Bendruomenės vairas – naujose rankose 

Prieš keletą mėnesių pasikeitė Kybartų bendruomenės pirmininkas. Iki šiol šitas pareigas ėjęs Vitas Katkevičius bendruomenės vairą perdavė Rūtai Skeltienei.

Grynakraujė kybartietė 

Per paskutinį visuotinį ataskaitinį susirinkimą ilgametis Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius nusprendė, jog jam reikia mažinti tempą ir šias pareigas perleisti kitam žmogui. Vienbalsiai buvo nutarta, jog artimiausius trejus metus miesto bendruomenei vadovaus pedagogė Rūta Skeltienė. 

Kybartų bendruomenės reikalai R. Skeltienei visada buvo aktualūs. Prieš kelerius metus moteris įsitraukė į aktyvesnę visuomeninę veiklą. Šiame mieste gimusi, augusi ir savo gyvenimą kurianti Rūta pasakojo, kad didelių darbų per keletą mėnesių nudirbti dar nespėjo, tačiau naujų vėjų į bendruomenės veiklą tikrai žada įpūsti. 

„Niekada nebuvau abejinga Kybartams ir netikiu, kad kada nors tokia būsiu. O dabar, matyt, atėjo toks metas, kai nusprendžiau įsipareigoti. Bet visada visiems akcentuoju, kad vienas lauke – ne karys. Todėl norėdami didesnių pokyčių turime veikti drauge“, – kalbėjo R. Skeltienė. 

Džiaugiasi komanda 

Pasak pašnekovės, į bendruomenės veiklą vis dažniau įsitraukia ir naujų žmonių. Pirmininkė džiaugėsi, kad daugiau nei šimtą narių vienijančią nevyriausybinę organizaciją sudaro stiprus branduolys. Bendruomenės taryboje visuomeniniais pagrindais dirba septyni asmenys: Saulius Pultinevičius, Jurgita Bendoravičienė, Karolis Bendoravičius, Milda Vaičaitienė, Inga Nakonova, Irena Rinkevičienė ir pati R. Skeltienė. 

„Labai pasitikiu savo komandos žmonėmis. Su jais aktyviai bendraujame jau keleri metai. Dar prieš tapdami bendruomenės nariais nuveikėme gražių darbų, o ir minčių ateičiai taip pat yra“, – teigė pašnekovė. 

Laukia žaidimų aikštelių 

Prieš porą metų R. Skeltienė kartu su kitais kybartiečiais pasiryžo dalyvauti Vilkaviškio rajono savivaldybės paskelbtame finansavimo konkurse bendruomenės gyvenamajai aplinkai gerinti. Iniciatoriai nusprendė, kad miestui reikalingos dvi naujos, higienos reikalavimus atitinkančios vaikų žaidimų aikštelės. 

Aktyvistai kibo į darbus: ruošė reikiamus dokumentus, rengė projekto aprašymą, ieškojo specialistų, kurie sukurtų projekto vizualizaciją. 100 tūkst. Eur finansavimą gavęs projektas užsitęsė dėl išaugusių statybos kainų, tačiau, R. Skeltienės žiniomis, rangos darbai turėtų būti užbaigti šiemet. 

Vienas iš naujosios pirmininkės siekių – sukurti bendruomenės atributiką. Vieną skiriamąjį ženklą – herbą – kybartiečiai turi. Tačiau R. Skeltienė mano, kad to yra maža, todėl galvoja, jog reikia sukurti dar ir bendruomenės vėliavą. 

Vienu didžiausių skaudulių R. Skeltienė laiko Kybartų dalį už geležinkelio pervažos. Džiugu, kad pervažos tvarkymo darbai jau prasidėjo, tačiau šiai miesto daliai, pasak pašnekovės, yra skiriama mažiau dėmesio. Čia trūksta apšvietimo, gėlynų, šaligatvių. Moteris turi minčių ir idėjų, kaip pagražinti vadinamąją užgelžkelę. 

Svajoja apie remontą 

Buvusios Kybartų policijos nuovados pastato antrame aukšte įsikūrę bendruomenės namai prašosi remonto, tačiau didžiausia problema ta, kad tose patalpose nėra šildymo. Vienas pagrindinių naujosios bendruomenės vadovės siekių – rasti būdą jas apšildyti. 

„Bendruomenės veikla tęsiasi ištisus metus, tačiau šaltuoju laikotarpiu susiburti sunkiau, nes čia būna taip šalta, jog atrodo, kad lauke šilčiau“, – kalbėjo R. Skeltienė. 

Jeigu nepavyktų įgyvendinti numatytų siekių, pašnekovė neatmeta minties ieškoti galimybės bendruomenės namus perkelti į kitą vietą. Vis dėlto mieste rasti laisvas patalpas nėra taip lengva. 

Aktyvus laisvalaikis 

Nors naująsias pareigas kybartietė eina dar tik porą mėnesių, tačiau ji jau pastebėjo, kad norėdama daugiau laiko skirti bendruomenės labui, turės išmokti geriau planuoti savo laiką. 

Socialine pedagoge dirbanti Rūta supranta, kad atėjus rudeniui reikės grįžti į darbą mokykloje. Vis dėlto ji mano, kad gebės suderinti mamos, žmonos, pedagogės ir bendruomenės pirmininkės pareigas. 

Veikli kybartietė pasakojo, kad net laisvalaikį ji mėgsta leisti aktyviai. 

Didžiausia moters aistra – kopti į kalnus ir slidinėti. R. Skeltienė su šeima žiemą mėgsta važiuoti paslidinėti į Lenkiją, Šelmento regioną, arba į Tatrų kalnus Slovakijoje. 

Šią vasarą Rūta planuoja automobiliu vykti į Čekiją ir tyrinėti jos apylinkes.

Toma BIRŠTONĖ

Autorės nuotr. Kybartietė Rūta Skeltienė didžiuojasi savo miesto vėliava.

Publikuota: „Santaka”, 2023-07-21.


lt_LTLietuvių kalba