo gausūs aplodismentai, palaikymo šūksniai. Visa tai buvo skirta praėjusių metų „Santakos“ laikraščio nominantui G. Kivyliui. Būtent jis pasirūpino, kad šiemet jo gyvenamoji teritorija būtų dar įspūdingesnė ir pritrauktų dar daugiau norinčiųjų ja pasigėrėti. 

Į įspūdingą šviesų įžiebimo ceremoniją susirinkę žmonės aikčiojo iš nuostabos, sunkiai galėdami patikėti, kad visa tai sugalvojo ir įgyvendino už kelių dienų penkioliktąjį gimtadienį švęsiantis paauglys. Ne vienas garsiai svarstė, kad būtent Gražvydui reikėtų leisti rūpintis visų Kybartų puošimu. 

Pats G. Kivylius teigė, kad iš aplinkinių sulauktos pagyros ir padėkos žodžiai jį labiausiai motyvuoja. Vaikinas prisipažino, kad prieš trejetą metų gražią tradiciją papuošti bent jau savo gyvenamo daugiabučio teritoriją pradėjo būtent dėl to, kad Kybartuose pasigedo šventinių akcentų bei papuošimų. Jis norėjo, kad bent viena miesto vieta šventiniu laikotarpiu nebūtų tokia niūri ir trauktų ne tik vietinius žmones, bet ir svečius. 

Daug įspūdingiau 

Ankstesniais metais prieš šventes nušvisdavo tik dalis teritorijoje augančių medžių ar krūmų, o šiemet neliko nė vieno nepapuošto augalo ar daugiabučio kieme esančio elemento – suoliuko, sūpynių ar kt. Gražvydas dar pavasarį ėmė planuoti būsimus darbus, o vasarą kone visą laisvalaikį tiesė, jungė laidus bei vyniojo girliandas. Vien palei namo sieną, po žeme, vaikinas privalėjo sumontuoti ir užkasti maždaug pusšimtį laidų, kurių reikėjo tam, kad per įžiebimo ceremoniją šviesos galėtų „šokti“. O kur dar kiti laidai, įvairūs sujungimai, girliandos, papuošimai?! 

Pats Gražvydas jau sunkiai galėtų suskaičiuoti, kiek metrų girliandų ar kiek lempučių apšviečia jo namo teritoriją. Apytiksliai jis gali įvardyti tik sumą, kurią išleido siekdamas sukurti visą šį grožį. Vaikino teigimu, vien šiais metais visos dekoracijos ir jų priedai kainavo maždaug pusantro tūkstančio eurų. Dar kelis šimtus eurų kybartietis išleido ankstesniais metais. Dalį pinigų paaukojo Gražvydo kaimynai bei kiti geradariai žmonės, tačiau didžiausia finansinė našta vis tiek gulė ant jaunuolio pečių. Tam jis paskyrė kone visas savo santaupas. 

„Šiemet maloniai nustebino UAB „Vilkastos prekyba“ komercijos direktorius Valerijus Gliaubicas, padovanojęs 100 eurų ir suteikęs nuolaidą visoms prekėms „Senukų“ prekybos centre. Kai kurie žmonės prisidėjo ne tik pinigais. Pavyzdžiui, vieni kaimynai nupirko girliandą ir paprašė ja papuošti kieme esantį suoliuką. Smagu, kad šiais metais visi daugiabučio gyventojai sutiko, jog lemputes prijungčiau prie bendro elektros tinklo. Ankstesniais metais už elektrą tekdavo mokėti mano tėvams. Įprastai per mėnesį šis malonumas kainuodavo apie 50 eurų“, – pasakojo G. Kivylius. 

Dar bus progų pamatyti 

Sutemus daugelis gatvių ištuštėja, o į Kybartų Darvino gatvę žmonės eina vienas po kito. Šventiškai papuošto trisdešimto namo fone darytų nuotraukų – pilnas internetas. Tiesa, pagal muziką „šokančių“ lempučių atvykusieji jau neranda. Jos buvo skirtos tik teritorijos puošmenų įžiebimo ceremonijai. 

Gražvydo Kivyliaus teigimu, kasdien priversti lemputes „judėti“ pagal muziką būtų pernelyg sudėtinga. Mat išnešti į lauką visą reikiamą aparatūrą ir ją sujungti užtrunka bemaž valandą. 

Visgi jaunasis kybartietis dar žada garso ir šviesų šou nustebinti miesto gyventojus bei svečius. Pamatyti šį reginį bus galima pirmąją šv. Kalėdų dieną ir Naujųjų metų išvakarėse. 

„Ruošdamas šventinę programą praleidau labai daug laiko, tad norisi, jog ją pamatytų kuo daugiau žmonių. Visiškai paruošti vieną muzikinį kūrinį, pagal kurį lemputės „šoktų“, reikėjo bent 20 valandų nenutrūkstamo darbo“, – pasakojo jaunasis pašnekovas. 

Jis žada, kad šviesos kasdien nuo 7 val. iki 9.30 val. bei nuo 16 val. iki 22.30 val. turėtų žibėti maždaug iki vasario. Tad aplankyti šventiškai papuoštą daugiabučio kiemą tikrai suspės visi norintieji. 

Tariasi dėl bendradarbiavimo 

G. Kivyliaus iniciatyva džiugina ne tik aplinkinius, bet ir vaikino tėvus. Jo mama Jurgita pasakojo, kad ruošdamasis šventiniam laikotarpiui sūnus praleido labai daug laiko. 

„Auga Gražvydas, auga ir jo darbai. Manau, jog visi kaimynai džiaugiasi tokia sūnaus iniciatyva. Dabar tikrai nėra pats gražiausias metų laikas – aplink niūru, tamsu, tačiau vakarais grįždami iš darbo jaučiamės tarsi patekę į pasaką. Švytinti teritorija visada pakelia nuotaiką“, – šypsojosi J. Kivylienė. 

Pagražinęs savo aplinką Gražvydas sulaukė prašymų prisidėti prie kitų teritorijų puošybos. Jis švytinčiomis girliandomis išdailino tėčio Rimanto darbovietę, ėmėsi ir Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, mokyklos, kurioje mokosi, puošimo darbų. Su vaikinu susisiekė UAB „Kybartų darna“ direktoriaus pavaduotoja Ramutė Jablonskienė, kuri su juo konsultavosi dėl viso miesto puošybos. 

„UAB „Kybartų darna“ atstovai man labai padėjo ir vasarą, kada kabinant kai kurias girliandas prireikė bokštelio. Anksčiau Kybartuose ant stulpų buvo prikabintos didelės trispalvės dekoracijos, tačiau pastaruoju metu jos jau nešvietė. Su R. Jablonskiene sutarėme, kad tas dekoracijas pabandysiu restauruoti. Vieną parsinešiau namo ir, atrodo, visai neblogai pavyko“, – džiaugėsi G. Kivylius.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Gražvydas Kivylius pasirūpino, kad šiemet neliktų nė vieno nepapuošto augalo ar daugiabučio kieme esančio elemento.

Publikuota: “Santaka”, 2021-12-03.


lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba