Audros išversti medžiai paskatino seniūną atkreipti dėmesį į jų būklę

Vasaros pabaigoje praūžusio škvalo neatlaikę seni medžiai paskatino Kybartų seniūną atidžiau įvertinti jų būklę.

Audros išversti medžiai padarė žalos gyventojų turtui, nulaužė elektros tinklų atramas ir nutraukė laidus. Tai įvyko ne pirmą kartą, todėl nutarta patikrinti senų medžių būklę.

„Tik išvirtus medžiams pasirodė, kad jie – tuščiaviduriai. Tik per laimingą atsitiktinumą niekas nenukentėjo. Dėl to nusprendėme inicijuoti ilgaamžių medžių būklės tikrinimą. Pašalinę supuvusius ir pavojingai pasvirusius medžius, ateityje siaučiant gamtos stichijoms išvengsime didelių nuostolių“, – teigė Kybartų seniūnas Romas Šunokas.

Anot seniūno, artimiausiu metu pasitelkus specialistus ketinama patikrinti visus ilgaamžius Kybartų miesto medžius ir įvertinus jų būklę imtis reikalingų veiksmų. Ateityje tai bus daroma ir visos seniūnijos gyvenamųjų vietovių ribose.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais ugniagesiai gelbėtojai 538 kartus vyko atlikti techninės pagalbos užgriuvus medžiams. Pasak šio departamento Operatyvaus valdymo valdybos viršininko Kęstučio Aginto, kasmet ugniagesiams tenka vykti gelbėti žmonių gyvybių, šalinant nuvirtusius medžius nuo automobilių kiemuose ar keliuose.

„Skaudžiausia, kai užvirtus medžiui tenka traukti žuvusius žmones. Jeigu seni ar pažeisti medžiai būtų laiku nupjaunami, tai padėtų išvengti ne vienos nelaimės“, – sakė K. Agintas.

Todėl tiek patys gyventojai, tiek miesto savivaldybės ir seniūnijos galėtų laiku pasirūpinti pavojų keliančiais medžiais.

Ervinas Pareigis, LESTO Tinklo valdymo skyriaus vadovas, teigė, kad jei šalia elektros linijų augančius medžius ir želdinius jų savininkai tinkamai prižiūrėtų ir jie nekeltų grėsmės skirstomojo tinklo įrenginiams, būtų galima išvengti labai daug gamtos stichijų sukeltų elektros tiekimo sutrikimų.

„Pavojingai priartėję želdiniai kliudo laidus, o siaučiant vėjui griūvantys medžiai ar šakos dažnai juos nutraukia. Dėl to ne tik sutrinka elektros tiekimas, tačiau elektros srovė gali traumuoti ir žmones. Jau sodinant medžius reikia laikytis tinklų apsaugos taisyklių ir parinkti jiems tinkamą vietą, kur želdiniai vėliau nekliudytų elektros tinklo veiklos. Kybartų seniūno iniciatyva – puikus ūkiškumo ir atsakingumo pavyzdys visiems Lietuvos seniūnams, juk tai investicija į miesto ir gyventojų gerovę“, – sakė E. Pareigis.

Pasak LESTO atstovo, medžius reikia genėti, kai jie ima kelti pavojų elektros linijoms. Pučiant stipriam vėjui medžiai siūbuoja, todėl labai svarbu, kad nuo šakų iki oro linijų būtų saugus atstumas.

Jei gyventojai akivaizdžiai mato, jog medžių šakos jau liečia laidus ar medžiai yra pavojingai pasvirę, apie tai turėtų pranešti LESTO klientų aptarnavimo telefonu 1802. Šiuo telefonu galima pasiteirauti ir dėl žemės kasimo darbų, gauti informaciją kitais aktualiais elektros energijos tiekimo klausimais.

Pastebėjus apgadintus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti LESTO telefonu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Martynas BURBA

LESTO atstovas ryšiams su visuomene

Publikuota: „Santaka”, 2014-09-27

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba