Gaisrinės statybvietėje įleista kapsulė

Kybartų priešgaisrinės gelbėjimo komandos ugniagesiams naujų patalpų laukti lieka tik keletas mėnesių. Trečiadienį į būsimos gaisrinės pamatus įleista kapsulė, simbolizuojanti statybų pradžią.

Iki Šv. Florijono

Į J. Biliūno gatvę savaitės vidury susirinkę svarbias pareigas užimantys vyrai pažadėjo: ugniagesių globėjo Šv. Florijono šventę gegužės 4 d. Kybartų ugniagesiai sutiks naujose patalpose. Jų gelbėtojams reikėjo jau seniai.

Anot Kybartų seniūno Romo Šunoko, senoji 1925 m. pastatyta gaisrinė, iki šiemet nė karto kapitaliai neremontuota, verta užkonservuoti ir likti kaip atminimas, kokiomis sąlygomis dirbo ugniagesiai.

Šie vyrai ne kartą kvietėsi valdžią, žurnalistus ir rodė tragiškos būklės pastatą yrančiomis sienomis, pelėsio apniktomis lubomis, vargana kriaukle bei kitomis skurdo apraiškomis.

Buvo kreiptasi ne tik į vietos valdžią, bet ir į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovus, Seimo narius, Vyriausybę.

Pasirašė sutartį

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija dar 2016 m. gruodį raštu kreipėsi į PAGD vadovybę, prašydama skirti lėšų naujos gaisrinės statybai, akcentuodama ne tik avarinę pastato būklę, bet ir gaisrinės svarbą pasienio mieste.

Vėliau PAGD ir Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Savivaldybės administracija skirs sklypą gaisrinės statybai ir nuties kelią bei reikalingas susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus iki sklypo, kuris skirtas J. Biliūno gatvėje, patogioje strateginėje vietoje miesto pradžioje. PAGD įsipareigojo duoti lėšų naujam pastatui.

Šiemet spalio 30 d. baigtos viešųjų pirkimų procedūros, su Marijampolės UAB „Statybos ritmas“ pasirašyta rangos sutartis ir pradėti gaisrinės pastato statybų darbai.

Žadėjo autocisterną

Į simbolines kapsulės įleidimo iškilmes susirinkę įvairių institucijų atstovai dėkojo vieni kitiems už bendradarbiavimą ir linkėjo statybininkams sėkmingai atlikti numatytus darbus, o ugniagesiams – laiku ne tik įsikurti naujose patalpose, bet ir suteikti pagalbą gyventojams.

Seimo narys Kęstutis Smirnovas vienus nudžiugino, kitus nustebino garsiai pažadėjęs, kad komandai taip pat bus skirta nauja priešgaisrinė autocisterna.

„Jau anksčiau su Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovu esame susitarę, kad jei bus pastatytas pastatas, tai reikės ir automobilio. Tai tuos pažadus kažkaip reikės įvykdyti“, – kalbėjo Seimo narys.

PAGD direktorius Kęstutis Lukošius patvirtino, kad kybartiečių darbo sąlygos buvo tikrai vienos prasčiausių ir naujų patalpų ugniagesiams būtinai reikėjo. Vis dėlto naujos priešgaisrinės autocisternos departamento direktorius žadėti neskubėjo.

Anot jo, dešimt naujų priešgaisrinių automobilinių cisternų, kurios bus gautos kitąmet, numatytos skirti didesniems miestams.

Tačiau tiek K. Lukošius, tiek iškilmėse dalyvavęs Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pareigas laikinai einantis Vidas Barauskas tvirtino, kad apie geresnę kybartiečių techniką tikrai bus pagalvota: galbūt jiems bus skirtas ne naujas, bet ir ne penktą dešimtmetį įpusėjęs automobilis, su kokiu vyrai į gaisrus važinėja dabar.

Sąlygos bus geros

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka taip pat dėkojo visiems už bendradarbiavimą ir tikėjosi, kad sparčiai dirbantys rangovai darbus atliks laiku.

„Statydami tokį objektą jaučiamės prisidedantys ir prie šio krašto žmonių saugumo. Ugniagesiai dabar turės kur kas geresnes sąlygas grįžę pailsėti ir pasiruošti kitam iškvietimui“, – sakė UAB „Statybos ritmas“ generalinis direktorius Algirdas Brazys.

Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis, palinkėjęs gelbėtojams ne tik gesinti gaisrus, bet ir kuo daugiau dėmesio skirti prevenciniam darbui, pašventino būsimosios gaisrinės pamatus.

Į juos buvo įleista kapsulė su raštu, liudijančiu Kybartų komandos gaisrinės statybos pradžią 2018-ųjų pabaigoje, bei asmenų, daugiausiai prisidėjusių prie naujosios gaisrinės statybos, parašais. Į pamatus užkasta kapsulė saugos ir antsiuvą, siuvamą prie ugniagesio uniformos, bei šiuo metu Lietuvoje cirkuliuojantį pinigą – eurą.

Autorės nuotr. Nedažnai pamatysi dekaną su kelne rankose: po pulkininko Vido Barausko cemento į kapsulės įleidimo vietą įkrėtė ir prelatas Vytautas Gustaitis.

Eglė MIČIULIENĖ

Publikuota: “Santaka”, 2018-12-21.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba