Penktadienį vykęs Savivaldybės tarybos posėdis žadėjo greitą pabaigą, nes pagal iš anksto skelbtą darbotvarkę politikams reikėjo apsvarstyti tik 15 klausimų. Posėdis teužtruko valandą.

Pertvarkyta struktūra 

Taryba patvirtino keletą sprendimų, susijusių su pokyčiais kai kuriose rajono ugdymo įstaigose. Posėdyje buvo pakoreguoti Gražiškių gimnazijos, Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro, Vilkaviškio rajono sporto mokyklos bei Vilkaviškio suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos nuostatai. 

Pastarosios įstaigos nuostatus teko keisti dėl pertvarkų pataisos namuose Kybartuose. Įstaiga tapo užsieniečių registracijos centru. Iš Kybartų iškėlus nuteistuosius nieko kito nebeliko, kaip likviduoti Vilkaviškio suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Kybartų skyrių, kurio pedagogai mokė pataisos namų gyventojus. 

Mokyklos skyrius naikinamas nuo spalio 1 dienos, jo darbuotojai atleidžiami iš darbo. 

Pasigedo diskusijų 

Kaip visuomet, Tarybos posėdyje aktyvūs buvo opozicijos atstovai. Daugiausia klausimų jiems kilo dėl tvirtinamų naujojo Vilkaviškio sporto ir pramogų centro paslaugų įkainių. O jeigu tiksliau – ne tiek dėl pačių įkainių, bet, kaip teigė opozicijos atstovai, dėl „krūvos ekonominių klausimų“: kaip tie įkainiai buvo apskaičiuoti, kam kokios patalpos centre priklausys, kaip bus paskirstomos išlaidos už elektrą, šildymą, vandenį ir kitas komunalines paslaugas, mat po vienu stogu čia įsikūrę du šeimininkai – VšĮ Vilkaviškio sporto ir pramogų centras bei Vilkaviškio rajono sporto mokykla. 

„Vežimą prieš arklį pastatėte. Jau sausio mėnesį galėjome skaičiuoti, svarstyti, o ne dabar, kai įstaigoje prasideda veikla“, – priekaištavo opozicijos lyderis Žilvinas Gelgota. Posėdžiui pirmininkavęs Savivaldybės meras Algirdas Neiberka šįsyk į ilgas kalbas nesileido. „Apie tai kalbėta ne vieną mėnesį, diskutuota Tarybos komitetų posėdžiuose, konsultaciniame pasitarime, kuriame jūs nedalyvavote, o pasiūlymų, susijusių su šiuo sprendimu, negirdžiu, todėl balsuokime“, – diskusiją užbaigė A. Neiberka. Jis pasiūlė politikams tvirtinti numatytus įkainius, leisti įstaigai pradėti funkcionuoti, o kai išryškės trūkumai – sprendimą koreguoti. 

Siūlomiems įkainiams Tarybos nariai pritarė vienbalsiai. 

Sporto salių nuoma 

Pagal šį Savivaldybės tarybos sprendimą, už veiklų organizavimą naujojo centro universalioje sporto salėje spalio–balandžio mėnesiais jų rengėjams teks mokėti 20 Eur už valandą, gegužės–rugsėjo mėn. – 14 Eur. Pasirašius ilgalaikę veiklų organizavimo paslaugų sutartį, daugiau nei 4 valandoms per savaitę ir ilgiau nei 4 mėnesiams, bus taikoma 10 proc. nuolaida. 

Nekomercinių renginių organizavimas šioje salėje su kitomis patalpomis (persirengimo kambariais, gydytojo kabinetu, tualetais, dušais), stacionaria salės garso aparatūra, švieslente spalio–balandžio mėnesiais kainuos 30 Eur už valandą, gegužę–rugsėjį – 20 Eur, o komercinių renginių organizavimas su žiūrovais – atitinkamai 50 ir 40 Eur. 

Veiklų organizavimas stalo teniso, imtynių, sunkiosios atletikos, fitneso-aerobikos sporto salėse spalio–balandžio mėnesiais kainuos 10 Eur už valandą, gegužės–rugsėjo mėn. – 8 Eur. Jeigu renginių metu reikės ir kitų patalpų, atitinkamai – 30 ir 25 Eur. Pasirašius ilgalaikę sutartį taip pat bus taikoma 10 proc. nuolaida. 

Stalo teniso paslauga šioje salėje (1 stalas / 1 valanda) – 5 Eur, lauko teniso korto paslauga spalio–balandžio mėnesiais 1 val. – 15 Eur, gegužę–rugsėjį – 12 Eur. 

Veiklų organizavimo konferencijų salėje valanda įkainota 12 Eur, o 1,5 val. naudojimasis pirtimi (ne daugiau kaip 12 asmenų) – 40 Eur. 

Nustatytos ir išimtys. Už naudojimąsi universalia, stalo teniso, imtynių, sunkiosios atletikos, fitneso-aerobikos sporto salėmis rajono švietimo įstaigų organizuojamiems renginiams su socialiniais partneriais bus taikoma 50 proc. nuolaida, o biudžetinėms, viešosioms įstaigoms, asociacijoms, organizuojančioms nekomercinius labdaros ar paramos renginius, vieną kartą per metus – 100 proc. nuolaida. Vilkaviškio rajono savivaldybės organizuojamoms rajoninėms nekomercinėms sporto varžyboms numatyta 80 proc. patalpų nuomos nuolaida. 

Mokestį padidino 2 eurais 

Tarybos nariai pritarė sprendimo projektui, kuriuo nustatė naują mėnesinį mokestį už neformalųjį vaikų ugdymą Vilkaviškio rajono sporto mokykloje. 

Dėl to, kad per pastaruosius metus laipsniškai didėjo sąnaudos už komunalines paslaugas, kilo darbo užmokestis, išaugo kuro, inventoriaus ir kitų reikalingų prekių kainos, šis mokestis vienam mokiniui padidintas iki 5 Eur (iki šiol buvo 3 Eur). 

Nuo mokesčio bus atleisti neįgalieji, socialiai remtinų šeimų bei tėvų globos netekę vaikai. 

Pritarta projektui 

Posėdyje pritarta Vilkaviškio krepšinio klubo „Perlas“ projektui „Krepšinis fiziniam aktyvumui, sportui ir bendrystei“ bei jo daliniam finansavimui. 

Projektas, kurio sąmatinė vertė 78 495 Eur, bus finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Dalį lėšų – 10 proc. nuo bendros projekto sumos, bet ne daugiau kaip 7 849,57 Eur – skirs rajono Savivaldybė. 

Per beveik porą metų, kol vyks projektas, klubas įsipareigojo suorganizuoti keletą krepšinio švenčių, sporto stovyklų vaikams, krepšinio turnyrų „Perlo“ taurei laimėti. Į šias veiklas planuojama įtraukti vaikus, jaunuolius bei suaugusiuosius iki 29 metų. 

Dangyra APANAVIČIENĖ

Publikuota: „Santaka”, 2021-09-28.

lt_LTLietuvių kalba