Kybartų seniūnijos seniūnas nuotoliniu būdu vykusioje išplėstinėje seniūnaičių sueigoje pakvietė dalyvauti ir miesto gyventojus, pateikė jiems savo veiklos ataskaitą, atsakė į rūpimus klausimus.

Pristatydamas metinę veiklos ataskaitą seniūnas Romas Šunokas supažindino žmones su statistine informacija. Bendra gyventojų statistika, pasak jo, nedžiugina: šiuo metu seniūnijoje gyvena 6 463 gyventojai – per metus sumažėjo 111 gyventojų. Tačiau seniūnas pasidžiaugė, kad lyginant su praėjusiais metais emigracija po truputį mažėja. 

Anot seniūno, Kybartų mieste padaugėjo asmenų, siekiančių gauti socialinį būstą. Per metus buvo išnuomota 11 butų. Kai kurie asmenys, gyvenantys socialiniame būste, netausojo Savivaldybės turto, nemokėjo mokesčių, todėl su teisėsaugos pagalba teko juos iškraustyti ir būstą suteikti kitiems. 

Nuotoliniame susirinkime daug kalbėta apie pernai nuveiktus ir naujai pradėtus darbus. Kapitaliai suremontuota Kybartų miesto Žemaitės gatvė, pataisyti šaligatviai Kudirkos Naumiesčio bei Vištyčio gatvėse, pakeisti kelio ženklai, buvo rūpintasi gatvių apšvietimu, išspręsta lietaus nuotekų problema Vasario 16-osios gatvėje, Vilkupių gyvenvietėje užlygintos duobės Kaštonų gatvėje, o Matlaukio kaime – Matlaukio bei Žvejų gatvėse. 

Seniūnas pasidžiaugė bendradarbiavimu ir dėkojo už nuolatinę pagalbą UAB „Kybartų darna“, kuri prižiūri seniūnijos teritoriją ir žaliuosius plotus. Kiekvienais metais įmonės darbuotojai pjauna žolę, valo gatves, grėbia lapus, geni ir pjauna senus medžius, prižiūri elektros, apšvietimo linijas, remontuoja šaligatvius ir vykdo kitus miesto priežiūros darbus. 

R. Šunokas pabrėžė, kad bendradarbiaujant ir dirbant kartu pasiekiami patys geriausi rezultatai. Jis gyrė mieste susibūrusią jaunimo grupę, kuri įvairiomis iniciatyvomis stengiasi gražinti viešąsias erdves, pasidžiaugė Dariaus ir Girėno seniūnaitijos seniūnaičio Kosto Keženio iniciatyva įrengta šunų dresavimo vieta prie visiems gerai žinomo baseino. 

Seniūnas gyventojus informavo, kad netrukus prasidės ilgai laukta Tarybų ir Eitkūnų gatvių rekonstrukcija. Taip pat šiais metais turėtų būti baigti Darvino gatvės automobilių stovėjimo aikštelės darbai, prie autobusų stoties bus įrengtas viešasis tualetas, o Vištyčio gatvėje – jaunimo parkas. Tame pačiame parke dar šiais metais planuojama įruošti krepšinio, BMX dviračių aikštelę, lauko treniruoklius, pasivaikščiojimo takus. Pasak seniūno, šio projekto miesto gyventojai laukė ne vienerius metus, todėl jiems smagu matyti, kaip keičiasi gyvenamoji teritorija. Projektui išleisti planuojama daugiau nei milijoną eurų.

Seniūnas turi minčių kreiptis į specialistus, kad šie padėtų suformuoti žemės sklypus prie daugiabučių namų. Tada gyventojams tektų didesnė atsakomybė. Jie patys turėtų rūpintis aplinka, pavėsinėmis ar kitais mažosios architektūros elementais. Seniūnas sakė, jog kasdien mato daug sportuojančių, vaikščiojančių žmonių, todėl ateityje būtų naudinga nutiesti dviračių ar pėsčiųjų takus Vištyčio kryptimi ar kitų gyvenviečių link. 

Ataskaitiniame susirinkime aptartos įvairios problemos. Anot R. Šunoko, ypač daug rūpesčių kelia apleisti ir bešeimininkiai pastatai, prasta kai kurių miesto gatvių bei geležinkelio pervažos būklė. 

Panašios problemos – ir seniūnijos kaimuose. Gyventojus vargina prasta kelių dangos ir lietaus vandens nutekėjimo sistemų būklė. Pastaroji problema labiausiai išryškėja po stiprių liūčių ir pavasarinio atlydžio. 

Susirinkime taip pat kalbėjo Kybartų seniūnijos vyresnysis specialistas Dainius Kovas. Jis supažindino žmones su Kaimo rėmimo, plėtros ir melioracijos programos finansavimo aprašu. Specialistas teigė, kad lėšas, skirtas žvyrui įsigyti, seniūnija kasmet išnaudoja tikslingai. Pasak jo, šiais metais 5 388 eurai seniūnijai yra paskirti žvyrui įsigyti ir 2 021 euras – žvyrui ant kelių paskleisti. Septynioms Kybartų seniūnijos seniūnaitijoms atiteks po 12 sunkvežimio priekabų žvyro. 

Baigiantis susirinkimui, seniūnijos vadovas atsakė į žmonėms rūpimus klausimus, padėkojo už dalyvavimą. 

Toma BIRŠTONĖ

Publikuota: „Santaka”, 2021-04-16

lt_LTLietuvių kalba