Pažintis su pasienio miestu

Mūsų rajone gausu neaplankytų ir nematytų, o daugeliui net nežinomų įdomių vietų – tokią išvadą padarė mokytojų senjorų metodikos būrelio nariai, apsilankę Kybartuose.

Istorijos mokytojas ekspertas Juozas Jurkynas mielai sutiko pabūti gidu. Jis vaizdžiai papasakojo apie Kybartų praeitį, vardo kilmę, kažkada kontrabandine preke buvusio medaus kelią per prūsų žemės ir Lietuvos sieną. Įspūdinga ekskursijos dalis – požemiai. Tai didžiulė patalpa, kurioje kadaise buvo maisto produktų sandėlis-šaldytuvas. Nors stipriai paveikti laiko, klimato ir žmogaus, požemiai stebėtinai gerai išsilaikę ir liudija vokiškos statybos didybę bei patvarumą.

Dėmesį patraukė geležinkelio stoties svečių namai, labiau primenantys prabangų dvaro pastatą, o ne buvusį viešbutį. Deja, didingas namas, nors ir gyvenamas, bet jau yrantis ir reikalaujantis restauracijos.

Ekskursijos dalyvius šiltai priėmė geležinkelio stoties darbuotojos, sudėtingą šiandieninį pasienio traukinių eismą reguliuojančios modernia kompiuterine įranga.

Maloniai nustebino ir tai, kad į ekskursiją susirinko ne tik buvę mokytojai, bet ir gausus būrys vilkaviškiečių bei kybartiečių, panorusių plačiau susipažinti su šio miesto istorija ir šiandiena.

Nijolė KAŠINSKIENĖ

Antano JOTAUTO nuotr.  Su Kybartais mokytojų senjorų metodikos būrelio nares supažindino tikras šio miesto patriotas pedagogas Juozas Jurkynas.

Publikuota: „Santaka”, 2014 m. Gegužės 24 d. Šeštadienis.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba