Dėkingi valgyklėlės globėjams

Geradarių suaukotais produktais Kybartuose kasdien pamaitinama pusšimtis skurstančių žmonių.

Jau penkioliktus metus pasienio mieste veikianti valgyklėlė – vienintelė vieta, kur skurdžiai gyvenantys žmonės gali ateiti pavalgyti šiltos tirštos sriubos. Darbo dienomis karšto maisto čia gauna apie pusšimtis žmonių. Daugelis jų pavalgyti ateina patys, o išeidami dar nuneša į stiklainius supilstyto sotaus valgio iš namų neišeinantiems likimo draugams. O tai taip pat yra savanoriška pagalba savo artimui.

Kaip sakė nuolat valgyklėlėje besilankantys kybartiečiai, čia jie gauna peno ne tik kūnui, bet ir sielai. Daugelis jų gyvena vieni, tad atėję pabendrauja su kitais žmonėmis. Be to, Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos Kybartų grupės vadovė Leonarda Dovidaitienė jiems surengia įdomių popiečių, čia švenčiamos įvairios šventės.

Valgyklos virėja Renata Merkevičienė gamina labai skaniai – sriuba būna tokia soti, su mėsos gabaliukais, kukuliais ar frikadelėmis, kad valgyti nesinori iki vakaro. Gaudami šitokią paramą maistu daugelis kukliau gyvenančių kybartiečių ištveria sunkią žiemą, kai reikia mokėti už šildymą ar pirkti kuro kūrenti krosniai. Šaltuoju metų laiku lankytojų visada padaugėja. Kai laukuose – darbų sezonas, pavalgyti ateina mažiau žmonių, nes kai kurie dar pajėgia darbuotis ir tuo metu stengiasi nors kiek užsidirbti.

Pasak Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Janinos Žekienės, išlaikyti šią valgyklėlę organizacijai labai svarbu. Čia nuolat pamaitinami ne tik draugijos nariai. Atėjusiųjų niekas neklausia apie jų pajamas, gyvenimo būdą – čia priimami visi.

– Juk jeigu žmogus atėjo, vadinasi, jam reikia ištiesti pagalbos ranką. Ir nesvarbu, kiek alkanų ateis, visiems įpilsime nors po samtį, – sakė J. Žekienė.

Išlaikyti valgyklėlę padeda labdariai. Neseniai vykusioje „Maisto banko“ akcijoje buvo surinkta per 400 kg įvairių maisto produktų už daugiau nei 800 eurų. Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė J. Žekienė sakė, kad žmonės „Maximos“ prekybos centre aukojo noriai, buvo dosnūs ir geranoriški. Dešimčiai produktus rinkusių savanorių dirbti buvo malonu ir širdžiai miela, juolab žinant, kad aukojami produktai skirti labai kilniam tikslui – Kybartų labdaros valgyklėlei.

Produktų surenkama ne tik per minėtą akciją. Gerą širdį parodo rajono ūkininkai. Violeta ir Vidas Šimkai šįmet padovanojo burokėlių, Laima ir Vytas Starkevičiai – morkų. Neįgaliųjų draugijos nariai daržoves paruošė saugoti ilgesnį laiką. Kad pagelbėtų darbščiajai virėjai, moterys nuskuto, supjaustė ir sudėjo į šaldiklį apie dešimt pusmaišių dovanotų morkų.

– Dar mums labai trūksta bulvių. Būtume labai dėkingi, jei kas jų dovanotų, – sakė J. Žekienė. – Priimame visus produktus, kuriuos galima įdėti į puodą. Mėsos nusiperkame iš Savivaldybės skiriamų lėšų. Bet jei kas norėtų paremti – mielai lauktume, nes alkanų žmonių tik daugėja.

Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ patalpose prieš 15 metų įsikūrusi valgyklėlė – Kybartų neįgaliųjų grupei „Atjauta“ vadovavusios kybartietės Irenos Bacevičienės „kūdikis“. Iš pradžių mieste valgyklėlę norėta steigti prie bažnyčios, paskui svarstyta, kad būtų neblogai ją įkurdinti tuometiniame internate, kur buvo neblogos sąlygos. Tik niekas nesiryžo imtis tokio vargo. Tuomet šitą naštą užsikrauti nepabūgo I. Bacevičienė, juolab kad paremti pažadėjo Algirdo Butkevičiaus labdaros ir paramos fondas.

Pasitarę tarpusavyje, taip pat su švietimo įstaigos administracija, neįgalieji nutarė imtis darbo. Praplėtė jau turėtas patalpas, kurias suremontavo Kybartuose veikiančios metodistų bažnyčios nariai. Iš pradžių valgykloje buvo maitinami 44 žmonės, vėliau jų daugėjo.

– Jau labai reikėtų remonto, naujos viryklės. Apie indaplovę net nesvajojame, svarbu, kad būtų iš ko ir ant ko išvirti maisto, – sakė L. Dovidaitienė. – Labai džiaugiamės visais, kurie mums ištiesia pagalbos ranką, o mes, savo ruožtu, pagelbėjame kitiems. Taip ir sukasi gerumo ratas.

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Autorės nuotr. Nuolat valgyklėlėje besilankantiems kybartiečiams Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos Kybartų grupės vadovė Leonarda Dovidaitienė (stovi) surengia įdomių popiečių, čia švenčiamos įvairios šventės.

Publikuota: “Santaka”, 2018-11-20.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba