Futbolininko atminimo turnyras Kybartuose suburia jaunuosius sportininkus

Šiais metais surengtas jau devynioliktasis žymaus kybartiečio, didžiulio futbolo entuziasto Romualdo Karkos atminimo taurės turnyras.

Pirmasis sportininkui pagerbti skirtas renginys įvyko dar 2003 metų gruodžio 7 dieną. Nuo to laiko kasmet jaunieji futbolo mėgėjai renkasi į Kybartus, kuriuose organizuojamas R. Karkos atminimo turnyras. Šios varžybos neįvyko tik kartą, kuomet prieš keletą metų pasaulį buvo sukausčiusi COVID-19 pandemija.

R. Karkos turnyras – tai ne vien atminimo ir pagarbos ženklas buvusiam futbolininkui. Kaip teigė šio turnyro puoselėtojai – sporto klubo „Jaunystė“ atstovai ir Karkų šeima – tai ilgametė programa, skirta Lietuvos vaikų ir jaunimo sportiniam ugdymui, futbolo idėjų bei sporto, kaip ugdymo priemonės, sklaidai ne tik Kybartuose, bet ir visoje Lietuvoje.

Į neseniai įvykusį devynioliktąjį turnyrą atvyko 7-ios jaunųjų futbolininkų komandos iš Kazlų Rūdos, Kauno, Alytaus, Marijampolės ir Kybartų. Aikštėje varžėsi 2009–2011 metais gimę sportininkai.

Renginys prasidėjo Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje aukotomis mišiomis už R. Karką. Po jų Kybartų „Saulės“ progimnazijos sporto salėje paskelbtos futbolo varžybos. Visos kovos vyko labai atkakliai, netrūko nei įvarčių, nei ryžto, nei žaidėjų rodomų emocijų. Įtampos taip pat nestigo, nes nugalėtojai dažniausiai paaiškėdavo tik paskutinėmis varžybų akimirkomis.

Trečią vietą šių metų turnyre iškovojo Egidijaus Bubelio treniruojami Kybartų „Jaunystės“ klubo futbolininkai. Antra liko Alytaus SRC-2 komanda, o nugalėtojais tapo Marijampolės „Sūduvos“ sportininkai. Korektiškiausia pripažinta Kazlų Rūdos sporto centro komanda.

Asmeniniais prizais apdovanoti geriausi varžybų žaidėjai. Vieną iš apdovanojimų – geriausio turnyro gynėjo – pelnė kybartietis Oskaras Storpirštis. Jam atiteko Karkų šeimos įsteigtas prizas.

Turnyre teisėjavo Emilis Bubelis ir nacionalinės kategorijos teisėjas Romualdo Karkos sūnus Saulius.

Jis dalyvavo ir varžybų uždarymo ceremonijoje, kurioje kartu su Kybartų sporto klubo „Jaunystė“ įkūrėju Vytautu Valioku bei Vilkaviškio rajono meru Algirdu Neiberka sakė sveikinimo kalbas ir apdovanojo tradicinio futbolo turnyro nugalėtojus.

„Santakos“ inf.

Nuotr. Šiemet į tradicinį turnyrą atvyko septynios jaunųjų futbolininkų komandos.

Publikuota: „Santaka“, 2023-03-24.

lt_LTLietuvių kalba