Jauki popietė – šventė vaikams ir svečiams

Į tradicinę advento popietę Kybartų vaikų globos namuose šiemet susirinko kaip niekad daug svečių. Atvyko miestelio klebonas, seniūnas, policijos ir Savivaldybės institucijų, Vilkaviškio „Lions“ klubo atstovai, rėmėjai.

Svečiai susirinko ne tik pabendrauti, pabūti su vaikais, bet ir kartu pasidžiaugti šių pasiekimais, pradžiuginti jų mažas širdeles dovanėlėmis, saldumynais ar tiesiog geru žodžiu.

Vaikai ir įstaigos pedagogai nuoširdžiai ruošėsi šiam susitikimui. Savo išradingumą ir meninius gebėjimus jie pademonstravo suruošę savo rankdarbių ir kalėdinių puošmenų parodą bei parengę gražią adventinę programėlę.

Susikaupimo valandėlę „Žvakių šviesoje“ pradėjusi Kybartų vaikų globos namų direktorė Aldona Vieraitienė kvietė vaikus labiau mylėti vienam kitą, visuomet būti dėmesingus, vienas kitam padėti, užjausti, apkabinti. Direktorė visiems vaikams linkėjo daugiau gerumo, teisybės ir ramybės.

Ši gaida skambėjo ir visos adventinės popietės metu. Vaikai juostelėmis tiesė kelią į tėvelio glėbį, mamytės širdį, pas draugus, į mokyklą…

Įstaigos globotiniai degė atlaidumo, meilės, draugystės, supratimo žiburius. Kankorėžiais, obuoliais puošdami Dievo medį – eglutę, jie įprasmino gėrį, svajones, švelnumą, savo gerus darbus. Vaikai demonstravo tautos papročius, žaidė žaidimus, minė mįsles, būrė, o kiek vėliau parodė spektakliuką.

Programėlę stebėjo gausus žiūrovų būrys, tačiau ilgesingu žvilgsniu savo atžalų pasirodymą glostė, deja, tik vieno vienintelio šventėje dalyvavusio tėvelio akys.

Direktorė renginio metu padėkojo darbuotojams, globojantiems, prižiūrintiems ir mylintiems likimo nelepinamus vaikus, bei visiems, kurie vienaip ar kitaip padeda šiai įstaigai.

Ne tik prieš šventes, bet ir nuolatos dėmesio, pagalbos Kybartų vaikų globos namai sulaukia iš Vilkaviškio „Lions“ klubo.
Saldžiomis dovanomis Kalėdų Senelio krepšį visuomet papildo A. Butkevičiaus labdaros ir paramos fondas.

Prieš šventes globos namų auklėtinius aplanko ir svečiai iš Kardokų kaimo ekologinės bendruomenės. Šiemet vilniečiai Elena ir Vitalius Perkauskai iš leidyklų „Gimtasis žodis“, „Alma littera“, „Tyto Alba“ surinko apie 120 naujų knygų, šeimos draugai pridėjo dar apie 20 knygelių, įmonė „AJ šokoladas“ padovanojo šokoladukų, įmonė „Litbana“ – 4 dėžes vaisių.
Kiti parėmė pinigais, už kuriuos irgi nupirkta knygų.

Buvusi kybartietė, šios idėjos iniciatorė Aušra Augutė pagamino natūralaus plastilino, jos kaimynė Dalia Bagdonaitė atvežė taip pat nemažai dovanėlių.

– Buvo šilta ir jauku, – sakė A. Augutė. – Nors ir neturėdami savo tikrų namų, šventes vaikučiai sutinka tarp draugų ir auklėtojų – tai tikra jų šeima. Aš laiminga, kad yra nuostabių žmonių, kurie jiems padeda.

„Santakos“ inf.

Roberto MICKEVIČIAUS nuotr. Iš po staltiesės ištrauktas šiaudas globos namų direktorei Aldonai Vieraitienei išpranašavo ilgą gyvenimą.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Gruodžio 31 d. Antradienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba