Pataisos namai minėjo trisdešimtmetį

Iškilmingomis šv. Mišiomis ir jaukiu „Kybartų“ pučiamųjų orkestro koncertu paminėtas Kybartų pataisos namų (PN) trisdešimties metų jubiliejus. Kunigas Vaidotas Labašauskas pašventinto naują, tik prieš jubiliejų įsigytą įstaigos vėliavą.

Šventės proga ir į Mišias, ir į renginį Kybartų kultūros centre susirinko daug garbių svečių, įteikta apdovanojimų. Pataisos namų direktorius Virginijus Adomaitis pagerbė nusipelniusius darbuotojus. Jo įsakymu buvo paskatinti net 35 pareigūnai. Keturiems darbuotojams įteikti Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Apsaugos, priežiūros ir įskaitos skyriaus pasižymėjimo ženklai „Tavo garbė – gera tarnyba“, devyniems suteiktos penkių kalendorinių dienų papildomos atostogos, keturiolikai pareikštos padėkos, aštuoniems suteikti aukštesni tarnybiniai rangai.

Kalėjimų departamento Apsaugos, priežiūros ir įskaitos skyriaus pasižymėjimo ženklus darbuotojams įteikė Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius, jubiliejaus proga atvykęs pasveikinti įstaigos direktoriaus ir personalo. Į šventinį renginį taip pat atvažiavo jo pavaduotojas Donatas Matuiza, grupė departamento darbuotojų bei pavaldžių įstaigų vadovų. Sveikinimo žodžius tarė rajono valdžios atstovai bei visą laiką bendradarbiavusių rajono įstaigų kolektyvų nariai.

Kybartų kultūros namų fojė buvo demonstruojami nuteistųjų darbai, apie įstaigos gyvenimą pasakojo stendai su nuotraukomis. Susirinkusiesiems koncertavo buvęs kybartietis Aivaras Linkevičius su dukra Gabriele, savo kūrybos dainą dovanojo Kybartų seniūnas Romas Šunokas. Renginį vedė Kybartų PN Socialinės reabilitacijos skyriaus būrio viršininkė Asta Kavalskienė.

Kybartų pataisos namų istorija prasidėjo 1984 m. liepos 10 d. Tuomet statomos profesinės mokyklos bazėje buvo įsteigtas Kybartų gydymo-darbo profilaktoriumas Nr. 3, kuris 1991 m. birželio 1 d. buvo reorganizuotas į Kybartų socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigą.
Nepraėjus nė pusmečiui įstaiga virto Kybartų pataisos darbų kolonija-gyvenviete, kurioje laisvės atėmimo bausmę atliko nesunkius nusikaltimus padarę asmenys, daugiausia – neblaivūs vairuotojai ir alimentus vengiantys mokėti tėvai. Vienu metu čia gyveno beveik 80 tokių asmenų.

Prieš 12 metų įstaiga pavadinta Kybartų atvirąja kolonija, o 2004 m. gruodžio 13 d. įregistruoti Kybartų pataisos namai. Juose bausmę atlieka ne pirmą kartą teisti asmenys. Dabar Kybartuose kali daugiau kaip 400 vyrų ir dirba 181 darbuotojas.

Įregistravus pataisos namus, patalpoms, kurios privalomos tokiose įstaigose, įrengti Vyriausybė numatė nemenkas lėšas. Per penkerius metus panaudota apie 13 mln. litų. Šios lėšos leido įruošti modernias patalpas nuteistiesiems. Šiuo metu dar reikėtų pagerinti darbo sąlygas personalui. Dar tik dvejus metus įstaigai vadovaujantis V. Adomaitis per šį laiką rado lėšų suremontuoti salei ir keletui kabinetų, tačiau norėtų rasti galimybių atnaujinti ir likusias administracijos patalpas. Direktorius džiaugėsi supratingomis darbuotojomis, kurios savo lėšomis šįmet įstaigos teritorijoje prisodino gėlių.

Atėjęs vadovauti V. Adomaitis įstaigoje įrengė pasiūlymų-atsiliepimų dėžutę, kurioje visi darbuotojai gali palikti savo pageidavimus ir pastabas, ant kelio, vedančio pataisos namų link, įruoštas užkardas, apsunkinantis draudžiamų daiktų permetimą per tvorą.
Porą metų vyksta glaudus bendradarbiavimas su seniūnija. Nuteistieji prisideda prie miesto tvarkymo, padeda valyti upelį, dirba kapinėse, sodina medelius, kelia inkilus. Tai – ne tik parama Kybartų seniūnijai, bet ir svarbus indėlis į nuteistųjų auklėjimą, jų integravimas į visuomenę.

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Tado DOBILIAUSKO nuotr. Kybartų pataisos namų kolektyvas su garbiais svečiais jubiliejui skirtas iškilmes pradėjo šv. Mišiomis Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje.

Publikuota: „Santaka”, 2014 m. Liepos 17 d. 

Leave comment

lt_LTLietuvių kalba