Mykolo Romerio universitete (MRU) buvo apdovanoti aktyviausių Lietuvos bendruomenių konkurso laureatai. Tarp nugalėtojų – ir Kybartų bendruomenė, kuriai vadovauja Vitas Katkevičius.

Jau aštuntą kartą surengtas respublikinis konkursas „Bendruomenė – Švyturys 2022 – kelias į sėkmę“ šiais metais išsiskyrė rekordiniu nominacijų skaičiumi – įteiktos 7 nominacijos, į kurias pretendavo net 57 Lietuvos bendruomenės. 

Konkurso dalyviai varžėsi dėl nominacijų už vietos bendruomenės lyderystę ir sėkmę, bendruomeniškumą, glaudų bendradarbiavimą su mokykla ir policija, sveikos gyvensenos propagavimą ir infrastruktūros gerinimą. 

Vieną iš 7 nominacijų – „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas“ – laimėjo mūsų rajono Kybartų bendruomenė. Apdovanojimą universitete surengtoje šventėje trečiadienį atsiėmė šios bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius. 

Likusias šešias nominacijas pelnė Krakių bendruomenė (Kėdainių r. sav.) – nominacija „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“, Jūžintų seniūnija (Rokiškio r. sav.) – „Bendruomeniškiausia seniūnija“, Pabradės bendruomenė „Domus“ (Švenčionių r. sav.) – „Glaudžiai su mokykla bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“, Panevėžiuko bendruomenė (Kauno r. sav.) – „Sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė“, Vasaknų bendruomenė (Zarasų r. sav.) – „Vietos infrastruktūrą gerinanti vietos bendruomenė“ ir Paupių bendruomenė (Klaipėdos m. sav.) – „Glaudžiai su policija bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“. 

Nugalėtojus pasveikino ir apdovanojimus įteikė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, savivaldybių vadovai. 

Nominacijų nugalėtojus rinko MRU mokslininkų, ministerijų bei vietos bendruomeninių organizacijų atstovų komisija. 

„Santakos“ inf.

Publikuota: „Santaka“, 2023-04-28.

lt_LTLietuvių kalba