Kybartiečiai Valstybės atkūrimo dieną minėjo išradingai

Šiomis dienomis dažnai girdėjome tariant žodžius Lietuva, laisvė, tėvynė. Jie skambėjo ir Kybartų kultūros centro scenoje minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Dalyvavo eisenoje 

Kybartiečiai Valstybės gimtadienį minėjo visą savaitę. Pirmą kartą miesto istorijoje ugdymo įstaigos ir jų auklėtiniai, kultūros centro, seniūnijos darbuotojai, bendruomenės atstovai bei pavieniai gyventojai jungėsi ir vasario 14-ąją dalyvavo akcijoje „Sustok už nepriklausomybę“, per kurią visi žygiavo Vasario 16-osios ir Nepriklausomybės gatvėmis. 

Lietuvos vėliavomis, vėliavėlėmis, žibintais ir kita lietuviška atributika nešini kybartiečiai apjuosė Vasario 16-osios ir Nepriklausomybės gatves, drauge sugiedojo Lietuvos valstybės himną. Turbūt ne visi kybartiečiai, o ypač jaunoji karta žino, kad minėtos gatvės sovietiniais laikais turėjo kitus pavadinimus. Nepriklausomybės gatvė turėjo Ostrovskio vardą, o dabartinė Vasario 16-osios vadinosi Čepajevo skersgatviu. Pasak Kybartų bendruomenės pirmininko Vito Katkevičiaus, nepriklausomybės pradžioje gatvių pavadinimų pakeitimas buvo didelis politinis žingsnis. 

Minėjimas kultūros centre 

Sekmadienį bažnyčioje buvo aukojamos mišios už Lietuvą, vėliau žmonės rinkosi į šventinį renginį „Svarbiausi žodžiai“, kuris prasidėjo „Tautiškos giesmės“ giedojimu. 

Pasveikinti susirinkusiųjų atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Kybartų miesto seniūnas Romas Šunokas, Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Smirnovo padėjėja Kristina Radzevičienė. 

V. Gavėnas perdavė Savivaldybės mero Algirdo Neiberkos padėkos raštą. Juo už nuoširdų darbą puoselėjant ir gerinant Kybartų miesto infrastruktūrą apdovanota UAB „Kybartų darna“ direktoriaus pavaduotoja Ramutė Jablonskienė. 

Kybartų kultūros centro direktorė Asta Vencienė dėkojo visiems susirinkusiems ir padėkas įteikė miesto švietimo įstaigų atstovams bei mėgėjų meno kolektyvų vadovams, kurie prisidėjo prie pilietinių miesto akcijų bei renginio savo šokiais, dainomis ir kitais muzikiniais pasirodymais. Taip pat padėkomis apdovanoti Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ Vilkaviškio rajono savivaldybės etapo laureatai iš Kybartų: Bernardas Kriščiūnas, Austėja Mackevičiūtė, Urtė Virbickaitė, Amanda Senkutė, Justė Kalinauskaitė, Gustė Maciulevič. 

Muzikinę programą renginiui dovanojo Kybartų vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ ir Kybartų vaikų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai, Kybartų „Saulės“ progimnazijos ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos moksleiviai, Virbalio pagrindinės mokyklos moksleivių šokių kolektyvai, o šokiais ir dainomis renginį papuošė Kybartų kultūros centro kolektyvai: vaikų popchoras „Spindulys“, liaudiškų šokių grupė „Katpėdėlės“, šiuolaikinių šokių grupė „Škac“, orkestro „Kybartai“ šokėjų grupė „Liepa“ bei šokių kolektyvas „Agatas“. 

Kybartų kultūros centras kiek vėliau eksponuos fotografijų parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. 

Dėmesys mažiesiems 

Prieššventinę savaitę Valstybės atkūrimo dieną pažymėjo ir mažieji kybartiečiai. Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinė grupė dalyvavo miesto kultūros centro ir bibliotekos organizuotoje edukacijoje-viktorinoje „Graži graži tėvynė mano, kur mūsų protėviai gyveno…“ 

Per viktoriną vaikai susipažino su Lietuvos istorija, reikšmingomis jos datomis ir artimiausiomis mūsų šalies kaimynėmis, prisiminė Lietuvos sostinės – Vilniaus atsiradimo istoriją ir garsųjį Gedimino sapną. Renginyje buvo paminėti visi Lietuvos prezidentai ir išvardyti valstybės simboliai. 

Darželinukai susipažino su Lietuvos etnografiniais regionais: buvo aptariami jų panašumai ir skirtumai, kokios šventės švenčiamos, kokie valgiai gaminami, kokiais amatais ir žmonėmis garsus kiekvienas regionas. 

Smagiai pasivaržę viktorinoje vaikai, padedami auklėtojų ir renginio vedėjų – bibliotekininkės Astos Mackevičienės, bibliotekos vedėjos Aušros Kokanskienės ir kultūros centro kultūrinių renginių organizatorės Andželikos Micutienės, lankstė trispalvius laivelius, simbolizuojančius norą ir siekį laisvai bei laimingai gyventi Lietuvoje. 


Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Gausus būrys kybartiečių dalyvavo pilietinėje akcijoje „Sustok už nepriklausomybę“.


Projektą „Auginu save – auginu pasaulį“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

lt_LTLietuvių kalba