Kaupia įspūdžius

Kybartų vaikų globos namuose gyvenantys vaikai vasarą leidžia ne tik įstaigoje, bet ir stovyklauja, vieši pas globėjus, stiprina sveikatą.

Apie valstybės globoje augančių vaikų atostogas pasakojo įstaigos socialinė pedagogė Laima Bagdanavičienė.

Aštuoni vaikai buvo išvažiavę į Vilniaus rajoną. Prie Guopsto ežero vyko stovykla „Žmogus gyvas ne vien duona“, kurią organizavo Pasaulio kybartiečių draugija.

Septyni vaikai vasaros dienas leidžia globėjų namuose. Vieni pas juos išvyksta savaitgalių dienomis, kitų viešnagės būna kur kas ilgesnės.

Penkiolikai Kybartų vaikų globos namų ugdytinių suteikta galimybė 70 dienų praleisti Kulautuvoje, sanatorijoje, ir pastiprinti sveikatą. Kybartiečiai į Kulautuvą išvyko birželio pirmoje pusėje. Trys vaikai jau yra grįžę į globos namus, o kiti parvažiuos rugpjūčio pabaigoje.

Pačioje globos įstaigoje vykdomas projektas „Suprask ir atrask“. Jam rajono Savivaldybė yra skyrusi 1800 Lt. Jo metu vaikams buvo organizuoti socialinių įgūdžių, dėmesio sukaupimo ir išlaikymo, atminties lavinimo užsiėmimai, kuriuos vedė socialinė pedagogė ir psichologė. Už dalį lėšų dar planuojama vaikus nuvežti pasižvalgyti po Kauną, į zoologijos sodą.

„Santakos“ inf.

Publikuota: „Santaka”, 2013 m. Rugpjūčio 10 d. Šeštadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba