Senjorų klubas „Židinys“ kviečia prisijungti 

Garbus amžius negali būti kliūtis įdomiai gyventi – keliauti, bendrauti, patirti naujų įspūdžių. Tą patvirtina į klubą „Židinys“ susibūrę Kybartų seniūnijos senjorai.

Iš noro veikti 

Apie senjorų klubo įsteigimą garbaus amžiaus kybartiečiai galvojo jau kuris laikas. Įgyvendinti šį tikslą jiems pavyko prieš porą mėnesių. Birželio pradžioje dvi dešimtys veiklių senjorų, nepanorusių užsisklęsti vienumoje bei namuose, ėmė ir įkūrė senjorų klubą „Židinys“. Jo pirmininke tapo Genovaitė Dobilevičiūtė. 

„Apie klubo įsteigimą svarsčiau dar 2020 metais. Užsitęsusi pandemija šią mintį prislopino, tačiau niekada nebuvau jos atsisakiusi. Kybartuose nemažai veiklos gali rasti jaunuoliai: daug popamokinių būrelių, muzikuoti kviečia pučiamųjų instrumentų orkestras, veikia atvira jaunimo erdvė, vaikų dienos centras. Tačiau pagyvenusio amžiaus žmonėms veiklos mažoka, todėl ir buriamės tam, kad bendrautume, keliautume ar kitaip smagiai praleistume laisvalaikį“, – pasakojo klubo pirmininkė G. Dobilevičiūtė. 

Dar prieš steigiant senjorų klubą G. Dobilevičiūtė daug gerų patarimų ir pagalbos gavo iš Vilkaviškio rajono pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ ilgametės vadovės Danos Akucevičienės. 

Turės vėliavą ir kaklaskares 

Prieš penkerius metus į Kybartus iš Šakių krašto atsikrausčiusi G. Dobilevičiūtė greitai apsiprato mieste. 

Pradžioje neturėjusi nė vieno pažįstamo, moteris lengvai rado kalbą su kaimynais, netrukus įsiliejo į Kybartų neįgaliųjų draugiją, prisijungė prie kultūros centro folkloro kolektyvo „Spadnyčaitė“. 

Veiklos vadovei netrūksta. Šiuo metu ji laisvalaikį skiria senjorų klubo atributikai kurti – siuva vėliavą ir kaklaskares „Židinio“ nariams. 

„Už poros savaičių keliausiu pas notarą, tvarkysiu dokumentus Registrų centre. Jeigu viskas pavyks taip, kaip planuojame, norėtume dalyvauti ir įvairiuose projektuose, kuriuose nevyriausybinėms organizacijoms skiriamas finansavimas“, – teigė „Židinio“ pirmininkė. 

Svajoja apie patalpas ir autobusiuką 

Senjorų klubo nariai paskutinį mėnesio trečiadienį daro susirinkimą. Kol neturi savo patalpų, numatomus renginius, išvykas ar kitus planus jie aptaria seniūnijos administracijos salėje. 

„Esame dėkingi seniūnui, kad leido mums prisiglausti seniūnijoje. Vis dėlto labai svajojame turėti ir savo „namus“, – sakė G. Dobilevičiūtė. 

Nors surasti laisvas patalpas mieste nėra taip paprasta, tačiau veiklūs kybartiečiai rankų nenuleidžia ir neabejoja, jog šį siekį pavyks įgyvendinti. 

Senjorai užsiminė ir apie tai, jog naujoji nevyriausybinė organizacija norėtų turėti savo autobusiuką. 

„Nepraleidžiame progos apsilankyti rajone vykstančiuose renginiuose. Savaitgalį buvome „Vištyčio muzikos pakrantės“ koncerte, dalyvavome pažintinėje ekskursijoje po Alvito miestelį. Bėda ta, kad automobilyje telpame tik keliese. O taip norėtųsi su didesniu būreliu vykti į teatrą ar ekskursiją kitame Lietuvos mieste“, – teigė G. Dobilevičiūtė. 

Dainuoti, sportuoti, vaidinti 

Nors į susirinkimus senjorai renkasi tik kartą per mėnesį, tačiau veiklų jiems netrūksta. 

„Židinio“ narė Raimonda – sporto entuziastė. Moteris klubo bičiulius ragina imti į rankas šiaurietiškojo ėjimo lazdas ir pasivaikščioti po Kybartus. 

Senjoras Jonas labai mėgsta žaisti šaškėmis, todėl galvoja, jog būtų smagu šio žaidimo pamokyti ir kitus „Židinio“ senjorus. 

Klubo moterys – geros šeimininkės. Jos tarpusavyje keičiasi receptais, mėgsta degustuoti pyragus, sūrius ar kitus patiekalus. 

Rugpjūtį planuojami muzikiniai, prisiminimų bei lipdymo iš molio vakarai. Kol dar šilta, kybartiečiai nori išmėginti pramogas ant vandens – paplaukioti su motoriniu katamaranu po Paežerių ežerą. 

Rugsėjo viduryje senjorai vyks į Virbalį. Ten bendruomenės namuose dalyvaus edukacinėse programose. 

Kybartiečių neapleidžia mintis, jog reikėtų pasimokyti vaidybos paslapčių ir steigti dramos ar keramikos būrelį. 

Kiekvienas asmuo, priklausantis senjorų klubui, privalo mokėti metinį narystės mokestį, siekiantį dešimt eurų, bei tokio pat dydžio vienkartinį stojimo mokestį. 

Dabar prie senjorų klubo yra prisijungę apie dvidešimt kybartiečių. Organizacijoje dominuoja moterys, yra du vyrai. Pasak „Židinio“ vadovės G. Dobilevičiūtės, klubas laukia smalsių ir nuobodžiauti nemėgstančių kybartiečių.

Nuotr. Vadovauti kybartiečių senjorų klubui „Židinys“ patikėta pirmininkei Genovaitei Dobilevičiūtei (iš dešinės trečia).

Toma BIRŠTONĖ

Publikuota: „Santaka”, 2023-08-04.

lt_LTLietuvių kalba