Kybartų miesto saugios kaimynystės grupė pradėjo aktyviai veikti

Kybartų miesto saugios kaimynystės grupė (SKG) įkurta prevencinės priemonės „Saugią Aplinką Kurkime Kartu“ pradžioje, 2009 metais, tačiau aktyviai veikti pradėjo tik šiais metais.

Po Kybartų policijos nuovados apylinkių inspektorių rotacijos pamąstyta apie Kybartų SKG veiklos atnaujinimą.

Buvo surengti keli susitikimai su Kybartų seniūnijos, kultūros centro, UAB „Kybartų Darna“, mokyklų administracijos darbuotojais, bei su aktyviausiais bendruomenės nariais.

Jau po pirmo susitikimo iniciatyvūs kybartiečiai įsijungė į SKG veiklą ir ėmė populiarinti savisaugos idėjas. Po to, kai SKG pasipildė naujais nariais, bei atnaujinus šešių policijos rėmėjų įgaliojimus, buvo surengtos kelios prevencinės priemonės.

Vienoje iš priemonių, kartu su policijos rėmėjais bei SKG nariais, buvo siekiama užtikrinti saugų eismą  prie Kybartuose esančių mokyklų. Tuo pačiu metu su moksleiviais buvo profilaktiškai kalbama apie rūkymo žalą.

Vėliau, kartu su Kybartų policijos nuovados pareigūnais ir SKG nariais, užsivilkę ryškias liemenes su užrašais „Saugios Kaimynystės Grupė“, patruliavo miesto gatvėmis, bendraudami su praeiviais bei dalindami lankstinukus ir skrajutes apie saugią kaimynystę. Kybartiečiai patruliuojančius sutiko geranoriškai, drąsino ir žadėjo įvairiai prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo.

Paskutiniu laiku Kybartuose padaugėjo smulkų vagysčių, ypač tamsiuoju paros metu, dėl ko rengiamos papildomos prevencinės-profilaktinės priemonės siekiant užkardyti tokio pobūdžio teisės pažeidimus.

Šiame darbe SKG nariai nelieka nuošalyje, aktyviai stebi gyvenamąją aplinką, prisijungia prie viešų ir neviešų policijos patruliavimų, dalyvauja rengiamose pasalose ir kitose priemonėse. Artimiausiu metu, ypač atšilus orams, bus organizuojamos naujos priemonės siekiant Kybartus padaryti saugesniais.

Norintys prisidėti prie saugios kaimynystės veiklos prašome kreiptis į aktyviausius narius, V. Šidiškį, V. Katkevičių, K. Rakauską, Kybartų seniūniją, Kybartų policijos nuovados viršininką Arūną Kinderį (tel.8655 47 280) ar Kybartų apylinkės inspektorę Rasuolę Rudaitytę (tel. 8655 47 2680 ). Taip pat gyventojai kviečiami drąsiai kreiptis į policijos nuovadą tel. 8342 30 202, 8342 30 202 NEMOKAMA, arba užeiti.

Baigdami šį trumpą pranešimą gyventojams norime priminti, kad saugesnė gyvenamoji aplinka turi rūpėti ne tik policijos pareigūnams, bet ir gyventojams, ir kad prie saugesnės aplinkos kūrimo galima prisidėti patiems stebint aplinką, atnaujinat apšvietimo ar įdiegiant apsaugos sistemas.

Tuo pačiu norime paprašyti gyventojus nebūti abejingais matant daromus teisės pažeidimus ir pranešti nurodytais telefonais, arba bendruoju pagalbos telefonu 112,  nes tik Jūsų teikiama informacija padeda operatyviau išaiškinti pažeidėjus.

Reikėtų visiems suprasti, kad tik sudrausmintam teisės pažeidėjui kyla vis mažesnė pagunda daryti naują nusikaltimą.

Kybartų bendruomenės nariai

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba