Dainos suskambo pasienyje

Vokalinių ansamblių koncertas „Parubežė dainuoja“, organizatorių dedikuotas Pasaulio lietuvių vienybės dienai, buvo tarsi Dainų šventės, Valstybės dienos ir kitų vasaros renginių tąsa.

Idėją suburti pasienio vietovių dainininkus įgyvendino Pasaulio kybartiečių draugija (PKD). Draugijos moterų vokalinis ansamblis „Senjoros“, vadovaujamas Irmos Menčinskienės, į svečius pasikvietė Kudirkos Naumiesčio bendruomenės moterų klubo „Ieva“ dainininkes (vad. Aldona Danilevičienė) ir Pajevonio kultūros namų vokalinį ansamblį „Aušrinė“ (vad. I. Menčinskienė).

Pasiklausyti dainų, kurias lydėjo ir poezijos posmai, atėjo nemažas būrys kybartiečių. Viešnios iš Kudirkos Naumiesčio jiems ne tik dovanojo gražias lyriškas melodijas, bet ir surengė neakivaizdinę kelionę po savo miestą, minėdamos, kuo jis išskirtinis ir brangus. Neatsiliko ir renginio vedėja, PKD narė Dalija Agota Karkienė, kuri pasakodama apie Kybartus rado kuo pasidžiaugti bei pasididžiuoti.

Bet užvis svarbiausia renginyje buvo dainos. „Ievos“ repertuaras buvo labiau moteriškas ir jausmingas, „Aušrinės“ – skatinantis dainuoti kartu ar pasiūbuoti, „Senjoros“ dainomis žadino tautinius ir patriotinius jausmus.

Kybartiečių kolektyvas ne taip seniai susibičiuliavo su kauniečiu poetu, kilusiu nuo Pilviškių, Albinu Slavicku, ir savo programą praturtino ne viena pagal šio autoriaus žodžius sukurta daina. Jos skambėjo ir šiame koncerte. Anksčiau Kybartuose buvo surengtas A. Slavicko knygos „Kad ašara neverktų“ pristatymas, o dabar „Senjorų“ ansamblis turi kvietimą į poeto kūrybos vakarą Kaune.

Pirmą kartą bendrame būryje uždainavusi „parubežė“, tikėkimės, įsidrąsins ir galbūt kitame renginyje jau skambės dainininkų balsai ir iš kitų pasienio vietovių. Juolab kad koncerto „Parubežė dainuoja“ organizatoriams, su rėmėjų ir talkininkų pagalba suruošusiems smagų dainininkų suėjimą, linkėta, kad jis taptų tradicinis.

„Santakos“ inf.

Rūtos NORKELIŪNAITĖS nuotr. Koncerte dalyvavo trys moterų vokaliniai ansambliai.

Publikuota: „Santaka”, 2014 m. Liepos 19 d. 

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba