Pramogų ir geros nuotaikos pliūpsnis vidurvasario šventėje Matlaukyje

Kada, jei ne vasarą geriausias metas atradimams, gerai nuotaikai ir pramogoms? Atokvėpis po šalį sukausčiusios pandemijos ir karantino kiekvienam būtinas lyg gaivaus oro gurkšnis.

Atsikvėpti, pailsėti ir pasikrauti geros energijos liepos viduryje kvietė Matlaukio kaimo bendruomenė. Žinia apie vidurvasario šventę Matlaukyje pasklido plačiai, todėl į šeimų sporto šventę skubėjo ne tik vietos gyventojai, svečių netrūko ir iš aplinkinių miestelių, sugrįžo ir gimtinės pasiilgusieji.

Į bendruomenės veiklą aktyviai įsitraukęs programos „Jaunimas Gali“ koordinatorius Lietuvoje Benas Mačiulaitis kartu su Daivos Dubauskienės vadovaujamos bendruomenės tarybos nariais bei būriu savanorių temperatūrą karštą vasaros dieną Matlaukyje pakėlė dar keliais laipsniais.

Šventinę nuotaiką anksčiausiai pajuto į žvejų varžybas susirinkę ištikimiausi žūklės gerbėjai, kurie vos prašvitus su meškerėmis palinko virš Matlaukio tvenkinio. Ir vos po keleto valandų buvo galima vainikuoti tikrąjį žvejų žveją, su kibiru žuvų grįžusį į bendruomenės namus, kur su skaniausios žuvienės receptu jau laukė „Matlaukio virtuvės“ darbščiosios virėjos.

Tikrasis šurmulys prasidėjo renkantis šventės svečiams, rikiuojantis komandoms, pasiruošusioms įrodyti savo pranašumą. O jų atvyko net 14! Tačiau, koks sportas be apšilimo, o juo pasirūpino Vilkaviškio linijinių šokių kolektyvas „Vilsona“.

Dviračių lenktynės, rąsto nešimas ir pjovimas, smiginis, virvės traukimas – tai tik dalis rungčių, kur teko varžytis komandoms. Vikrumą ir lankstumą teko išbandyti ir Kybartų „Sveikatos“ parengtoje užduotyje – mušant baudinius. Prizus dalyviams ir rungčių nugalėtojams skyrė Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Šventė nuo saugumo – neatsiejama. Kad šventės dalyviai neperkaistų atidavę visas jėgas rungtyse, Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda rengė atgaivos minutes.

O kokia šventė be vaišių ir skanumynų. Tuo irgi rūpinosi ne tik „Matlaukio virtuvė“, bet savo kepiniais gardžiuotis kvietė Danguolė Protasevičienė. Tuo tarpu palinguoti kartu melodingieji Kybartų kultūros centro ansambliai „Vaivora“ ir „Aušrinė“.

Šventė be šokių ir dainų – neįsivaizduojama. Karantinas jau buvo privertęs pamiršti pramogas, todėl koncertas po atviru dangumi šiltą popietę – atgaiva sielai. Palaikančius savo favoritus sporto rungtyse pajudėti šokio žingsneliu pakvietė kapelos „Pliumpa“ ir „Versmė“. Muzikos garsai ir juokas užliejo visus kaimo kampelius, kaip ir garsūs plojimai, skelbiant sporto rungtynių nugalėtojus, apdovanojant aktyviausius ir geriausius komandų narius.

Ruošiantis šventei, vyko edukaciniai užsiėmimai vaikų dienos centro lankytojams, siekiant išsaugoti tautiškumą, vaikai buvo mokomi piešti įvairius tautinius motyvus ir savo piešiniais papuošė šventės aplinką, taip pat buvo organizuojamas šventės dalyvių maitinimas.

Šia švente bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Šeimų sporto ir kultūros šventė „Vasaros žaidynės 2021“ iš Vilkaviškio rajono savivaldybės NVO rėmimo programos finansavimo. Projekto lėšomis buvo įsigytas benzininis pjūklas, kuris buvo panaudotas šventės metu vykusioms medžio pjovimo rungtims ir toliau bus naudojamas ekologiško kuro gamybai. Taip pat šventė būtų kur kas karštesnė, jeigu dalyviai ir svečiai nebūtų galėję atsigaivinti rėmėjų iš Vilkaviškio – ledų fabriko UAB „Art Glacio“ – dovanotais skanėstais.

Vidurvasario šventė akimirkai leido atitrūkti nuo vasaros darbų kaime bei su nauju užsidegimu vėl imtis darbų, laukiant derliaus šventės rudenį.

lt_LTLietuvių kalba