Futbolo turnyre – nauji džiaugsmai ir rūpesčiai

Kovo 7-oji Kybartams buvo reikšminga diena. Į ilgai lauktą futbolo šventę – vaikų turnyrą Romualdui Karkai atminti – šios sporto šakos entuziastai skubėjo nuo ankstyvo ryto.


Keletą dienų prieš turnyrą vyriausiasis varžybų teisėjas R. Karkos sūnus Saulius socialiniuose tinkluose išplatino kreipimąsi į kybartiečius ir „Sveikatos“ klubo vadovus, pažymėdamas faktą, kad šis turnyras – tai jau 17 metų įgyvendinama programa, skirta Kybartų vaikų ir jaunimo sportiniam ugdymui, futbolo idėjų, kaip ugdymo priemonės, sklaidai Kybartuose ir Suvalkijos krašte. Vėliau tą mintį jis tęsė ir pačiame renginyje, tikėdamas, kad populiarus „Sveikatos“ žaidėjas R. Karka bus tas taikos balandis, kuris suvienys futbolo gerbėjus, žaidėjus ir vadovus vienam tikslui ir didelėms pergalėms. 

17-ą kartą surengtas vaikų futbolo turnyras R. Karkai atminti tarsi simbolizuoja šio sportininko 17 karjeros metų, per kuriuos trenerio Vytauto Kochanausko išugdytas futbolo talentas Kybartų „Sveikatoje“ sužaidė daugiau kaip 300 rungtynių. 

Prieš turnyrą sportininko atminimas Kybartų kapinėse buvo pagerbtas tylos minute, atminimo žvakėmis, bažnyčioje aukotos šv. Mišios. 

2004–2005 m. gimusių futbolininkų varžybos buvo malonios akiai ir nestokojo dramatiškų akimirkų. Finalinis turnyro akordas komandas iš Klaipėdos, Trakų, Druskininkų ir Kybartų (dvi ekipos) sureitingavo į silpnesnes ir stipresnes. 

Kybartiečiai futbolo entuziastai džiūgavo: turnyro viršūnėje įsitaisė Kybartų „Jaunystės“ pirmoji komanda (treneris Egidijus Bubelis). Vyriausiasis varžybų teisėjas S. Karka kybartiečiams įteikė turnyro nugalėtojų ir Karkų šeimos taures. Komandos žaidėjai labai nesitikėjo, jog jie džiaugsis pergale, nes ilgą laiką lyderiams ant kulnų lipo antrą vietą užėmusi Kybartų „Jaunystės“ antroji komanda. Nepasisekė atkakliai kovojusiai stipriai komandai iš Klaipėdos – šiais metais ji liko trečia. Turnyrinės lentelės apačioje rikiavosi pagirtinai žaidusios Trakų ir Druskininkų komandos, nuo kurių sėkmė šįkart nusisuko. 

Futbolo specialistams nelengva buvo nustatyti gabiausius turnyro žaidėjus, nes kiekvienoje komandoje ryškiai žibėjo po 2–3 perspektyvius futbolininkus. Geriausiu gynėju pripažintas Dominykas Norvilas (Klaipėdos FM), geriausias puolėju – Domas Vaičaitis (Kybartų „Jaunystė“ 2) , geriausiu vartininku – Naurimtas Voinovskis (Trakų KKSC). Geriausiu turnyro žaidėju išrinktas Evaldas Rašimas (Kybartų „Jaunystė“ 1). Asmeniniu prizu buvo apdovanotas Darius Čėsna (Druskininkų SC). 

R. Karkos sūnus Saulius perdavė savo mamos, turnyro iniciatorės ir ilgametės jo puoselėtojos, šiuo metu sunkią negalią besigydančios Dalijos Agotos Karkienės sportinius sveikinimus. Linkėjimus taip pat perdavė buvęs Kybartų klebonas Vaclovas Stakėnas, praeityje garsus „Sveikatos“ vartininkas Algimantas Civinskas, žinomas Lietuvoje futbolo specialistas Algimantas Klimkevičius. Maloniai nudžiugino Seimo narys Algirdas Butkevičius, ilgą laiką stebėjęs turnyro kovas iš žiūrovų tribūnos ir paraginęs jaunus sportininkus siekti aukštumų ne tik sporte, bet ir asmeniniame gyvenime. Ilgametis „Sveikatos“ klubo treneris Vytautas Miknevičius, kreipdamasis į jaunuosius futbolininkus, taip pat pabrėžė didžiulę šio turnyro reikšmę. 

Turnyras šiais metais sulaukė gražaus būrio rėmėjų. Tarp jų – sporto klubo Kybartų „Jaunystė“ globėjas, Seimo narys A. Butkevičius, Ž. Kazakevičiaus implantologijos centras, Žilvinos Urbonavičienės įmonė, UAB „Granplasta“, UAB „Metbela“, Vilkaviškio rajono savivaldybė. 

Sigitas KURAS

Manto BUDREVIČIAUS nuotr. Romualdo Karkos atminimo turnyras suburia jaunuosius futbolininkus ir ugdo jų meistriškumą.

Publikuota: „Santaka”, 2020-03-13.

lt_LTLietuvių kalba