Kelių šalių atstovus sujungė universali ir visiems suprantama muzikos kalba

Kybartų „Saulės“ progimnazija dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamos programos „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerystės projekte „Muzika visiems“ („Music to all“). Su šio projekto šalių partnerių – Lenkijos, Rumunijos, Kroatijos, Turkijos, Ispanijos atstovais pirmą kartą susitikome Ispanijoje, Ceip Lope de Vega mokykloje Leganes mieste.

Mūsų mokyklai atstovavo anglų kalbos mokytojos Ilona Galeckienė – projekto koordinatorė, Neringa Kastanavičienė ir Daiva Leonavičienė. 

Į projekto atidarymo ceremoniją buvo susirinkę Ceip Lope de Vega mokyklos bendruomenė, Leganes miesto tarybos nariai, vietos žiniasklaidos atstovai ir visų šalių atstovų komandos. Po oficialių sveikinimo žodžių, supažindinimo su projekto tikslais, veiklomis ir laukiamais rezultatais, nuskambėjo Europos Sąjungos himnas, atliekamas mokyklos mokinių, akompanuojant šios ugdymo įstaigos mokytojų instrumentiniam ansambliui. 

Didelį dėmesį projekto dalyviams skyrė Leganes miesto valdžia, surengusi priėmimą miesto rotušėje. Savivaldybės atstovai kalbėjo apie švietimo situaciją, papasakojo apie mokyklų ir švietimo skyriaus bendradarbiavimą, bendrus projektus. 

Ceip Lope de Vega mokykla yra dvikalbė. Joje jau nuo 3 metų vaikai mokomi anglų kalbos, kai kurie mokomieji dalykai dėstomi angliškai. Mokykloje sukurtos unikalios ugdymosi aplinkos. Visi kabinetai aprūpinti naujausia technika ir šiuolaikinėmis mokymo priemonėmis. Ugdymo procesas organizuojamas kitaip nei Lietuvoje: pamokos visų klasių mokiniams kiekvieną dieną vyksta tuo pačiu metu – nuo 9 iki 14 val. Per pertraukas visiems mokiniams privaloma išeiti į mokyklos kiemą. Tarpusavio santykiai tarp visų bendruomenės narių labai artimi ir šilti. 

Vizito metu dalyvavome pamokose, edukacijose ir diskusijose. Buvo labai įdomu būti mokiniais muzikos pamokoje kartu su ispanais penktokais. Muzikos kabinete mokiniai neturi suolų, sėdi patogiai įsitaisę ant grindų. Jie kuria muziką, dainuoja, groja, derina ritmą su šokio judesiu. Mes noriai atlikome ritminius pratimus, improvizavome, šokome kartu su mokiniais. 

Kūrybiškumas, bendradarbiavimas, pagalba vieni kitiems atsiskleidė kūrybinėse dirbtuvėse „Muzikos instrumento iš antrinių žaliavų kūrimas“. Čia dalyvavo ir mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Visi kartu gaminome mušamuosius instrumentus – būgnelius, barškučius, tamburinus iš antrinių žaliavų (pakuočių, vienkartinių indų) ir kruopų. 

Edukacijoje „Universali muzikos ir kitų meno rūšių kalba“ pasijutome kūrėjais: piešėme, klausėmės muzikos, šokome ir vaidinome. Supratome, kad menui nėra amžiaus ribų, visi turime gebėjimų ir talentų, tik reikia mokėti juos atskleisti. 

Šio vizito metu turėjome galimybę susipažinti su Ispanijos sostine Madridu, lankėmės Zarzuelos teatre, kur klausėmės ispaniškos operos „Trys skrybėlės“. Segovijos mieste pamatėme gotikinę XVI amžiaus katedrą, nuostabaus grožio pilį ir akveduką, pastatytą senovės Romos imperijos laikais. Nepaprastu grožiu ir architektūra pasižymi pirmoji Ispanijos sostinė Toledas. Čia susipina europiečių, žydų ir arabų kultūros.

Savaitė prabėgo kaip viena diena, pilna kūrybos ir bendrumo jausmo. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę idėjų ir pasiruošę įgyvendinti projekte numatytas veiklas. 

Daiva LEONAVIČIENĖ 
Kybartų „Saulės“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotr. Projekto koordinatorė Ilona Galeckienė pasirašo bendradarbiavimo sutartį.

Publikuota: „Santaka“, 2019-12-27.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba