Kybartuose žengiami pirmi žingsniai įdarbinant žmones, turinčius protinę negalią.


Birželio pirmą dieną buvo įgyvendintas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“, kurio metu Kybartų vaikų globos namų patalpose pradėjo veikti socialinės dirbtuvės asmenims, turintiems proto ir psichikos negalią. 

Dirbtuvėse, prižiūrimi socialinės darbuotojos ir virėjos (paslaugų meistrės), įgūdžius lavina ir dirba 9 neįgalieji. Jie mokomi gaminti įvairius konditerijos gaminius – bandeles, sausainius. Didžioji dalis socialinių dirbtuvių lankytojų šuo metu atvyksta iš įvairių rajono vietų. Netrukus prie socialinių dirbtuvių veiklos turėtų prisijungti ir Didvyžių socialinės globos namų gyventojai. 

Dalyvaujantys projekte galės realizuoti save, atskleisti gebėjimus ir aktyviau įsitraukti į socialinį gyvenimą bei pasijusti reikalingi visuomenei. Jiems bus mokama stipendija – 38 Eur per mėnesį. 

Neįgalieji 5 proc. savo gaminių turės realizuoti, o gaunamas lėšas galės pasilikti dirbtuvių reikmėms. 

Numatyta, kad dirbtuvės veiks 3 metus. Per šį laikotarpį planuojama įsteigti profesinės srities gamybos, paslaugų specialisto, rinkodaros vadybininko, socialinio darbuotojo ir jo padėjėjo etatus. 

Ateityje planuojama neįgaliųjų iškeptus gaminius pardavinėti. 

„Santakos“ inf. 

Publikuota: „Santaka“, 2020-06-19.  

lt_LTLietuvių kalba