Bibliotekoje eksponuojamos „Spalvotos mintys“

Kybartų miesto bibliotekoje surengta kraštiečio Algirdo Kučinsko autorinė tapybos darbų paroda „Spalvotos mintys“.

A. Kučinskas daile žavisi nuo pat vaikystės. Pirmuosius meninius darbus jis sukūrė iš metalo. Kai išvydo iš beržo padarytus medinius rutulius, Algirdą pakerėjo medžio tekstūros grožis. Nutaręs pabandyti „prisijaukinti“ medį A. Kučinskas jau dešimt metų save vadina laisvu menininku ir medžio mylėtoju.

Savo darbuose jis stengiasi atskleisti natūralų, gamtos sukurtą grožį. A. Kučinsko darbų galima pamatyti įvairiose mugėse, miesto šventėse. Nuostabios žvakidės, vazos, įvairūs indai, kiaušiniai, taurės, dubenėliai ne kartą buvo eksponuojami Kybartų kultūros namuose, Kybartų reabilitaciniame menų centre „Gyvybės jėga“, ne viena paroda buvo surengta ir mūsų bibliotekoje.

Šį kartą kybartiečiai ir miesto svečiai gali pasigrožėti Algirdo paveikslais, atliktais akrilo dažų liejimo, pūtimo ir kombinuota technika. Tai – magiška nenuspėjamų spalvinių efektų technika. Ją perpratus galima sukurti ne tik abstrakčių paveikslų seriją.

A. Kučinsko paveiksluose įžvelgiame gražiausias gėlių puokštes ir kompozicijas, netikėčiausius gamtos vaizdus ir reiškinius, nuostabiausius natiurmortus.

Paroda „Spalvotos mintys“ Kybartų miesto bibliotekoje lankytojo akį ir sielą džiugins iki spalio 31-osios. Visus maloniai kviečiame užsukti ir pasigrožėti darbais.

Aušra KOKANSKIENĖ

Kybartų miesto bibliotekos vedėja

Autorės nuotr. Algirdo Kučinsko darbai žavi spalviniais efektais.

Publikuota: „Santaka”, 2020-09-22.

lt_LTLietuvių kalba