KYBARTAI – unikalus, didingos praeities pasienio miestas

KYBARTAI – unikalus, didingos praeities pasienio miestas.
Ir kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie jo didybės išsaugojimo! Pasikinkę gerą valią, o dar į porą – kybartietišką orumą, surėmę pečius vardan savo vaikystės ir jaunystės miesto, atlikim šventą darbą: prikelkim antram gyvenimui istorinę Kybartų širdį…

Kodėl gelbstime namą J. Basanavičiaus g. 38?
Šis namas, pastatytas 1900 m., savo architektūrine verte mums primena prabangią praeitį. Jis visiems kybartiečiams – neatskiriama Miesto veido dalis. Senųjų Kybartų prabangios architektūros likučiai pokariu buvo ardyti plytoms, perstatyti, paversti ankštais daugiabučiais, sandėliais. Dėl vientisumo, gražiai išsaugotos puošybos, Karaliaučiuje pagamintų metalinių žaliuzių krautuvėlių langams šis statinys įtrauktas į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą. Miesteliai ir kaimai džiaugiasi išlikusiais dvarais, kurie garsina visų pamirštas vietas, o mes turime tokį įspūdingą namą, pranokstantį daugelį dvarų ir rūmų!

Kas įvyko?
1992 m. namas įrašomas į LR kultūros vertybių registrą. 2000 m. nudega namo stogas, jis stovi apleistas. Savininkai gerb. Leonas Kuzmenskas ir Vytautas Ričkauskas imasi iniciatyvos, sutaiso dalį stogo – jų dėka namas tebestovi. 2008 m. keletui savininkų dovanojus savo butus, PKD tampa namo bendrasavininke su 25% pastato ploto. 2009–2010 m. PKD narių, aukotojų kybartiečių, dalies savininkų lėšomis – su Savivaldybės ir Kultūros paveldo parama – atlikti būtiniausi pastato avarinės būklės šalinimo darbai beveik už 40 000 Lt. 2014 m. PKD užsakymu UAB „Senamiesčio projektai“ parengė namo restauravimo projektą ir gavo leidimus.

Ko siekia ir ką įsipareigoja PKD ir namo bendrasavininkiai?
• Šį namą išsaugosime atstatydami sienas ir uždengdami stogą. Rangovo darbų kaina – 316 600 Lt. Privačių bendrasavininkių įnašo dalis – 216 000 Lt, draugijos dalis – 100 000 Lt ir šią sumą renkame kaip Jūsų aukas.
• Pusę visų išlaidų už atliktus darbus kompensuos Kultūros paveldo departamentas. Pritraukdami ES fondų lėšas toliau restauruosime namą iki pirmykščio vaizdo, o PKD priklausančią dalį paversime miesto širdimi – unikaliu miesto ir išeivijos archyvu, menų galerijomis, kultūrinių renginių ir poilsio erdve.
• Kad ir kokio dydžio auka paremtum šią akciją, Tavo pavardė liks amžiams iškalta restauruoto pastato sienoje.
• Jeigu dėl kokių nors priežasčių darbų nepavyktų atlikti – surinktos lėšos bus grąžintos aukotojams.

Sąskaita Jūsų aukai:
LT697300010113876814 Swedbank

Pasaulio kybartiečių draugija
Adresas: J. Basanavičiaus g. 44, Kybartai, Vilkaviškio r.
Įm. kodas 301240791.

20141230-B38-parama2

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba