Paauglys šventiškai papuošė visą daugiabutį

Kybartuose tik šiandien bus įžiebta kalėdinė eglutė, vis dėlto jau kuris laikas mieste šventinių lempučių netrūksta. Vienas daugiabutis šviečia itin ryškiai. Tuo pasirūpino už poros dienų tryliktąjį gimtadienį švęsiantis kybartietis Gražvydas Kivylius.

Susitaupė iš kišenpinigių 

Tamsiu paros metu įvažiavus į Darvino gatvę neįmanoma nepastebėti iš tolo šviečiančio 30 numeriu pažymėto daugiabučio. Gausybė girliandų, įvairios spalvotos figūros, ant namo sienos „bėgiojančios“ snaigės, medžiuose sukabintos blizgančios lemputės – visa tai septintoko G. Kivyliaus darbas. Kybartų „Saulės“ progimnazijoje besimokantis berniukas praėjusiais metais prieš Kalėdas šviečiančiomis girliandomis papuošė savo buto langą, o šiemet nusprendė šventišką nuotaiką sukurti visiems kaimynams. 

Gražvydas prisipažino, kad daugiabučio namo, kuriame gyvena, puošybą jis planavo visus metus. Jaunasis kybartietis pats konstravo šviečiančias figūras, internetu parsisiuntė apie dešimt LED juostų bei girliandų. Įspūdingiausia iš jų – 48 metrų ilgio šviečianti juosta, užkabinta ant daugiabučio stogo. G. Kivylius sakė, kad taip aukštai ją užkelti padėjo tėtis. 

Gražvydas daugiabutį išradingai papuošė ne tik iš išorės. Įvairių šviesų girliandos šventinę nuotaiką kuria ir laiptinėje, kurioje yra Kivylių butas. Beje, prie laiptinės kabo paties septintoko sukonstruotas spalvotas užrašas „Linksmų šv. Kalėdų“. 

Paklaustas, ar brangiai kainavo viso daugiabučio šventinis apšvietimas, Gražvydas neslėpė, kad tai – nepigus malonumas. Paauglys šiam reikalui paskyrė visas savo santaupas. 

Tiesa, pamatę, su kokiu entuziazmu G. Kivylius puošia daugiabutį, keletas kaimynų finansiškai prisidėjo prie idėjos įgyvendinimo. 

„Iš tikrųjų viską sukonstruoti ir sumontuoti prireikė nemažai laiko. Kalbant apie finansinius dalykus, kainavo ne tik patys papuošimai, bet ir elektra. Bandydamas ją taupyti, visus apšvietimus sujungiau su laikmačiais, tad puošmenos šviečia tik tam tikru paros metu“, – pasakojo G. Kivylius. 

Darvino g. 30-asis daugiabutis ir jo aplinka nušvinta jau sutemus, 16.30 val., ir šviečia iki 22 val. Lemputės vėl įsijungia 6.30 val. ir vietinius gyventojus džiugina tol, kol pateka saulė. 

Domisi nuo mažens 

Gražvydas Kivylius prisipažino iš aplinkinių sulaukiantis tik pačių maloniausių žodžių. Kol paauglys žurnalistams demonstravo visus namo papuošimus, priėjo kitoje gatvėje gyvenantys du kybartiečiai, kurie norėjo iš arčiau apžiūrėti šviečiantį daugiabutį. Jie labai džiaugėsi Gražvydo sumanymu ir teigė, kad šitas vaikas – visų Kybartų pasididžiavimas. 

„Tiesą pasakius, niekur kitur Lietuvoje nemačiau, kad kas nors būtų papuošęs visą daugiabutį. Bandysiu kitais metais dar labiau jį išgražinti. Juk yra visokių girliandų: šviečiančių skirtingomis spalvomis, reaguojančių į grojančią muziką ir pan. Aišku, jos ir kainuoja daug daugiau“, – kalbėjo pašnekovas. 

Paauglys šviečiančiomis girliandomis savo namą išpuošė neatsitiktinai. Jis iš savo bendraamžių išsiskiria unikaliais pomėgiais. Priešingai nei kiti jo amžiaus vaikai, Gražvydas neleidžia daug laiko prie kompiuterio ar telefono. Jis kone kasdien konstruoja kokį nors elektrinį daiktą. 

Kaip pasakojo Gražvydo mama Jurgita, jos sūnus nuo mažens domisi elektronika, o vos sulaukęs ketverių metų berniukas ant kambario sienos su lipnia juostele prilipino skaičiuotuvą ir pasakė, kad tai – signalizacijos pultelis. Net pirmieji jo piešiniai buvo kitokie nei daugumos bendraamžių. Pavyzdžiui, vietoje įprastų namų Gražvydas nupiešdavo būstą su kabančiais laidais ir įmontuotais kištukiniais lizdais. 

Šiandien G. Kivyliui, ko gero, nebūtų sunki užduotis sukonstruoti signalizaciją ar panašią sistemą. Sodo namelyje jis prieš kurį laiką sumontavo vaizdo filmavimo kameras, pats sukonstravo gėrimų aparatą, buvo pagaminęs besisukančią lėkštę ir daugybę panašių įrenginių. 

„Mane domina viskas, kas susiję su elektra. Visko išmokau pats – atlikau daug bandymų, kol suvokiau, kaip viskas veikia“, – teigė kybartietis. 

Jo tėtis Rimantas smagiai prisiminė, kaip bandė sūnų sudominti krepšiniu, vesdavosi į treniruotes. Tačiau Gražvydas labiau mėgo ne kamuolį mėtyti, o skaičiuoti sporto salėje esančius kištukinius lizdus bei lemputes. 

„Gal nuo 6 metų jis yra nuolatinis elektronikos prekių parduotuvių klientas. Sūnaus bendraamžiai perka ledus ir saldainius, o Gražvydas didžiąją dalį savo santaupų išleidžia laidams, baterijoms ir panašiems dalykams“, – šypsojosi R. Kivylius. 

Vis dėlto tėčiui pavyko sūnų sudominti sportu. Tiesa, ne krepšiniu. Gražvydas Marijampolėje lanko plaukimo treniruotes, dažnai dalyvauja varžybose, nuolat laimi prizines vietas. 

Andrius GRYGELAITIS

Autoriaus nuotr. Kybartietis Gražvydas Kivylius girliandomis papuošė ne tik daugiabutį, bet ir jo aplinką.

Autoriaus nuotr. Girliandu lemputemis tamsoje švieciancio Darvino gatves daugiabucio
nepastebeti neimanoma.

Publikuota: „Santaka”, 2019-12-13.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba