Vaizdas parke kasdien tik blogėja

Praėjo dar tik metai, kai Kybartų miesto parke užbaigti rekonstrukcijos darbai, bet ši reprezentacinė vieta atrodo taip, lyg būtų neremontuota mažiausiai dešimtmetį.

Aptrupėjusios, pajuodusios plytelės, įdubusios, išbyrėjusios trinkelės – toks vaizdas palyginti neseniai rekonstruotame miesto parke kelia didelių abejonių dėl atliktų darbų kokybės ir medžiagų patvarumo.

Pernai, vos tik prasidėjus darbams parke, į redakciją paskambinę žmonės teigė, kad pagrindas trinkelėms klojamas „ant juoko“, t. y. nesudedamos visos privalomos medžiagos. Tačiau tuomet iš Savivaldybės sulaukėme atsakymo, jog viskas kontroliuojama, daroma pagal projektą ir nereikėtų kritikuoti nesulaukus galutinio rezultato. Deja, kybartiečių nuogąstavimai pasitvirtino.

Kybartų seniūnas Romas Šunokas sakė ištisai prašantis darbus atlikusios firmos UAB „Rofolis“, kad ištaisytų savo paliktą broką. Tačiau kol kas sulaukta tik pažadų. Jau nuo pat pradžių buvo visokių nesusipratimų su parke dirbusia firma, ištisai teko derėtis, kad sutvarkytų kai kurias smulkmenas, prašyti, kad ištaisytų savo darbo broką.

– Pats mačiau, jog gerai nebus, prieštaravau, aiškinau, nes parko priežiūra turi rūpintis seniūnija. Prie Isaako Levitano paminklo atraminės sienelės sudėtos šviesios kalkakmenio plokštės jau pajuodusios nuo drėgmės, vietomis ištrupėjusios. Kalkakmenis – tai ne marmuras ar granitas, jo kaina – triskart mažesnė, bet tiek ir laikė… Geresnėmis medžiagomis išklota aikštelė būtų ir gražesnė, ir priežiūra lengvesnė, bet, kaip buvo pasakyta, taip yra numatyta pagal projektą, – sakė R. Šunokas.

Kaip UAB „Rofolis“ vykdė įsipareigojimus, turėjo prižiūrėti rajono Savivaldybės administracijos septynių specialistų komisija. Tuometinio Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Arūnas Grumadas aiškino, jog tai nebuvo darbų priėmimo komisija, nes parko rekonstrukcijai nereikėjo statybos leidimo, o tik Savivaldybės pritarimo. Tad buvo patikrinta, ar projekte numatyti darbai atlikti iki galo. Komisija nutarė, kad viskas padaryta pagal dokumentus. Tuomet A. Grumadas sakė, jog parengtas projektas buvo „ekspertuotas“ ir suderintas, nustatyta darbų atlikimo tvarka. Paklaustas, ar pasirašyti UAB „Rofolis“ atliktų darbų aktą nesutrukdė tai, jog vietomis netvirtai laikosi trinkelės, A. Grumadas teigė, kad jos skirtos pėstiesiems vaikščioti, o ne sunkiajai technikai važinėti, tad tikrai „neišlakstys“. Be to, kai kurias vietas firma žadėjo pataisyti. Komisijos uždavinys buvęs patikrinti, ar viskas atitinka projekto reikalavimus, o ne svarstyti, ar būtų geriau taip, ar kitaip. Projekte smulkiai surašyta, kokiomis medžiagomis ir kaip viskas turi būti padaryta. Dabar svarstyti ir kalbėti jau ne laikas – pageidauti reikėjo tada, kai vyko projekto derinimas.

Pasak Savivaldybės administracijos specialisto, problema yra plotai po medžiais, kur reikėjo dėti supjaustytas trinkeles. Ten smulkesnės jų dalys vietomis laikosi netvirtai, tačiau patys takai sukloti gerai ir taip pat… pagal projektą.

UAB „Rofolis“ tebetaiso „kai kurias“ vietas, juolab kad jų vis daugėja. Pradėjus ardyti greta einančią Mindaugo gatvę, parko kraštuose suklotos trinkelės ėmė byrėti, mat… neteko atramos. Atskiri borteliai joms įrėminti čia nebuvo sudėti. Turbūt ir tai vykdyta „pagal projektą“, kuriuo prisidengus net akivaizdžiai matomi netinkami dalykai tapo priimtini.

Kybartų miesto parko dokumentus rengė kauniečių firma „Hidroprojektas“. Projektuotojas . buvo parinktas atviro supaprastinto konkurso būdu. Iš pradžių turėta lėšų tik projektui, kuris buvo parengtas dar 2009 m., o vėliau ieškota pinigų ir jam įgyvendinti.

Ričardas Liansbergis, laikinai einantis Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas, sako, kad situacija yra kontroliuojama.

– Viską žinom, už tokius dalykus yra atsakingas seniūnas, jis jau informavo UAB „Rofolis“, – aiškino R. Liansbergis. – Matote, viską galima būtų padaryti greitai ir galima – protingai. Kol kas dar tragedijos nėra, nors aiškiai tapo matomi kai kurie defektai. Būtų protinga palaukti, kol jų „išlįs“ daugiau, tada viską ir sutvarkyti, o ne kviestis statybininkus dėl kiekvienos sudužusios plytelės. Darbus atlikusi firma yra įsipareigojusi objektą prižiūrėti 5 metus. Jei to neatlieka, galime kreiptis į statybos inspekciją ir į teismą. Bet kol kas to dar neprireikė. Lėšos Kybartų reprezentacinės aikštės bei miesto parko rekonstrukcijai gautos iš bendro Lietuvos ir Lenkijos projekto, šiems darbams atlikti buvo skirta apie 850 tūkst. litų. Nejaugi už tokius pinigus kybartiečiai nusipelnė tik tokio rezultato?..

Kristina VAITKEVIČIENĖ.

Autorės nuotr. Seniūnas Romas Šunokas nustebo pamatęs, kad ardant Mindaugogatvės grindinį pabiro miesto parko trinkelės.

Publikuota: „Santaka”, 2014-10-11.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba