Knygoje atgyja Kybartų istorija

A. Kezio galerijoje, Kybartuose, buvo pristatyta Ričardo Janušausko atsiminimų knyga „Žaliųjų Kybartų vaizdeliai“. Tai tikrais išgyvenimais ir originaliomis detalėmis paremtas pasakojimas apie tarpukarį, Antrojo pasaulinio karo laikotarpį ir pirmąjį pokario dešimtmetį šiame mieste.

Šią knygą R. Janušauskas parašė daugiau kaip prieš 20 metų. Gaila, kad leidinys dienos šviesą išvydo tik po autoriaus mirties. Rankraštis buvo saugomas mokyklos muziejuje ir miesto bibliotekoje, tačiau jis nebuvo prieinamas visiems kybartiečiams.

Renginį vedė ir knygą „Žaliųjų Kybartų vaizdeliai“ pristatė Pasaulio kybartiečių draugijos (PKD) narė Violeta Mickevičiūtė-Urbienė.

Prisiminimais apie autorių dalijosi jo dukra Zita.

Dėl alinančio karščio ir mieste vykusios šventės renginyje nebuvo daug žmonių, tačiau visi susirinkusieji įdėmiai klausėsi kalbančiųjų.

Pristatymo svečiams buvo įteikta po knygą ir gėlių. Tarp svečių buvo galima išvysti ir leidinio autoriaus motiną.

Renginyje buvo skaitoma knygos „Žaliųjų Kybartų vaizdeliai“ ištrauka, pristatomi kitų PKD narių rankraščiai, pasakojami prisiminimai apie Kybartus bei šio miesto žmones.

Susirinkusiuosius dainomis džiugino PKD moterų vokalinis ansamblis „Senjoros“. Prieš pristatymą ir po jo buvo galima pasidairyti po A. Kezio galeriją, papildytą iš Čikagos atsiųstais fotomenininko darbais.

Laura PAŠKEVIČIŪTĖ

Autorės nuotr. Ričardo Janušausko atsiminimų knyga buvo įteikta jo motinai.

Publikuota; “Santaka”, 2015-07-11.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba