Šešėlinio ministro kėdėje moksleivis suprato, kad ministrai – tik žmonės

Visą praeitą savaitę vyko projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“. Jame dalyvavo ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos abiturientas Gabrielius Zaveckas.

Šiandien Gabrielius mokslo metų pradžią pasitinka jau kaip Vilniaus universiteto studentas. Jis pradeda politikos mokslų studijas.

– Visą savaitę mes, trisdešimt iš įvairių Lietuvos vietų atrinktų projekto dalyvių, intensyviai darbavomės ministerijose ir Vyriausybės kanceliarijoje, dalyvavome posėdžiuose, stebėjome Vyriausybės darbą ir patys jame dalyvavome, bendravome su premjeru. Aš ir mano porininkas Danielius Rogoža dirbome Švietimo ir mokslo ministerijoje, – pasakojo G. Zaveckas.

Šiais metais projekto dalyviai, kaip ir kasmet, vykdė jiems paruoštas programas: susitiko su ministerijų darbuotojais, pačiais ministrais, viceministrais, dalyvavo posėdžiuose, diskusijose aktualiomis temomis, atliko užduotis, vyko į priskirtoms ministerijoms pavaldžias įstaigas.

G. Zaveckui labai įstrigo vakariniai susitikimai. Jaunuoliai susitiko ir pabendravo su lenktynininku Benediktu Vanagu, lankėsi UAB „Blue Ocean Robotics“, prekiaujančia pramonei skirtais robotais, Vilniaus priklausomybės ligų centre. Šių metų bendra projekto užduotis buvo parengti socialinės reklamos, skatinančios jaunimą nevartoti alkoholio, rūkalų ir narkotikų, koncepciją, todėl apsilankymas Vilniaus priklausomybės ligų centre buvo tikslingas.

Pasak Gabrieliaus, šis projektas davė neįkainojamos patirties. Jam su Danieliumi teko apsilankyti Nacionaliniame egzaminų centre, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, kitose Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) pavaldžiose įstaigose, susitiko su ministre Audrone Pitrėniene.

– Nuo ryto iki vakaro galėjome dalyvauti šių įstaigų darbe, tad aiškiai supratome, jog visi, kurie ten dirba, įskaitant ministrus ir kitus tarnautojus, yra tiesiog žmonės, o ne kažkokie antžmogiai ar neeilinių gabumų eruditai, kurie geriau už visus žino, kaip ką reikia daryti. Visose įstaigose vyksta sudėtingas darbas, o jį dirba paprasti žmonės, – aiškino G. Zaveckas.

Kybartietis sakė, kad į projektą jie važiavo jau turėdami minčių, siūlymų, kaip ir ką būtų galima keisti švietimo sistemoje. Tačiau išsakyti visų pasiūlymų taip ir nepavyko, kaip nepavyko nuvykti ir į visus pageidaujamus ŠMM padalinius. Savaitės buvo mažoka. Neaplankytas liko Ugdymo plėtotės centras, kurio darbą Gabrielius ypač norėjo išanalizuoti. Sutarta, jog savo pasiūlymus vaikinai galės pateikti ministerijai ir pasibaigus projektui.

„Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ organizuotas jau aštuntą kartą. Jis kasmet kviečia moksleivius iš arčiau susipažinti su Vyriausybės ir ministerijų veikla, čia dirbančiais valstybės tarnautojais ir politikais. Projektu siekiama, kad jaunas žmogus, prieš apsispręsdamas, kur studijuoti, kokį profesinį kelią rinktis, apsvarstytų ir karjeros viešajame sektoriuje galimybes. Mat valstybės tarnyba neretai pralaimi konkurencinę kovą dėl talentų privačiam sektoriui, tad šiuo projektu norima parodyti, jog pasirinkęs valstybės tarnautojo kelią jaunuolis čia ras ir įdomios, prasmingos veiklos, ir galimybių tobulėti. Ne vienas projekte stažavęsis dalyvis po mokslų pasirinko darbą valstybės tarnyboje: yra dirbančių ir ministerijose, ir rajonų savivaldybėse. Akivaizdu, jog į projekto rengimą įdėtos pastangos grįžta jaunų valstybės valdymo profesionalų pavidalu.

Šis renginys kasmet pritraukia aktyvius baigiamųjų klasių moksleivius iš visos Lietuvos, netgi iš tolimiausių jos kampelių. Projektas stiprina ir ugdo jaunuolių visuomeniškumą, pilietiškumą, domėjimosi politika įgūdžius. Šiemet renginyje taip pat dalyvavo moksleivių iš Kanados ir Baltarusijos.

Iš viso projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jau dalyvavo 238 jaunuoliai.

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ

Projekto tinklalapio nuotr. Projekto dalyviui Gabrieliui Zaveckui teko „prisimatuoti“ ir premjero kėdę.

Publikuota: „Santaka”, 2016-09-01.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba