Vilkikų eilės pasienyje trumpėja lėtai

Kybartus ir Virbalį pastarosiomis dienomis kamuoja jau senokai užmiršta problema: magistraliniame kelyje vėl rikiuojasi vilkikų eilės.

Sunkiasvorių automobilių eilė trečiadienį buvo nutįsusi per visus Kybartus ir toli už Virbalio, net iki posūkio į Dailučių kaimą. Ji siekė daugiau nei 7 kilometrus.

Kybartuose ir šio ruožo pakelėje gyvenantys žmonės piktinosi dėl mašinų keliamo triukšmo, dulkių ir tvyrančio smogo. Kybartų ir Virbalio seniūnai suskato ieškoti bent kokios išeities, išnuomojo ir pakelėje sustatė biotualetus, kad ne savo noru užstrigę vilkikų vairuotojai turėtų kur atlikti gamtinius reikalus.

Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos informavo, kad problema kilo sumažėjus transporto priemonių pralaidumui Rusijos Federacijos pusėje. Dėl gedimų kompiuterinėje sistemoje Rusijos pasienio punktas per dieną įsileidžia tris–keturis kartus mažiau vilkikų nei įprastai. Dėl to persipildė laikinojo palaukimo aikštelė, o kelyje susidarė neįprastai didelė transporto priemonių, laukiančių kirsti valstybės sieną, eilė.

Dėl šios priežasties laikinai nutraukta valstybės sienos kirtimo per Kybartų pasienio kontrolės punktą išankstinė laiko rezervacija internetu. Nors buvo tikėtasi, kad Rusijos pusėje problemos bus išspręstos per parą, tačiau tai užsitęsė ne vieną dieną. Trečiadienį furgonų eilė pasienyje buvo sutrumpėjusi gal puskilometriu ir sienos kirtimo procedūros vis dar vyko lėtai.

„Santakos“ inf.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuotr. Vilkikų eilės ypač dusina Kybartų gyventojus, o Virbalyje sunkiasvoriams automobiliams rikiuotis neleista.

Publikuota: „Santaka“, 2019-04-19.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba
lt_LTLietuvių kalba