Išvykoje pasi­ju­tome moksli­ninkais

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje jau susiformavo tradicija keliauti į įdomiąsias tyrėjų naktis, vykstančias visoje Europoje.

Lydimi gamtos mokslų mokytojų Rimutės Lazdauskienės, Janinos Judickienės ir Violetos Maknavičiūtės gimnazistai vyko į laikinąją sostinę – Kauną, kur rinkosi jaunieji Lietuvos gamtos mokslų tyrėjai. Tikriausiai daugeliui kils klausimas, kas yra tos tyrėjų naktys?

Tai išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo bei tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti, susipažinti su visuomene „išlenda“ mokslininkai bei tyrėjai, paprastai dirbantys uždarose laboratorijose ir mokslo centruose.

Jaubeveik dešimtmetį tyrėjų naktiskasmet moksloentuziastuskviečia įsitraukti į intriguojančiusir įdomiusmoksliniustyrimus, inovacijasbei išradimus. Šiaismetaistyrėjų naktispasiūlė per 200 nemokamų renginių.

Mumsdurisplačiai atvėrė Kaunotechnologijosir VytautoDidžiojouniversitetai bei VDU botanikossodas. Pirmiausia apsilankėme įspūdingame sode, kuriame auga daugiaukaip 8653 rūšių augalų, veikia tryslaboratorijos, biblioteka, muziejus, herbariumas, oranžerijosir šiltnamiai.

Vėliau vykome į Vytauto Didžiojo universitetą, kur mūsų jau laukė grupelė savanorių. Jie rodė įmantriausias naująsias technologijas, leido išbandyti įdomius žaidimus, taip pat pasinėrėme į robotų konstravimą (o tai, kovgero, visiemsvpalikovdidžiausiąvįspūdį).

Šilta bei jauki universiteto atmosfera leido nors trumpam įsilieti į studentų gretas ir šiek tiek pažinti informacinių technologijų galimybes.

Lankydamiesi Kauno technologijos universitete atlikome daugybę įvairiausių fizikos tyrimų ir bandymų. Vieni iš jų buvo lengvi, kiti – sunkesni. Vizitą Kaune vainikavo ugnies šou.

Visą savaitę vyko renginiai ir mūsų gimnazijoje: stebėjome bandymus, tyrinėjome augalus, ekosistemas, buvo vedamos įdomiosio sanglų kalbos, muzikos, informacinių technologijų pamokos. Chemijos pamokoje dalyvavo„Saulės“ progimnazijos penktokai.

Tokie renginiai leidžia mums iš arčiau pažvelgti į šiuolaikines technologijas, svarstyti, kiek toli jos pažengusios ir yra reikšmingos mūsų visuomenei. Juk esminis šiandienos žmogaus bruožas– eiti pirmyn.

Toma MIKELKEVIČIŪTĖ

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinė.

Nuotr. Didelį įspūdį Kybartų gimnazistams paliko Kauno botanikos sodas.

Publikuota: „Santaka”, 2014-10-16

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba