Gimnazijoje gausu pokyčių

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija šiuos mokslo metus pasitiko atsinaujinusi. Įstaigoje įrengta lauko klasė, vaikai dalį pamokų leidžia 3D kabinete, o mokyklos svečiai kviečiami aplankyti į naują vietą persikėlusį mokyklos muziejų.

Iš senų daiktų

Minėti pokyčiai – greičiausiai ne paskutiniai gimnazijoje. Tikimasi, kad savivaldybės Tarybos nariai pritars sprendimui nugriauti prie mokyklos esantį ūkinį pastatą, vėliau toje vietoje bus galima įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Senas medinis pastatas tikrai nepuošia įstaigos teritorijos, juolab dabar jis stovi tuščias ir nenaudojamas.

„Labai norėtume šioje vietoje įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Paradoksalu: vaikų įstaigoje mažėja, tačiau mašinų daugėja. Dabar dalis jų statoma tiesiog gatvėse, ne mokyklos teritorijoje“, – sakė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius S. Spangevičius.

Dalis ūkiniame pastate laikytų senų daiktų šiandien prikelti naujam gyvenimui, tai yra panaudoti ruošiant lauko klasę. Mokyklos darbuotojai per vasarą ją įrengė vidiniame įstaigos kieme, buvusio fontano vietoje.

„Idėją apie lauko klasę brandinome jau seniai. Galiausiai šią vasarą ryžomės ją įgyvendinti. Mūsų žmonės viską pagamino patys, panaudodami senas, nereikalingas medžiagas“, – kalbėjo direktorius.

Daugiausiai prie lauko klasės statybų prisidėjo mokyklos darbuotojai Mindaugas Balčiūnas ir Leonas Kartavičius. Jiems nemažai talkino Stasys Bakšinskas, Alfonsas Juškevičius. Neapsieita be pagalbos iš kitų žmonių. Tėvų komiteto pirmininkas Valerijus Gliaubicas parūpino stogo dangai reikalingą skardą, vieno mokinio tėvas Liudas Bilinskas padėjo gauti grindlentes, o ūkininkas Robertas Mickevičus atvežė kelis didelius akmenis, kurie buvo panaudoti statant suolus. Ateityje planuojama takus aplink šią vietą išpilti skalda.

Šiandien gimnazijos lauko klasėje vienu metu gali tilpti 28 vaikai. Joje vyksta įvairių dalykų pamokos. Mokiniai daug mieliau mokosi lauke nei įprastuose kabinetuose. S. Spangevičiaus teigimu, šita klasė ateityje bus naudojama ir kaip lauko scena, čia bus galima rengti brandos atestatų įteikimo šventes.

Ir pamokoms, ir filmams

Kita naujovė gimnazijoje – 3D kabinetas, į kurį mokiniai eina beveik per visų dalykų pamokas. Kabinete taikomas vienas iš naujausių ir moderniausių mokymo būdų. Užsidėję specialius akinius gimnazistai objektus mato 3D formatu. Tai padeda daug greičiau bei efektyviau suprasti pateikiamą informaciją, sudomina net mažiausiai motyvuotus mokinius.

„Labiausiai visus traukia matomas erdvinis vaizdas. Tikrai ne kiekvienas vaikas turi gerą vaizduotę, tad tokios pamokos jiems labai naudingos. Pavyzdžiui, mokydamiesi apie ledynų tirpimą užsidėję akinius mokiniai gali pamatyti tokių vaizdų, kokių knygose niekaip neįmanoma perteikti. Be to, judančius paveikslėlius lydi ir tikroviški garsai, tad įsisąmoninti naują informaciją tampa dar lengviau“, – pasakojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rūta Šukaitytė.

Ši pedagogė mokykloje veda geografijos pamokas. Ji sakė, kad savo ugdytinius į 3D kabinetą veda ne per kiekvieną pamoką, nes ne visoms temoms yra tinkamos medžiagos. Kartais dalį pamokos mokytoja skiria dėstyti teorijai, o kitą dalį – 3D vaizdų demonstravimui.

Gimnazijos pedagogai iš viso gali naudotis daugiau nei 6 tūkst. vadinamųjų „paruoštukų“, kurie yra skirti įvairių dalykų pamokoms. Nemažai medžiagos, kurią galima panaudoti 3D kabinete, pedagogai siunčiasi iš interneto.

„Turime įsigiję specialių akinių 20-čiai mokinių. Didžiausioje gimnazijos klasėje mokosi 29 vaikai. Jei matysime, kad akinių nepakanka, o poreikis auga, būtinai jų nupirksime dar“, – teigė S. Spangevičius.

Vadovas pasakojo, kad 3D akinius vaikai taip pat dedasi žiūrėdami filmus. Mokykloje jau ne pirmus metus veikia kino klubas, į kurį susirinkę mokiniai žiūri filmus, juos analizuoja, aptaria, rašo recenzijas.

Laukia atidarymo

Dar viena naujovė mokykloje – iš bendrabučio į pagrindines patalpas perkeltas muziejus. Tiesa, oficialaus jo atidarymo dar teks palaukti. Vis dėlto muziejuje jau ir šiandien galima išvysti gausybę mokyklos istoriją menančių eksponatų, tačiau jų turėtų būti dar daugiau.

„Labiausiai norėtume muziejaus sienas apjuosti laiko juosta, kurioje būtų surašyti svarbiausi mūsų mokyklos istorijos faktai. Taip pat planuojame pagaminti keturis tarpusavyje besikeičiančius skydus, kuriuose atsispindėtų Kristijono Donelaičio biografijos faktai“, – vardijo direktorius.

Iš mokyklos bendrabučio iškėlus muziejų, pastatas liko beveik nenaudojamas. Ten dabar yra tik ūkvedžio ir buhalterijos kabinetai. Vis dėlto ir juos planuojama perkelti į pagrindines gimnazijos patalpas.

„Vaikų mažėja, tad laisvų patalpų tikrai surasime. Seniau labai norėjome renovuoti mokyklos bendrabutį, tačiau dabar tokių vilčių jau nepuoselėjame. Buvo kalbų, kad į jį galėtų persikelti Kybartų biblioteka, tačiau ir jos jau nutilo. Atgaivinti pastatą reikėtų didžiulių investicijų. Vargu, ar kas tam ryžtųsi“, – svarstė įstaigos vadovas.

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius ir jo pavaduotoja ugdymui Rūta Šukaitytė demonstravo, kaip mokomasi 3D kabinete.

Lauko klasė ateityje bus naudojama ir kaip scena.

Publikuota: „Santaka”, 2018-10-26

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba