Rengiant EMA užduotis – kybartietės indėlis

Vis daugiau Lietuvos mokinių ir pedagogų naudojasi elektroninės mokymosi aplinkos (EMA) siūlomomis galimybėmis. Šiemet prie kai kurių užduočių rengimo prisidėjo ir kybartietė Sandra Žemantauskaitė.

EMA – tai elektroninė mokymosi aplinka, kuri leidžia diferencijuoti bei individualizuoti mokymo procesą ir suteikia interaktyvią motyvavimo sistemą. Elektroninė mokymosi aplinka skirta mokiniams, besimokantiems matematikos, lietuvių kalbos, anglų kalbos, gamtos ir žmogaus, pasaulio pažinimo, biologijos, istorijos bei geografijos dalykų. 

Apsilankiusieji interneto puslapyje www.emapamokos.lt gali rasti įvairioms klasėms skirtų kompiuterinių užduočių, taip pat elektroninių vadovėlių, diagnostinių testų, virtualių seminarų ir kt. Šiais metais prie pradinukams skirtų užduočių prisidėjo ir kybartietė lituanistė, rajono Švietimo pagalbos tarnybos andragogė S. Žemantauskaitė. Ji buvo šių užduočių redaktorė. 

EMA produktai – elektroninių edukacinių priemonių kūrėjos UAB „E. mokykla“ produktas. Su šia bendrove S. Žemantauskaitė bendradarbiauja ne pirmą kartą. 2014 m. įmonė sukūrė internetinę mokymo, mokymosi ir pasiruošimo brandos egzaminams sistemą „Egzaminatorius.lt“, apdovanotą „Metų gaminio“ aukso medaliu. Sandra buvo viena iš šio projekto užduočių kūrėjų. 

„Smagu, kad vėl turėjau galimybę prisidėti prie šios bendrovės kūrinių. EMA – labai reikalingas ir svarbus produktas. Žinau, jog juo naudojasi ir kai kurie mūsų rajono pedagogai. Visuomenėje vis daugiau akcentuojama informacinių technologijų svarba. Vis mažesni vaikai pradeda lavinti savo kompiuterinius įgūdžius, tad kodėl jų susidomėjimo informacinėmis technologijomis nepanaudojus kitų dalykų mokymosi tikslams? EMA užduotys naudingos mokinių žinių patikrinimui bei įsivertinimui. Vaikų sugebėjimus gali įvertinti ir mokytojai. Užduotys skirstomos į kelis lygius, jos yra vizualiai patrauklios bet kurios amžiaus grupės mokiniams“, – teigė S. Žemantauskaitė. 

„Santakos“ inf. 

„Egzaminatorius.lt“ nuotr. Sandra Žemantauskaitė redagavo pradinukams skirtas užduotis.

Publikuota: „Santaka“, 2019-11-29.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba