Įmonės teritoriją kūrė ne vienus metus
Šįmet gražiausios įmonės teritorija pripažinta Kybeikių kaime, netoli Kybartų, įsikūrusios A. Abraičio įmonės „Srovė“ aplinka.

Akmenų karalystė 

Tik įžengus pro vartus pasitinka tikra akmenų karalystė. Didybe pritrenkia akmeninės kalvos su kriokliais, rieduliais įrėminti vandens telkiniai ir net jais apklijuoti įmonės pastatai. Svarbiausia, kad viskas įrengta skoningai, prie lauko „sunkiasvorių“ čia puikiai dera visžaliai dekoratyviniai augalai, atmosferą „minkština“ vanduo, apgalvotas apšvietimas traukia akį ir tamsiu paros metu. Akmenų, vandens ir visada žaliuojančių augalų dermė gražiai atrodo ištisus metus.

– Teritoriją kūrėme keletą metų, kiek rimčiau padirbėjome prie jos gal trejus metus, – pasakojo įmonės direktorė Danutė Lukšienė. – Iš pradžių lipinome kaip sugebėjome patys, paskui teko samdytis kraštovaizdžio specialistus. Darbus atliko patys įmonėje dirbantys žmonės.

Pagelbėja miestui

UAB „Kybartų skalda“ valdantis Arvydas Abraitis administracijos pastatų ir teritorijos įvaizdžiui kurti nepagailėjo tūkstančių tonų riedulių, kuriuos galėjo apdoroti, parduoti ir gauti pelno, mat akmens skaldos paklausa mūsų krašte – gana nemaža. Kiekvienas į vadinamąją akmenskaldę patekęs įdomesnės, gražesnės išvaizdos riedulys nugulė įmonės teritorijoje ir virto jos kraštovaizdžio dalimi. Iš akmenų įrengtos poilsio zonos su laužavietėmis. Nemažai didelių riedulių padovanota miestui.

– Tai vienas iš verslininkų, kuris niekada neatsisako padėti miestui, visada parūpina skaldos. A. Abraičio dovanoti didžiuliai rieduliai panaudoti Kybartams puošti, – pasakojo seniūnas Romas Šunokas. – Vienas jų, skirtas knygnešiams, stovi prie autobusų stotelės. Žinau, kad visada galiu kreiptis į šią įmonę pagalbos ir dėl transportavimo, kartu esame išsprendę aibę kitų reikalų.

Įvairialypė veikla

Kybartuose įsikūrusi įmonė „Srovė“ – viena iš svarbiausių darbdavių Vilkaviškio rajone, ji patenka į didžiausių šalies įmonių tūkstantuką. Šiuo metu čia darbuojasi per 200 žmonių. Įmonė yra išvysčiusi platų veiklos barą – nuo langų, baldų, mėsos produktų gamybos iki transportavimo paslaugų, metalo apdirbimo.

Tad nenuostabu, kad ir įmonės teritorija yra didžiulė. Vienoje vietoje – administracinis pastatas, langų ir baldų gamyklos, akmens skaldykla.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Autorės nuotr. Daugybė akmenų nugulė A. Abraičio įmonės „Srovė“ teritorijoje ir tapo kraštovaizdžio dalimi.

Publikuota: „Santaka”, 2014-09-27.

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba