Geriausiems gimnazistams – išvyka į sostinę

Jauni žmonės, kurie tikisi ir nori daug gyvenime pasiekti, yra perspektyvūs, veržlūs bei atkaklūs. Jie stengiasi imti iš gyvenimo viską, kas yra geriausia, visur dalyvauti, keliauti, pažinti kitus miestus, daug pamatyti bei sužinoti.

Artimiau susipažinti su šalies sostine galėjo gabiausi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai. Už puikius praėjusių mokslo metų mokymosi rezultatus bei aktyvią popamokinę veiklą 3–4 klasių gimnazistai buvo paskatinti išvyka į Vilnių. Ją organizavo matematikos mokytoja Asta Spangevičienė bei fizikos mokytoja Audronė Žakienė.

Atvykę į sostinę, turėjome progą apsilankyti Valdovų rūmuose, kur galėjome pasigrožėti įspūdinga architektūra, paveikslų vaizdais ir žymių žmonių portretais, apžiūrėti Jadvygos Jogailaitės brangenybių skrynutę bei valdovų karūnas.

Europos kosmoso parodoje „Space expo“ susipažinome su kosmoso technologijų kūrimu, jų taikymu bei nauda visuomenei. Parodoje buvo pristatomos pavyzdinės Europos kosmoso programos GALILEO (nepriklausoma Europos palydovinės navigacijos sistema) ir EGNOS (Europos geostacionariosios navigacijos tikslinimo sistema). Tikimasi, kad sistemos atvers naujas rinkos galimybes ir prisidės prie ekonomikos augimo.

Kad galėtume nors trumpam pagyventi sostinės ritmu, mokytojos mums skyrė tris valandas laisvo laiko, per kurį dauguma apsilankė Pinigų muziejuje, rekonstruotame Bernardinų sode, užkopė į Gedimino pilies kalną ar Šv. Jonų bažnyčios varpinę, kiti vaikščiodami tiesiog gėrėjosi Vilniaus senamiesčiu.

Pavakare visi sugužėjome į Lietuvos mokslų akademiją, klausėmės paskaitos apie matematinį ir kompiuterinį bakterijų judėjimo modeliavimą. Įdomu tai, kad paskaitą mums skaitė Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakulteto profesorius, katedros vedėjas, Lietuvos mokslo premijos laureatas kybartietis Romas Baronas. Buvo labai džiugu klausytis savo kraštiečio analitinių įžvalgų.

Norinčiam pažinti pasaulį jaunam žmogui kiekviena išvyka duoda labai daug: leidžia nors kelioms valandoms atitrūkti nuo savo aplinkos kasdienybės, sužinoti ir pamatyti įdomių dalykų. Be abejo, sykiu kaupiamos žinios, atsiranda noras geriau mokytis, siekti kartais net ir neįmanomų tikslų, tobulėti kaip asmenybei.

Toma MIKELKEVIČIŪTĖ, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos 3c klasės mokinė

Nuotr. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai apsilankė Valdovų rūmuose.

Publikuota: “Santaka”, 2013 m. Spalio 10 d. Ketvirtadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba